Náhlé usínání

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Rowan
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 17 dub 2008 17:48
Bydliště: Budapešť/Praha

Náhlé usínání

Příspěvekod Rowan » 25 srp 2013 12:38

Zdravím,
ráda bych se poptala, jestli byste někdo nevěděl, co dělat s Lenovem, které se z nějakého důvodu rozhodlo nárazově samovolně usínat.
Nejdřív jsem myslela, že je to způsobené přehříváním, protože ventilace potřebovala akutně vyměnit a letní horka tomu nepřidávala. Předpokládala jsem, že po výměně ventilace bude vše v pořádku.
Přinesla jsem notebook ze servisu, kde údajně vyměnili ventilaci za novou (popravdě buď to neudělali a jen profoukli, nebo jsem bohužel vyhrála vadný díl, ale takhle ufuněný notebook byl i před "výměnou".) Problém s usínáním přetrval. Následně mi ale známý technik řekl, že usínání nemá s přehříváním nic společného. Tak teď babo raď.
Dneska jsem počítač zapínala a než naběhl, tak se prostě uspal. Při pokusu o probuzení naskočil do stavu "příprava na přechod do režimu spánku" a usnul znovu. Takhle to občas proběhne třikrát, čtyřikrát, než se konečně chytí. I jsem po přinesení ze servisu pošla kompletní reinstalací, v naději, že pokud se někde zakousl nějaký podivný program v power manageru, že tím se to vyčistí. evidentně ne.

Nějaké nápady, co by s tím mohlo být a případně co s tím dělat? Předem díky!

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 25 srp 2013 16:40

V tom dnesnim pocasi mam tenhle problem taky :D

Co je to presne za model Lenova ?

Rowan píše:Dneska jsem počítač zapínala a než naběhl, tak se prostě uspal. Při pokusu o probuzení naskočil do stavu "příprava na přechod do režimu spánku" a usnul znovu. Takhle to občas proběhne třikrát, čtyřikrát, než se konečně chytí.

Tohle se mi stava kdyz pouzivam kombinaci klaves Fn+F12 pro hibernaci a zmacku je vicekrat po sobe. Po probuzeni se ostatni "nabafrovane" zapamatovane stisknutne klavesy aplikuji a opet se hibernuje.

Druha moznost muze byt vadne snimani zavreni vika notebooku, zkus vypnout akci "po zavreni vika notebooku" v Power Manageru.

Rowan
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 17 dub 2008 17:48
Bydliště: Budapešť/Praha

Příspěvekod Rowan » 25 srp 2013 17:37

typ je to R61.

no jo, jenže já ani nic nemačkala, ani jsem nezavírala víko, vůbec nic =/ nicméně kouknu do manageru, jestli náhodou to tam nezlobí, ale fakt je to pro mě dost záhadné usínání bez důvodu. Asi trpí narkolepsií, nebo co.

Michall
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 05 dub 2007 18:23

Příspěvekod Michall » 31 led 2014 14:48

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda se našel důvod náhlého přechodu počítače do režimu spánku? Mám ThinkPad T430s, který mi také přechází zcela náhodně do režimu spánku. Většinou během práce s MS Office a internetovým prohlížečem (Chrome, Firefox). Není to v době velkého zatížení počítače. Jediné co mě napadá, že mám místo původního HDD SSD disk (výměna hned po koupi).

Velice rád bych se toho problému zbavil.

Děkuji Vám za radu
Lenovo ThinkPad T430s
ASUS Eee PC 1000HE

Rowan
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 17 dub 2008 17:48
Bydliště: Budapešť/Praha

Příspěvekod Rowan » 06 úno 2014 20:24

Bohužel vám asi moc neporadím, s mým počítačem to bohužel dopadlo špatně - po nepříliš úspěšné výměně ventilátoru nakonec "odborníci" došli k závěru, že mám vadnou základovou desku, či co a že mám nějakou součást přilepenou, nikoliv přiletovanou, takže výměna v podstatě nereálná, tedy vrátili mi doslova a do písmene mrtvolu. =/


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti