Thinkpad R61 a vse kolem nej

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Guf
guru
Příspěvky: 511
Registrován: 08 čer 2007 19:44

Thinkpad R61 a vse kolem nej

Příspěvekod Guf » 01 srp 2007 19:23

Jestli někdo máte zkušenosti s R61 tak prosím napište sem svoje postřehy, díky...

Guf
guru
Příspěvky: 511
Registrován: 08 čer 2007 19:44

re

Příspěvekod Guf » 11 srp 2007 16:21

To ho tady nikdo nemá, nebo co?

Honza130

Příspěvekod Honza130 » 11 srp 2007 20:54

no je to novej model, tak asi moc uzivatelu zatim nebude :wink:

pilgrim
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 21 srp 2007 18:12

Re: Máte někdo zkušenosti s R61

Příspěvekod pilgrim » 23 srp 2007 17:51

Guf píše:Jestli někdo máte zkušenosti s R61 tak prosím napište sem svoje postřehy, díky...


co presne by ta zauajimalo? lebo zajtra mi pride, tak ti mozem expresne odpovedat... prip. icq...

Guf
guru
Příspěvky: 511
Registrován: 08 čer 2007 19:44

re

Příspěvekod Guf » 23 srp 2007 21:14

No tak nejlepší by bylo, kdybys napsal své bezprostřední pocity z nového notebooku a podělil se o tento zážitek s ostatními. :D

pilgrim
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 21 srp 2007 18:12

Re: re

Příspěvekod pilgrim » 24 srp 2007 20:33

ahoj.. tak teda.. dosiel mi teda ten thinkpad r61, otvoril som skatulu a hladal som daky manual... nic... akurat ako mam zapojit kable..tak som bol trochu sklamany, za tu cenu...
viem, ze v manualoch byva vela kecov, ale aspon nabijanie baterky ma zaujimalo... aby som si ju neznicil , hned prvy den... ale oni asi rataju s tym, ze ludia si thinkpady nekupuju ako prve notebooky ... hi hi..
co boli dake papiere, tak riesenie problemov... co vypada dost fajn... ale difam, ze to ich nebudem potrebovat...
to co sa tu na foroch popisalo o nesymetrii dispaya je, zial pravda... na lavej strane je ramik asi o 1 cm hrubsi... ale display ako taky sa mi celkom paci, je sice matny, ale viac sa mi paci ako leskly, ... ten som videl na toshibe a200 a bola to katastrofa :-)
zatial som viac sklamany, ako spokojny... vista ide pomaly, prezentacia fotiek seka, rozmiestnenie usb portov... nic moc..teda tie dva co su na pravej strane, tak su nad sebou, takze zabudni na to, ze das dva hrubsie usb kluce do tychto portov naraz...
co sa mi naozaj paci, je svetielko nad displayom..svieti mi na klavesnicu a i ked je tu v miestnosti tma, tak sa da paradne pisat :-)
klavesnica je paradana.,..ohromne s ami pise, tlacika sa mi zdaju dost velke... parada...a este k tomu slovenske popisky... ľščťžýáíé.. parada :-)
pod displayom su take male svietive ikonky, vo veku displaya... tusim, ze baterka, wifi, hd... netusim presne co, lebo manual k tomu nebol :-(
pevnos som este nemal moznost otestovat, vypada to sice ako plast, ale... plast to asi nebude hocijaky :-D
a stale to ma nalepku IBM Thinkpad pod klavesnicou v pravom rohu...
vydrz udava okolo 3 hodin v setrnom mode... pri tejto grafike (quadro 140M, benchmarky na urovni X1600), co ma dost prekvapuje :-)

skusim to zhrnut:niektore veci ma milo prekvapili, ine nemilo, ale myslim, ze ked sa s nim trochu naucim robit, tak sa vsetko moze este vylepsit:-)
a to svetielko ma jednoducho dostalo :-D
a vista sklamala.. ale to uz nie je problem notebooku, ale microsoftu :-D

uz neviem co napisat, takze ak mate dke otazky, tak kludne napiste :-)

Guf
guru
Příspěvky: 511
Registrován: 08 čer 2007 19:44

re

Příspěvekod Guf » 24 srp 2007 21:42

Zajímavé bezprostřední pocity... :shock:

Já bych od ThinkPada očekával maximální spokojenost. Co mě ale úplně dostalo je to, že chybí manuál... To snad není pravda. Tuším, že IBM bylo proslulé svými obsáhlými návody, podle kterých se dal notebook rozebrat do posledního šroubku.

Jinak vidím, že jsi docela spokojený. Až teda na ty Visty!!!

Nevíte někdo čím to je, že tento systém je tak pomalý?

pilgrim
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 21 srp 2007 18:12

Re: re

Příspěvekod pilgrim » 24 srp 2007 22:42

...a tie visty su tak pomale preto lebo je to microsoft :-D

kukin
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 12 srp 2006 14:54
Bydliště: Doma, zpátky v ČR

Re: re

Příspěvekod kukin » 25 srp 2007 10:39

Guf píše:Co mě ale úplně dostalo je to, že chybí manuál... To snad není pravda. Tuším, že IBM bylo proslulé svými obsáhlými návody, podle kterých se dal notebook rozebrat do posledního šroubku.


Ty se dají nalézt na netu a dost věcí je v nainstalované nápovědě. Takže není moc důvod dávat používat tištěný manuál...
Po nás potopa!

pepo096
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2007 11:54

R61

Příspěvekod pepo096 » 25 srp 2007 11:59

Cavko pilgrim, aj ja mam vyhliadnuty tento notas,
tak by ma zaujimali tvoje dojmy s rozmermi notebooku, nie je moc velky, tazky?
Tiez to rozlisenie - ako sa ti javi? Nie su moc drobne pismenka?
A co baterka, niekde som cital, ze ta 6-cell vytrca z notebooku?
Dik

B_Tight
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2007 20:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod B_Tight » 25 srp 2007 12:16

Zdravim, taktiez mam zaujem o tento notebook (este je v hre T60 14", ale R61ka zatial vitazi) a rad by som videl fotky displaya (napr. prac. plochy s ikonami). Zatial som v ziadnom obchode NT s takymto rozlisenim nevidel, tak by som tiez rad vedel ci pismenka nie su prilis male... Mozno by sa aj nejake benchmarky hodili, ale tie sa sice daju najst aj v recenziach... Vdaka

pilgrim
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 21 srp 2007 18:12

Re: R61

Příspěvekod pilgrim » 25 srp 2007 20:03

pepo096 píše:Cavko pilgrim, aj ja mam vyhliadnuty tento notas,
tak by ma zaujimali tvoje dojmy s rozmermi notebooku, nie je moc velky, tazky?
Tiez to rozlisenie - ako sa ti javi? Nie su moc drobne pismenka?
A co baterka, niekde som cital, ze ta 6-cell vytrca z notebooku?
Dik


ahoj, pepo096 aj ostatni...
rozmerovo sa mi celkom paci, dnes som s nim sedel v buse a celkom v pohode.....kludne by ale mohol byt z lavej strany trocu uzsi... ramik na displayi je asi o 1cm hrubsi ako na pravej strane...
repraciky su vedla klavesnice, takze aj tam sa mohlo usetrit miesto...

rozlisenie: toto sa este da ... i ked je to tak na hranici. vsetko je prtave a malicke... a ked si dam mensie rozlisenie, tiez sirokouhle, tak ikonky iba zvacsi a teda nie su ostre... takze ostrost ikoniek je asi najlepsie pri standardnom rozliseni... teda 1600 x 1050

baterka:
neviem, kolko cell je tato tu, ja som mal objednany book s 9 cell, ale myslim, ze tato je len 6cell. a nevytrca. vydrz v setrno mode je max 3 hodiny, podla toho co mi tu ukazuje.. zatial som este naml moznost otestovat v praxi.... ale dufam, ze 2 x 90min prednasku zvladne :-)

pilgrim
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 21 srp 2007 18:12

Příspěvekod pilgrim » 25 srp 2007 20:05

B_Tight píše:Zdravim, taktiez mam zaujem o tento notebook (este je v hre T60 14", ale R61ka zatial vitazi) a rad by som videl fotky displaya (napr. prac. plochy s ikonami). Zatial som v ziadnom obchode NT s takymto rozlisenim nevidel, tak by som tiez rad vedel ci pismenka nie su prilis male... Mozno by sa aj nejake benchmarky hodili, ale tie sa sice daju najst aj v recenziach... Vdaka


tie screenshoty ti poslem, alebo dam sem, ked pridem na to, ako sa robia... zatial netusim :-D

pilgrim
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 21 srp 2007 18:12

este k tej vydrzi

Příspěvekod pilgrim » 25 srp 2007 20:07

vzhladom k tomu, ze tu je samostatna grafika vykonovo podobna X1600, tak vydrz je velmi dobra.. teda tie tri hodiny... a keby ze tu mate integrovanu od intelu X3100, tak odhadujem vydrz tak na 5 hodin :-D

pilgrim
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 21 srp 2007 18:12

Re: re

Příspěvekod pilgrim » 25 srp 2007 20:09

Ty se dají nalézt na netu a dost věcí je v nainstalované nápovědě. Takže není moc důvod dávat používat tištěný manuál...[/quote]

to je sice mile, ale ak zle spustim comp? alebo urobim daku blbost kym sa dostanem k napovede..?


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů