Problém s reinstalací windows 8.1

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 04 dub 2014 00:09

nee hlásí mi to 411 GB volného místa... ja preinstaluju notebook - je to jednodušší, pak to třeba půjde :)

subory odeslány soukromě :)

ještě se chci zeptat k té třeti části, píšeš tam, o odstraňování zbytečného software a třeba upgrade na windows 8.1, a to z toho udělám jak???

Jinak promiň, že tě tu tak zdržuju.. doufám, že zítra nevstávaš brzo :/

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 04 dub 2014 00:17

Jasne, urcite to uz nejako pojde...:)

Dik, uz som stiahol a pozriem sa na to...

Zbytocny software mozes odinstalovat klasicky + vymazat instalacky zo skrytych suborov, temp subory, instalacne subory Windows, atd...proste veci, ktore Ti nebudu treba, ked si budes chciet preinstalovat Windows opat...aby si ich opat nemusela mazat...A upgrade na Win 8.1, proste si zaktualizujes cez Windows Update, a potom ked vykonas ten postup na vytvorenie vlastneho Windows image-u (Install.wim), tak po obnove uz budes mat Win 8.1 + svoje aplikacie, ak budes chciet...

Neospravedlnuj sa, momentalne nemusim vstavat skoro...

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 04 dub 2014 00:39

Tak vtip dne: vyhodilo mě to z reinstalace :-D (jednou bez důvodu po druhé to chtělo medium) ale záložní flash asi jede. Dalo mi to nabídku, jestli chci zachovat oddíly nebo nechat. Pro jistotu jsem je vrátila, kdyby byla chyba v tom. OKR jsem nezkoušela. Asi ta reinstalace bude na dlouho. Uvidím.

Aaaha tak už rozumím :) zkusím to udélat, ale kam se to ukládá??? Do toho D??

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 04 dub 2014 00:42

Co konkretne myslis, kam sa uklada? Teraz nechapem...Reinstalaciu robis cez co?

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 04 dub 2014 00:49

Omlouvám se - ten image z 3 části, který se vytváří ze skrytého oddílu.

Reinstaluju ted ze zalozni flash

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 04 dub 2014 00:52

Ten Windows image, ako aj vsetky ostatne images sa ukladaju na tu skrytu particiu PBR_DRV, ale Ty nemusis nic manualne zadavat, len spustis ten "backup.bat", ono to uz vytvori samo...A ako pisem nizsie, predosle images sa prepisu, tak ak by si chcela nejaky si ulozit, tak este predtym spustenim "backup.bat"

Cize sa to uklada na particiu PBR_DRV do adresara \OKRBackup\Factory

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 04 dub 2014 01:02

Jej. Už jsem fakt tupá :oops: děkuji za všechny ty informace. Pohraju si s tím, a uvidím, jak.l to dopade. Pak dam vědět.

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 04 dub 2014 01:06

Nenadavaj si, nic sa nedeje, ked clovek s niecim nerobi, tak nema skusenosti...Nemas za co, keby nieco, kedykolvek napis, ked budem vediet, rad pomozem...Drzim palce, nech to pojde...Co som pozeral tie subory, ktore si poslala, ako keby pridali nejaku funkciu na zresetovanie disku cez Lenovo OKR System, alebo to tam nechali nechtiac :) Ale ako keby mi chybali este nejake subory...No to nevadi...

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 04 dub 2014 01:09

Mohu se na tu paměť podivat ješťe zítra znova. Teď by mi to mělo i oddíly dávat do původního stavu.

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 04 dub 2014 01:11

Jasne, ak budes moct, tak by bolo fajn...Este Ti pisem SZ a idem off pre dnesok...

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 04 dub 2014 10:20

Haa :) tak jsem přeinstalovala zpět do původního stavu (navrácení i oddílu disku), znovu rozdělila disky, teď už měl Windows zabrané pouhých 30 GB. Po rozdělení jsem zkoušela, jestli funguje obnova (reinstalace) do továrního nastavení a udělalo to zajímavou věc: http://postimg.org/image/cjl6a8srp/
Samo to přejmenovalo oddíly, OKR jede, sice pořád chce dělat zálohu automaticky na D (tzn. do dokumentů), ale to se dalo lehce změnit.

jinak jsem koukala znovu do oddílu PBR_DRV a to je ještě divnější - zmizla složky onekey\osimage. Koukej: http://postimg.org/image/3nae6b25h/ (zobrazovala jsem to přes total commander a ten ukázal i další složku), pokud by jsi chtěl mohu poslat i soubory, které tam jsou - ve Factory přibyly soubory "instal.swm" (je jich tam 5 - stejné ale mezi "l" a "."je číslo 1-4, ale asi to bylo z toho obnovení do tovar. nastavení?)

mno asi vytváření image (3 krok) vynechám, doinstalovat vše je to nejmenší na celé té věci.

Jsem opravdu mooooc ráda, že mi notebook funguje 8)

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 04 dub 2014 15:29

To som rad, ze to ide...a ze sa to podarilo...Myslis tu zaujimavu vec to, ze zmizli menovky oddielov? Alebo, ze zmizli "pismena"? Inac tie "Volume Letter" si mozes cez spravcu diskov zmenit ake len chces a tak sa potom budu stale napajat vo Windowse...

To ze zmizla zlozka onekey je podla vsetkeho dosledkom, ze si robila reinstalaciu cez obnovovaci disk (USB) vytvoreneho vo Windowse, takisto ako rozdelenie Install.wim image-u na parcialne casti Installx.swm...Si to mozes pozriet, aku ma ten USB strukturu, ci nahodou tam tiez nie su Inastllx.swm (swm sa da urobit z wim suboru pouzitim utilitky imagex od MS - je to len rozdelenie wim subory napr. 500MB casti). Ta dalsia zlozka "System Volume Information" je systemova zlozka NTFS particie (maju ju vsetky oddiely sformatovane na NTFS, len ju normalne nevidno, ak nemas povolene ukazovanie skrytych adresarov a suborov)

Ten krok, ak by si chcela skusit, kludne mozes urobit, len si skopirujes ten onekey adresar na PBR_DRV oddiel, ktory si si predtym zalohovala...Samozrejme, predtym si zalohuj tie Installx.swm subory...Ale to je na Tebe uz :)

Taktiez som rad, ze to funguje, nech to tak je aj nadalej :wink:

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 04 dub 2014 19:45

Ta zajímavost, že po obnovení do tovarního nastavení se přejmenovay svazky - vím,že se dají přiřazovat externím HDD a měnit i na vnitřním HDD, ale že si to udělá windows sám při reinstalaci (před reinstalaci byly oddíly nazván C, B a F). Hlavně když se říká, že OKR je závislý na stejném rozddělení oddílů.

Aha.... tak opravdu - stejné soubory jsou na te obnovovací flash. je pravda, že když o opět něchtělo bez media spolupracovat, takseto muselo obnovit...

Mno necham to teď uležet, ať si zvykne na svůj stav :D a budu si užívat notebooku :) třeba se k tomu vrátím později. :)

Ještě jednou moooooc děkuji!!!!

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 05 dub 2014 08:07

Ano, Windows pri kazdom spusteni priraduje viditelnym oddielom prve dostupne pismena od prveho oddielu po posledny v ramci disku, pricom C je rezervovane pre Windows oddiel. Ak mas rezervovane pismeno pre oddiel, ako Ty mas napr. pre DVD mechaniku E:, tak to vynecha a ide na dalsie, teda na F:. Skryte oddiely maju atribut nepriradzovania oddielov vo Windowse (pre WinPE to neplati).

Ano presne tak, obnovilo to prostrednictvom procesu Windows Recovery z USB, a ten sa trochu lisi od Lenovo OKR...Rozmyslal som, ze ked budem mat cas, trochu modifikujem to Lenovo Factory DVD a postnem postup ako si urobit vlastny Lenovo OKR System, napr. ked sa niektyo prisiel o povodny Lenovo OKR System, atd.

Tak si len uzivaj notebook a nech facha ako hodinky :)

Nemas za co, rado sa stalo...


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů