Lenovo Ideapad Flex

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
TomasKo
píše často
Příspěvky: 246
Registrován: 13 črc 2011 15:11

Lenovo Ideapad Flex

Příspěvekod TomasKo » 09 led 2014 23:37

Tak než se rozepíšu o patnátce, tak už řeším problém :cry:

Nahodile padá jas, z plného svícení prostě skoro na "nulu"... tlačítka úrovně jasu reagují, ale ta nahodilá změna jasu se "uloží" jako nejvyšší... občas se sám od sebe probere... Mamka si ale při přenesení zjistila že když chytne displej vlevo tak je vše ok a opravdu promnutí lišty vlevo, to okamžitě spraví, což je ale blbý řešení...

Takže reklamace nebo rovnou vrátit a měnit za jiný kus? Můžu uvést důvod vrácení tu vadu?? Musí to eshop řešit u výrobce??
Lenovo X220 - Core i5 2520M, 12.5" IPS LED, 8GB RAM, SSD Intel 120 GB, 320 GB HDD

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 10 led 2014 07:36

Rovnou vrátit.

Jinak jas může být typický problém ideapadů, když windows aktualizuje ovladače intel grafiky z původních lenovo na generické. Zkus dát původní a zablokovat aktualizaci ovladačů přes windows update.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

TomasKo
píše často
Příspěvky: 246
Registrován: 13 črc 2011 15:11

Příspěvekod TomasKo » 10 led 2014 16:11

Vypadá to, že ovladače zabraly, díky.

Ideapad Flex 15

Konstrukce: Tělo poměrně lehké, tenké, "kovový" plast, naštěstí vše matné. Lícování sedí, nikde nic nevrže, plast je měkký, není to ten černý Thinkpad, vzít ho za roh zkoušet nebudu, velká placka. Váha dle internetu 2,3 kg, adaptér je klasický, zhruba takový jako u ostatních thinkpadů

Panty jsou tuhé jako kráva, otevření jednou rukou vlastní vahou vůbec, a převrátit ho do stojanu je krkolomné...

Procesor: i5 4200U Haswell 1,6 GHz s Intel HD4400, nic jsem ještě nehrál a notebook bude kancelářský, takže ohledně výkonu u mě dobrý, 1x RAM (max. 8 Gb)

Konektory: 1× USB 3.0, 2× USB 2.0,
Čtečka paměťových karet 2v1 (SD/MMC) (tady mám výhradu v tom, že karta jde do slotu zasunout cca do poloviny, zbytek trčí ven, takže jen kosmetika, na funkci to vliv nemá)
3,5 mm sdružený stereo výstup pro sluchátka
HDMI
RJ45 (je tam nějaký prapodivný šuplík, dvířka se odklopí směrem dolů, myslím že po připojení kabelu tam bude "boule")

Baterie: vyměnitelná, výdrž prý až 9 hodin, já zatím testoval lehce přes sedm hodin kancelářské práce

Displej: bohužel jen 1376x768, barvy slušné, matný HD+ displej u T420 byl daleko horší, na IPS to ale věrností barev a pozorovacími úhly nemá, dotyková vrstva je fajn, citlivá, může fungovat čistě jako tablet.... většinou je ale kolem okna cca 1 cm silný černý obdelník, netuším proč, možná kvůli mě s W8 ještě bojuju

Touchpad: chvíli mi trvalo než sem si zvyknul, nebo než se "srovnal" napoprvé se sekal, zamrzal, odeznělo to samo, tlačítka levá/pravá jsou mechanická, touchpad umí dotyková gesta

Notebook jako takový slušný, za 15 tisíc bych ho asi určitě doporučil.

Windows 8: První půlhodinu po spuštění sem nadával jako špaček, nic jsem nemohl najít, nic nefungovalo, postraní nabídka jednou vyjela, podruhé ne... dnes už sem dost věcí poupravil k obrazu svému, ovšem v W7 jsem daleko jistější

Store: chtěl sem stáhnout dvě věci, obě dvě nebyly podporovány :lol:

Z lenovo programů sem pouze zatím jen zkoušel Energy manager, 4 přednastavené profily, vlastní sem nenašel, atributy dle mě měnit nemůžete (nabíjení, displej, hardisk atd.) toto lze částečně upravit v klasickém windows nastavení, ale Ënergy manager má funkci "Čištění větráčku", klasická stíhačka, ventilátor na plné kule, asi aby se ten prach prohnal :D

Klávesnice: mechanika dobrá, poměrně tichá, stisk citelný, rozložení dobré, horké klávesy (zvuk, jas) nemusí jít přes Fn

Repro: Stereo reproduktory s technologií Dolby® Advanced Audio, oproti Xku to zní divně... ne špatně, prostě jinak :-D

Pokud Vás cokoliv zajímá pište.
Lenovo X220 - Core i5 2520M, 12.5" IPS LED, 8GB RAM, SSD Intel 120 GB, 320 GB HDD

TomasKo
píše často
Příspěvky: 246
Registrován: 13 črc 2011 15:11

Příspěvekod TomasKo » 21 led 2014 21:22

update: ovladač na to má malý vliv, protože samotná aplikace Intel má funkci adaptivního jasu- kterou sice zakážete, ale opět jas spadne... teprve Ovládací panely- Možnosti napájení- pokročilé nastavení napájení a v roletce zobrazení je Jas displeje, Jas obrazovky při ztmavení a Povolit funkci adaptivního jasu... :roll: by mě jeblo...
Lenovo X220 - Core i5 2520M, 12.5" IPS LED, 8GB RAM, SSD Intel 120 GB, 320 GB HDD

matej73
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 21 zář 2014 17:50

zkušenosti po půl roce

Příspěvekod matej73 » 21 zář 2014 17:56

Ahoj, vzhledem k tomu, že už notebook nějakou dobu používáš, můžu se zeptat, jestli si i teď spokojený, a jestli se něco změnilo od tvého posledního příspěvku? Mám na notebook celkem zálusk, protože se mi líbí konfigurace a možnost otočení displeje. Trochu se děsím toho lesklé obrazovky a také pantů? Jak vypadají po nějaké době používání? Mám v plánu na něm kromě běžný práce hodně upravovat fotky a občas nějaký geoinformační programi.

Díky moc za jakékoli postřehy.

Ps: je zvláštní, že dneska se prodávaj minimálně kolem 16 100 (alza,mironet, kasa 17 000 )

TomasKo
píše často
Příspěvky: 246
Registrován: 13 črc 2011 15:11

Příspěvekod TomasKo » 23 zář 2014 14:12

Panty mají stále stejnou tuhost, režim otočení displeje ale moc nepoužívám. Plasty stále jako nové. Vše funguje a ani to nějak netopí. Výdrž baterie pořád kolem 9h.

Ale nemá to diagnostiky jako TP (počet cyklů baterie, kapacitu, teploty...), takže při běžné práci nic závažného nepozoruji.

Ad cena, byl kupován v prosinci 2013, těsně před nebo po ČNB... za druhé teď sem to zběžně prolít a všechny konfigurace mají GT820, já pouze HD4400... dražší konfigurace FHD IPS, ten v té době myslím ani nebyl, určitě bych ho bral a pak to bude slušný multimediál ;)
Lenovo X220 - Core i5 2520M, 12.5" IPS LED, 8GB RAM, SSD Intel 120 GB, 320 GB HDD

Ajamat
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 20 lis 2014 20:05

Příspěvekod Ajamat » 20 lis 2014 20:16

Podle vašeho návodu jsem si sama nastavila (středně pokročilý uživatel) to padání jasu! Paráda, díky, hezký den. Mám nové lenovo ideapad :D


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů