Lenovo IdeaPad Z500

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
ClueCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 25 zář 2013 20:57

Příspěvekod ClueCZ » 26 zář 2013 17:04

Aha, tak to potom jo. Já se lekl že se s tim něco stalo. No měl jsem tu nejnovější verzi GPU-Z a zkoušel jsem stáhnout i starší a obě mi ukazovaly to samé. Jinak ROPs/TMUs je 8/32. Asi se s tím nedá nic dělat že ? A dá se vůbec sehnat tento ntb s lepší grafikou, myslím s tim jádrem GK108 (nebo jak to je)?

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 26 zář 2013 18:38

GK107. Ano, dřív se tento notebook dodával i s GT 645M. http://www.notebookcheck.net/Review-Len ... 520.0.html Současné verze osazené GT 740M jsou však patrně všechny osazeny právě tím osekaným čipem s interním označením GK208. =/
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

ClueCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 25 zář 2013 20:57

Příspěvekod ClueCZ » 26 zář 2013 21:43

Aha, a předpokládám že se ntb s GT645m už sehnat nedá že ? Uvažuji totiž nad tím že tento vrátím a koupím jiný. Notebook od jiného výrobce by se měl dát sehnat s tou neořezanou GT740m že ? Mohl byste mi prosím zaslat odkaz na nějaký notebook do max. 19 000Kč (chtěl bych ho především na hry), moc by mi to pomohlo. Předem děkuji.

TommahawkCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 25 zář 2013 11:01

Příspěvekod TommahawkCZ » 29 zář 2013 21:00

Hoj hoj... Chtěl bych se zeptat, zda se dá nějakým bezpečným způsobem zmenšit disky C: (900Gb) a zvětšit disk D: (25Gb)??? Nerad bych přišel o systém na skrytém oddílu... :( na internetu par lidi psalo ze po zmenseni systemoveo disku, jim nesla obnova pres onekeyrecovery... pres spravu disku ve win8 mi nabizi zmensit disk C. jen o polovinu.. ( na 450Gb) proc???
Díky za rady...

B3!CrAZy
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 09 říj 2009 22:30

Příspěvekod B3!CrAZy » 15 říj 2013 07:00

Je nějaký rozdíl mezi CL 11 a CL 9 u pamětí? Potřebuju koupit nové a nejsem si jistý výběrem.

B3!CrAZy
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 09 říj 2009 22:30

Příspěvekod B3!CrAZy » 16 říj 2013 11:58

Kolik by měl tento notebook zvládnout paměti? Zchroustala by základní deska i 16gb? Zkoušeli jste někdo?

spitffire
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2013 16:41

Z500

Příspěvekod spitffire » 04 lis 2013 19:28

Zdravím

1.
mam takový problém, mam neoficialní w8 a po poslední aktualizaci mam problém se zvukem... konkrétně mi nejde zvuk at už chci přehrát hudbu v pc v jakémkoliv programu na hudbu či video, zvuk nejde ani u filmů, ale internetové radia fungují a youtube jak kdy Very Happy nesetkal jste se někdo s podobnými komplikacemi? Jestli by to mohly být kodeky... ?

2.
funguje někomu dualboot w8 a ubuntu? nastavil jsem pomalý start abych měl čas vybrat ubuntu při výběru os ale na výběr mam jen w8 :/ jestli je problém v grubu... nezkoušel někdo dualboot?


Dík za jakoukoli pomoc Smile

jonys
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 14 lis 2013 14:39

Příspěvekod jonys » 14 lis 2013 14:45

Ahoj, instaluju teď tenhle z500 kamarádce s win7 a ve správci zařízení mám jedno neznámé a nějaký ovladač prostorového videa taky chybí. Netuší někdo, jaký ovladač k tomu patří? Postahoval jsem všechny z webu Lenovo, rozbalil podle rad tady a nic. Vše ostatní funguje jak má, zvuk jde, grafika, wifi, BT.
Problém s jasem jsem měl taky, díky radám zde jsem vyřešil, jen tohle tam není.

B3!CrAZy
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 09 říj 2009 22:30

Příspěvekod B3!CrAZy » 03 led 2014 15:06

Stala se mi ted takova vec. Zda se ze mi odesel disk. Kdyz jsem ho chtel vymontovat a napichnout do jineho kompu, tak jsem zjistil, ze ty 4 sroubky pod gumovyma nozkama chybi a ne jen to-i lenovo prelepka byla roztrhana. Notas byl kupovany u czc. Stalo se vam to taky? Mate prelepky v poradku?
Zkouseli jste uz nekdo reklamovat u lenova? Jak to u nich funguje? Jak dlouho to trva? Budou delat problemy s tou prelepkou? Jak jim vysvetlim, ze uz po koupi byla prelepka pryc?

Xaron
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 13 úno 2013 18:53

Příspěvekod Xaron » 12 led 2014 13:37

Zdravím páni,
Tak sa mi objavil nový problém. Ešte pred vianocami mi len tak z ničoho nič, i keď som ho moc nepoužíval to je pravda, ale pri cestách áno. Touchpad. Tj. nereagoval na dvojklik prstom, ani kliknutie v ľavej či pravej časti. Jedine pohyb kurzorom (pri pohybe prstom) to bralo.

Tak som zistil, že nemám a nainštaloval Synaptics Pointing Device: http://s21.postimg.org/qtq09c81j/image.png kde sa mi po zafajknutí tap to click už funguje Dvojklik prstom.

AVŠAK stále mi touchpad neberie stlačenie prstom v oblasti ľavého, alebo pravého tlačítka, nemal niekto podobný problém? Príp. radu ako to napraviť..Nechce sa mi veriť a dúfam, že sa mi nepoškodil touchpad a preto nefunguje L ani R klik, keďže pohyb po ňom funguje.. :?

Dik moc za príp.radu. :wink:

janekCZbUbU
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2014 19:52

Příspěvekod janekCZbUbU » 04 úno 2014 20:02

Cau vsem. Koupil jsem si Bluetooth headset Genius HS-905BT, ale nedari se mi ho sparovat se z500. Windows 8.1 headset vubec nevidi, ale s telefonem se sparovali ihned. Ovladace mam aktualni. Nejaky napad?

janekCZbUbU
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2014 19:52

Příspěvekod janekCZbUbU » 05 úno 2014 14:08

Tak vyreseno. Stacilo drzet na Headsetu power 5 s. aby zacalo hledani a parovani.

B3!CrAZy
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 09 říj 2009 22:30

Příspěvekod B3!CrAZy » 19 úno 2014 14:04

Podelim se s vama o zkusenost se servisem ideapad. V jednom slove - dokonale.
Vyse popisovany problem disku byl opravdu v chybnych sektorech a to jsem si potvrdil pomoci nekolika programu.
V utery jsem telefonicky kontaktoval podporu lenova a ti me odkazali na servis. Podle sn si operator zjistil o jaky ntb se jedna a jestli je stale v zaruce. Popsal jsem zavadu se kterou chci reklamaci uplatnit a byl jsem pozadan o adresu, na kterou si ups prijede pro notebook. Na dalsi den - ve stredu prijel kuryr ups s vlastni krabici na ntb a nabijecku (jedine 2 veci, ktere byly k reklamaci potreba). Dalsi tyden v pondeli jsem byl informovan mailem,ze je reklamace u konce a ntb posilaji zpet. Ve stredu jsem mel ntb opet v ruce s vymenenym hd a kompletne vycistenym vnitrkem a displejem.

Xaron
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 13 úno 2013 18:53

Příspěvekod Xaron » 25 úno 2014 01:39

Be crazy a kde si našiel kontakt na servis Ideapadu? :roll: Lebo napr. tuto sa prezentujú ako servis pre produkty lenovo, ale zaoberajú sa čisto len Thinkpadmi..A ako som behal po nete a skúšal písať tak na území SK/CZ neexistuje autorizovaný servis pre Ideapady.

Rozmýšľam, že i ja teda asi pošlem ten môj do servisu stým touchpadom ako som popísal vyššie. Mám silné presvedčenie, že to je technická závada a nie systémová.

Že mi nejako nefunguje jeho spodná časť ako ľavý a pravý klik..ale inak touchpad funguje. (to že sa z neho začala nejako zázračne šúpať/zoškrabovať "fólia" čo som ani nevedel, že tam je. A ešte som to nikde nevidel prežijem..)

Akurát sa obávam, že z dôvodu toho že som si pri dodávaní Ramky pretrhol tú plombu, bo servis to tu nikde nerobí si budem musieť za prípadné vymenenie touchpadu zaplatiť.. :?

B3!CrAZy
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 09 říj 2009 22:30

Příspěvekod B3!CrAZy » 25 úno 2014 06:59

Servis je v Polsku. Nikdy jsem ani neříkal, že je tady v ČR :)
Zavolej na tu jejich linku a oni tě přesměrují na servis Ideapad (když jim to řekneš).

Plombu jsem měl přerušenou už z koupě - v CZC si s tím asi hráli, aniž by mi o tom řekli - stejně jako mi tam chyběly 4 šroubky pod těma gumovýma nožkama. V servisu jim to ale naštěstí bylo jedno.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů