Lenovo z USA - záruka

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
hopik
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 03 srp 2006 10:15

Příspěvekod hopik » 03 čer 2008 06:34

hmm tak ted vubec nevim cemu verit :(

hopik
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 03 srp 2006 10:15

Příspěvekod hopik » 03 čer 2008 07:21

zivan píše:Zaruka u Lenova se stale resi, tak pridam svoji zkusenost.

Mam notebook z USA a ta "magicka" stranka se zadavanim modelu urcite nesedi. Podle ni totiz nemam zaruku ani v USA, kde byl notebook kupovany.

Pri zavolani do servisu jsem dostal odpoved jako na zacatku tohoto vlakna - kupte si jakykoliv model a prikupte si tu obycejnou zaruku, bude platit i v CR.


V tom pripade na konfiguratoru lenovo.com musim zaskrnout kterou zaruku,abych to mel podchycene? diky moc

SlashKO
občas něco napíše
Příspěvky: 88
Registrován: 29 kvě 2008 17:05

Příspěvekod SlashKO » 03 čer 2008 08:30

Mam asi blbej dotaz :-( Ale z toho konfiguratioru, co tu nekdo hazel do Evropy asi moc neposilaj co :-( Nebo jak to nakupujete v USA vy? Koupite tam a rovnou prevezete? Nebo Zprostredkovane nejakou firmou?

hopik
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 03 srp 2006 10:15

Příspěvekod hopik » 03 čer 2008 08:34

premyslim,ze to objednam pres http://www.shipito.com/

SlashKO
občas něco napíše
Příspěvky: 88
Registrován: 29 kvě 2008 17:05

Příspěvekod SlashKO » 03 čer 2008 08:50

anop, taky jsem an ne narazil :-) a Lenovo, kere u nas vyjde na 26 000 sem v tom konfiguratoru dal za 1100 USD coz se mi zda jako mega rozdil, tak si nejsem jistej :-) jestli jsem fakt vybral stejnej NTB :-)

hopik
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 03 srp 2006 10:15

Příspěvekod hopik » 03 čer 2008 08:52

ja jsem si vybral s linuxem ;) a 14.1" za cca 857 dolaru a u nas stoji pres 30 tis.... ale stale nevim jak je to s tou zarukou....

tracymc
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 09 kvě 2008 15:11

Příspěvekod tracymc » 03 čer 2008 13:47

sem zadej to číslo NB myslím že začínaj 6XXX a jestli tam je ČR tak máš záruku i u nás http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... OOK-IWS#sw

Thomas_RKH
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 04 čer 2008 12:06
Bydliště: Rychnov n. Kn.

Příspěvekod Thomas_RKH » 04 čer 2008 21:01

Pokud jsem to dobře celý pochopil. Takže, pokud si z oficiálních US stránek koupím model, u jehož čtyřčíslí není na seznamu Česká republika, tak mám prostě smůlu a tady ta záruka neplatí a není ani možnost, si ji třeba dokoupit, např. dokoupením 2 year depot 9x5 Next Business Day nebo jiné záruky. A modely z té "magické" stránky, jak je tady často uveřejňována u nás taky nemají záruku, i když se tak tváří.
Je to tak, jak si to myslím?

tracymc
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 09 kvě 2008 15:11

Příspěvekod tracymc » 04 čer 2008 21:50

Ty modely z té stránku tu záruku právě mají a je to vyzkoušené už si odtud někdo objednával a funguje to.

deli''

Příspěvekod deli'' » 04 čer 2008 22:36

Aj model 6459 ju má v ČR/SR. Potvrdené od Orange & Green.

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 05 čer 2008 10:06

Presne to jsem psal. Model 6459 podle te stranky nema zaruku v CR, ale servis potvrdil, ze zaruku ma. Na tu stranku se neda 100% spolehnout.

Problem u notebooku koupenych v USA by mohl byt napr. s reklamaci modulu pro americke mobilni site. To u nas servisy nebudou mit skladem.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Marien
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 kvě 2008 09:19
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Marien » 05 čer 2008 18:36

No koukám, že je tu spousta nejasností, tak sem plcnu svou osobní zkušenost. Koupil jsem si notebook T43p. Koupil jsem to od amerického dealera, který je součástí IBM divize pro výprodej a doprodej laptop modelů, samozřejmě včetně prodeje i nových modelů. U těch doprodejů a výprodejů se jedná o to, že si někdo omylem koupí 2 kusy, nebo nemá peníze aby zaplatil objednávku, laptopy z výstav, prezentací a neprodané skladové kusy. Tyto notasy jsou vráceny zpět a servisem IBM znovu zkontrolovány, popř. doplněny, opraveny (tkz. refurbish) a posléze přes tuto divizi opět prodávány za výprodejové ceny (rozuměj ceny vhodné pro nás). Pokud máte štěstí, tak vám příjde notas naprosto nepoužitý, v nejhorším případě párkrát jetý, což také ještě ujde. Na všechny tyto modely je 90 denní mezinárodní záruka a na vybrané modely pak 3 letá + 90 denní. Celkem tedy 3 roky a 3 měsíce MZ. Platbu je možné uhradit přes PP, k ceně za notas je připočítáno P&P 85$ do České Rep. Je to i s pojištěním a službou EMS. Clo u notasů není, ale platíte DPH 19%, takže je to vhodné vzít jako firma. Pro celníky zasílejte celní prohlášení a s dokladem o platbě ve formátu JPG mejlem. S čímkoliv jiným budete mít velký problém (platí pro mimopražské). Pokud jste koupili notas jen s 90 denní zárukou, ještě není nic ztraceno. Stejnou cestou si můžete k němu dokoupit Warranty pack s prodloužením záruky na 3 roky za 50$. Po osobním rozhovoru s prodejcem jsem byl ujištěn, že 3 letá MZ je uplatnitelná i u mého lokálního servisu IBM.

Ověření:
Původně jsem si objednal T43(2668-71U) 2GHz, 1GB Ram, 80GB HDD 5400ot./min., 14" tft 1400x1050, Ati X300 64MB, ale ve skutečnosti mi přišel T43p(2668-GEU) 2,13GHz 1GB ram, 60GB HDD 7200ot./min., Ati FireGL V3200, 128MB, což mě potěšilo (za stejné peníze více muziky). Po spuštění jsem však zjistil 2 vadné pixely na obrazovce, jeden trvale zelený a jeden trvale černý a skoro uprostřed displeje. Zavolal jsem ihned lokálnímu servisákovi IBM u nás, bylo to ve čtvrtek. Následující úterý mi byl displej vyměněn. Jestli dobře počítám tak během 4 prac. dnů s objednáním náhr. dílu z Itálie a výměnou u mě doma. Záruka na T43p končí v říjnu, tak jsem si raděj doobjednal Warranty pack a jsem v klidu. Musím doplnit, že tento notas patří asi k nejlepším modelům co IBM-Lenovo vypustilo a jsem s ním zatím maximálně spokojen. Je hloupost platit za nové T61 tak nehorázné sumy, když můžu mít za poloviční cenu starší model, za který se rozhodně nemusím stydět. Pak už si jen dokoupíte adapter k T4x za nějakých 800,-Kč
U nás jsem se ale také setkal z dvojím výkladem MZ. Zatímco u Green&Orange mi tvrdili, že můj notas není v záruce a americká zde neplatí, u konkurenční firmy s IBM zastoupením mi závadu ihned a bez řečí odstranili. Nad jednáním G&O se jen pousmáli. Raděj věřím, že to bylo neznalostí a neschopností jednoho technika, nechce se mi házet do jednoho pytle celou G&O.
Pokud máte někdo nějaké dotazy, klidně se ptejte...
Marien
IBM TP T43p - noťas, který furt funguje...

hopik
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 03 srp 2006 10:15

Příspěvekod hopik » 05 čer 2008 20:19

perfektni prispevek...
Jeden dotaz bych mel.... Kde jsi ho presne koupil? ;)

Marien
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 kvě 2008 09:19
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Marien » 06 čer 2008 00:10

Electronics Inc., Brooklyn, NewYork, našel jsem ho někde na ebay stránkách. Důležité je, že prodává za moře, platby akceptuje přes PP a zboží je opravdu originálně balené. Zatím má mou důvěru. A za další má v nabídce běžně T41; T42 i T43 s velmi zajímavýma cenama a zajímavou výbavou. Jak říkám do T61 půjdu nejdřív za rok, dva, páč zatím nemám důvod. Tím pádem odpadá nutnost zkoušet společnosti 3 stran jako jsou shipito nebo zasilkovasluzba.com (BTW nechat si napsat do celní deklarace, že se jedná o GIFT je k ničemu, páč celníci pak ocení věc dle tabulek, a to může někdy vyjít dráž).
IBM TP T43p - noťas, který furt funguje...

bear89
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 20 dub 2008 10:53

Příspěvekod bear89 » 06 čer 2008 14:35

Tak to je všechno fakt zajímavý, člověkovi to dává naději, že nemusí platit za slušnej i high quality notebook mega ceny - každopádně, jestli je pravda že model 6459 má záruku i u nás - tak doporučuju thinkpadworld - prodávající na ebay, ten tam tyto modely dost často nabízí, samozřejmě za slušné ceny

http://stores.ebay.com/ThinkPadWorld


edit: i když teď koukám, že s očekáváním nových thinkpadů má většinu zboží rozebranou


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů