Oprava thinkpadu, displej; Servis lenovo Brno

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
tombala
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 24 čer 2012 15:45

Oprava thinkpadu, displej; Servis lenovo Brno

Příspěvekod tombala » 24 čer 2012 16:08

Zdravím

mám problém s dislejom na T400. Prvých cc 15 riadkov zobrazuje normálne ale potom na každom druhom riadku sú všetky pixeli vysvietene na šedo. Odbehol som od zapnutého notebooku asi na hodinu a následne ma čakalo toto prekvapenie. Mal som rozobratý displej, a trochu asi ako som asi hýbal s káblami objavil sa jemný vzor modrých pixelov v šedých riadkoch. A taktiež objekty na obrazovke potom tvoria duchov vo vertikálnom smere. Vie mi niekto poradiť s týmto problémom?

http://imageshack.us/photo/my-images/811/img0046oc.jpg/

Prípadne odporučiť podľa skúsenosti servis v Brne pre pozáručnú opravu?:
AutoCont CZ a.s.
ITS a.s.
Orange & Green Solutions
PC NET CZ
YOUR SYSTEM

Target4U

Příspěvekod Target4U » 24 čer 2012 16:59

ahoj, ja mel teda zatim jen zarucni opravy, ale muzu jedine doporucit ITS...velice slusni a ferovy pristup.

vanilka
píše často
Příspěvky: 269
Registrován: 18 črc 2009 19:20
Bydliště: v zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vanilka » 24 čer 2012 17:39

zadny. podivej se na typ LCD (viz.stitek na jeho zadni strane), sezen si kompatibilni nahradu (e-bay, alibaba, aukro atd.) a vymen si LCD sam. usetris tak az nekolik tisic.
rework (reflow, reball) BGA IC
DELL Precision M70 s WUXGA 1920x1200, FX Go1400, 2 x fan a 2 x HDD
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC

tombala
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 24 čer 2012 15:45

Příspěvekod tombala » 24 čer 2012 18:13

Už som si to samozrejme odfotil, len neviem v čom je problém a nerád by som vymienal niečo čo funguje. Na externom monitore je bezproblémový obraz. Teraz ako som otvoril displej druhý krát tak som vytiahol flex kábel a keď ho dal naspäť začali sa objavovať aj rôzne farebné mapy. Ono to skôr vyzerá že to bude v tej elektronike prípadne kábloch; i v tomto prípade je najlepšie kúpiť na ebay komplet a vymeniť si to? Mám led WXGA+ 1400 x 900 pixelov, a to je tuším ten najdrahší panel, preto zrovna nie som nadšený keby ho musím meniť.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů