Lenovo ThinkPad X230

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Fr3d1
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2009 16:38

Příspěvekod Fr3d1 » 19 úno 2013 20:24

Ahoj, nevíte někdo jak je to se zárukou a msata ssd? V uživatelské příručce ( http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc ... 666_01.pdf ) není msata ssd jako CRU.
Chtěl bych si právě koupit nejnižší verzi X230ky a osadit ji Crucial M4 ve verzi pro msata, ale tohle mě docela odrazuje.

JakHam
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 25 zář 2008 18:48

Příspěvekod JakHam » 22 úno 2013 23:17

Po odstranění Access Conection funguje jak má a ani jednou se mi nestalo že by nenaběhla wifi...

PS: K čemu tam lenovo tenhle program dává, když nefunguje jak má, ba naopak zabraňuje normálnímu fungování! Ne jednom se mi u klienta stalo že nenaběhla anténa a já musel trapně ntb restartovat a celá zasedačka na mě čekala... S T500 jsem žádné podobné problémy neměl. Jedu si pro MB 13 retina příští týden a zkusím ho používat paralelně s windovsama chvíli, uvidím jak se u mě ve firmě osvědčí. Nechci Lenovo odepisovat, mám ho rád, ale co poslední dobou ten ntb(resp. systém) předvádí, to je na hlavu.

PPS: Nejsem ten, kdo si myslí že ho apple nějakým způsobem spasí, spíše zvědavost zvítězila nad problémy "funkčnosti" touchpadu, wifi problém, resonance klávesnice atd
Lenovo ThinkPad X230 IPS
Lenovo ThinkPad T500 - rip

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 23 úno 2013 07:25

IMHO je to přežitek z dob XP a starších kde právě tyhle Think technologie hráli opravdu prim a ulehčovali práci s notebooky
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

Martin_R.
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 13 zář 2008 12:44

Příspěvekod Martin_R. » 15 kvě 2013 19:31

Jen tak pro pobavení: dneska jsem v práci vybaloval a instaloval nové X230 a u jedné při prvním stisku tlačítka "šipka dolů" klávesa vystřelila jako žabka metr do vzduchu a skončila na podlaze, kde jsem jí následně pár minut hledal.

Takže nejen že ta klávesnice má naprosto otřesné provedení i layout, ona patrně dokonce neprochází ani žádnou výstupní kontrolou... hnus :roll:

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 15 kvě 2013 21:51

LayOut okej, máš asi smůlu na kus.

Ale mechanika je velmi příjemná.
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....

Martin_R.
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 13 zář 2008 12:44

Příspěvekod Martin_R. » 16 kvě 2013 11:20

Mně tahle klávesnice z přejatá z levných TP Edge přijde subjektivně naprosto nepoužitelná - ostré hrany kláves jsou nepříjemné, mechanika je nekvalitní (vystřelovací šipka apod.) a to rozvržení je úplné zvěrstvo - zrušit logicky uspořádaný blok šesti kláves (insert, delete, home, end, pgup, pgdn) a narvat je tam, kde bylo zrovna místo, o printscreenu mezi Ctrl a Altem a žádných mezerách mezi Fky nemluvě.

Pak mě ještě zarazilo, jak se notebook špatně otvírá, jak nemá zámek víka, tak v zavřeném stavu docela drží a jednou rukou otevřít nejde, když chytnu mezi palec a ukazovák víko v té vybrané části a pokusím se jej zvednout, zvednu místo toho celý předek notebooku do vzduchu.

Ale abych nebyl jenom negativní, ty IPS displaye v lepších konfiguracích vypadají moc pěkně, i když by jim slušelo jemnější rozlišení, 768px na výšku je v době Win7 s tlustým taskbarem a ribbony celkem výsměch (i když já stejně všchno přepínám do W2k vzhledu).

Nicméně nevýhody pro mě převyšují výhody, zůstanu u X201s dokud se nerozpadne.

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 17 kvě 2013 05:28

Doporučuji si něco přečíst, protože ta klávesnice jen vypadá jako t Edge ! ve skutečnosti má úplně jinou mechaniku. Pokud ovšem soudíš celou řádu dle jednoho kousku oukej :roll:

On je problém v tom že tyhle klávesnice jsou už skoro všude, a stejně tak skoro všude je zmrvené to rozložení - hold pokrok nezastavíš :(

zámku je škoda to je fakt.
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....

Martin_R.
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 13 zář 2008 12:44

Příspěvekod Martin_R. » 17 kvě 2013 10:23

Mám tu několik TP Edge 13 a E330 a moc rozdílů oproti X230 nebo T430 tam není, asi je pravda, že T a X mají tišší a jistější stisk, ale hloupým rozvržením a tvarem kláves je to stejná klávesnice, kterou bych hledal spíš na multimediálu z Teska za 10k. U nejvyšších řad ThinkPadů to vypadá jako hodně blbý vtip.

Ale máš pravdu, že ať se podívám do nabídky kohokoliv - Dellu, HP, Lenova... všude to vypadá takhle strašně :?

Jinak ještě nějaké moje postřehy k X230:
Líbí se mi hladká čistá spodní strana zbavená všech popisků a štítků, stejně se to vždycky jen loupalo a odíralo, přesunutí pod baterii je super krok.

Ač jsem slyšel, že kvalita materiálů a slícování plastů už není nic moc, tak na mě v tomhle ohledu X230 nepůsobí špatným dojmem, všechno perfektně drží a nevrže (až na levou stranu palmrestu nad expresscard šachtou, ale tam se to prohýbá vždycky).

Hodně by mi chyběly indikační diody, vyhodit kontrolku od baterie, capsolocku, sloučit wifi+wwan+bluetooth apod. rozhodně nepovažuji za dobrý nápad, ale pořád je to lepší než Edge, kde musím přikládat ucho k palmrestu nebo otevírat perfmon, abych zjistil, jestli pracuje disk :roll:

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 18 kvě 2013 10:25

Jasný zvenku vypadá stejně, ale není stejná :) používal jsem a měl jsem ji i rozdělanou, fakt je to jiná klávesnice.

Indikační diody taky nechápu, vím proč to tak je (šetří se...), ale je to škoda. Jestli ti chybí disk, tak je tu někde (na foru) prográmek který ti do traye ve win dodá indikaci. -> http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=36461

//doplněn odkaz.
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....

mpIII
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 15 čer 2013 19:52

Příspěvekod mpIII » 15 čer 2013 20:43

Dobrý den,
vlastním notebook Lenovo ThinkPad X230 (koupeno 30. 10. 2012) a nyní jsem si pořídil dokovací stanici Mini Dock Series 3 (koupeno 12. 6. 2013).
Po připojení zapnutého počítače k dokovací stanici windows zobrazí hlášku „Přepětí na portu rozbočovače“. Současně je k dokovací stanici připojen monitor přes displayport, klávesnice přes USB 2.0 a myš přes USB 2.0 (screnshoty 1 a 2). Do konektoru USB 3.0 není připojeno žádné zařízení. Problém je hlášen na portech 3 a 7 v rozšiřitelném hostitelském řadiči Intel USB 3.0 (screenshoty 1 a 2). Po obnovení portů a připojení například externího disku do USB 3.0 k dokovací stanici je disk rozpoznán na portu 7 (screenshot 3).
Zdá se, že tedy je problém v tomto portu USB 3.0 na dokovací stanici. Prosím o radu, jak tento problém řešit. Reklamací dokovací stanice?
Děkuji předem za jakoukoli odpověď.

Screenshoty zde: https://www.dropbox.com/sh/u5ijq1z4ux22l2x/1j1T1ABd_v


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů