ThinkPad E520-problém po instalaci

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
pyropus
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2009 07:27

ThinkPad E520-problém po instalaci

Příspěvekod pyropus » 08 dub 2012 23:57

Dobrý den, rád bych se zeptal na jeden problém. Na nový NTB ThinkPad E520 jsem instaloval Win 7 64 bit, ale po spuštění nenajede plynule do systému. Najede stránka s textem : To interrupt normal startup press the enter button. Po kdejakém mačkání kláves najede stránka Grub4DOS s několika řádky, např.
Windows with SLIC (pointer) (default)
Windows with SLIC Loader (bootmgr)
Windows without Loader
atd.
Až při třetím řádku: Windows without Loader systém najede. Můžete mi prosím poradit, co to znamená a jak jak vše uvést do normálního běhu? Moc děkuju předem

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 09 dub 2012 00:32

Máš tam ještě jiný operační systém? Naformátuj disk a nainstaluj znovu Windows.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

pyropus
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2009 07:27

Příspěvekod pyropus » 09 dub 2012 03:36

Díky, pomohla instalace z jiného média a systém najede plynule...

pyropus
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2009 07:27

Příspěvekod pyropus » 10 dub 2012 20:02

Měl bych ještě prosbičku. Po instalaci systému jsem si stáhnul od výrobce většinu ovladačů, nainstaloval a téměř všechno jede jak má. Jen mám problém s Bluetooth. Ovladač pro "Bluetooth and Modem" při instalaci odepřel poslušnost a nahodil hlášku: No Bluetooth device was detected. Please make sure that your Bluetooth device is plugged in properly in order to continueinstalation" a instalace se ukončila. Bluetooth potřebuji k provozu bezdrátové myšky, takže jsem ji ani nezkoušel. Můžete mi, prosím, poradit jak mám Bluetooth na tomto notebooku zprovoznit? Děkuji předem za odpověď.

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 10 dub 2012 20:09

Máš ThinkVantage System Update? Přes ten to ten ovladač najde? Vidíš Bluetooth zařízení ve Správci Zařízení resp. máš tam nějaké vykřičníky?
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

pyropus
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2009 07:27

Příspěvekod pyropus » 10 dub 2012 20:29

Ve správci zařízení vykřičníky nejsou. Bohužel teď nemám NTB při sobě, abych se v něm mohl vrtat, má ho dcera. Na mém NTB Lenovo N500 s předinstalovaným systémem ThinkVantage byl. Na tenhle E520 jsem ovladače nestahoval. Myslíš tyhle ovladače: ThinkVantage Technology z těchto stránek:
http://support.lenovo.com/en_US/researc ... D=HT037710

Zdálo se mi zbytečné stahovat tyto ovladače a instalovat. Na svém jsem tyhle Lenovácké prográmky nepoužíval a nevím, jaká je tady souvislost s Bluetooth, s tím, že mi nejde nainstalovat jeden jediný, přesto moc potřebný ovladač "Bluetooth and Modem" "7zwb06ww.exe
134.38 MB"
Možná je v tom nějaká banalita, nevím. Není na tom NTB žádné HW tlačítko na BT, asi se to ovládá SoftWarovým, ale stejně nevidím důvod, že by při instalaci ovladače musel být BT V NTB zapnut, chjooo...

kneznal
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2014 20:41

Příspěvekod kneznal » 12 dub 2014 20:42

Dobrý večer, mám ten samý problém jako zakladatel tohoto vlákna, ale na rozdíl od něj mi reinstalace Windows nepomohla. Co tedy dělat, pokud reinstalace nepomáíhá? Děkuji.

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 14 dub 2014 09:11

Před instalací naformátovat, případně i odebrat diskové jednotky a vytvořit novou/nové (pokud víš, co děláš a proč to děláš) ...
TP T61 7664-18G, 2x2GB RAM 800MHz, Intel SSD 330 180GB, Advanced Mini-Dock
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x8GB DDR3 1600MHz, 128GB mSATA Crucial M4 SSD
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x4GB DDR3 1600MHz, 256GB mSATA Crucial M500 SSD

kneznal
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2014 20:41

Příspěvekod kneznal » 14 dub 2014 09:27

To jsem samozřejmě udělala. Před instalací byl kompletně zformátovaný celý počítač (odebrány všechny oddíly a vytvořen nový, naformátováno). Nepomohlo.

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 14 dub 2014 10:57

Zdravim,

mozes detailnejsie popisat problem? Ako citam prvy prispevok, taktiez pouzivas Grub4Dos?! Alebo E520 to pouziva defaultne? Pretoze pri cistej instalacii by mal Windows nainstalovat svoj vlastny boot manager (bootmgr a BCD store)...Pri formatovani bola zmazana aj MBR tabulka v pripade MBR disku? Lebo pises, ze boli odobrate vsetky oddiely a vytvoreny novy, ale nevidim, ze ci bol urobeny tzv. clean/wipe celeho disku a nasledne vytvorene oddiely...Ak nie, tak je dost mozne, ze mas v boot sektore stale stary boot manager...

kneznal
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2014 20:41

Příspěvekod kneznal » 14 dub 2014 13:49

Úplně 100% jsem si nepřečetla úvodní příspěvek předtím, takže: Jelikož mám znalosti spíše toho co v tu danou chvíli potřebuji a to se naučím, toto neznám a proto se ptám. Přeinstalovávala jsem notebook. Instalovala jsem Win 7. Ten se tvářil tak, že se nainstaloval. Předtím při instalaci jsem smazala všechny disky (C,D) a vytvořila nově. Ale okamžitě po instalaci při restartu a i při dalších spouštěních PC mi nabíhá jen úvodní obrazovka, na které jsou informace jak se dostat do BIOS (F2) a přes kterou klávesu rovnou bootovat (F12). A jinak nic, Win vůbec nezačne nabíhat. Při několikerém zmáčknutí ESC se dostanu do té nabídky, o které psal zakladatel tohoto tématu. Jelikož teď sedím u jiného PC, pouze zkopíruji, co napsal on, jelikož se to shoduje. Vyběhne mi nabídka
Windows with SLIC (pointer) (default)
Windows with SLIC Loader (bootmgr)
Windows without Loader
pak je tam ještě asi 4 nebo 5 dalších řádků, ale do Windows se dostanu přes ten třetí, co jsem uvedla. Víc toho nevím. O tom co píšeš, keoanu nic nevím. Jako bys mluvil čínsky ;-). Poradíte mi někdo? Děkuji.

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 14 dub 2014 14:35

Ospravedlnujem sa za cinstinu :wink: Trochu som to pisal chaoticky, v skratke ide o to, ze ak nainstalujes Windows, ten by mal sam vytvorit, resp. upravit bootovaciu tabulku, ktora ma info, ze co/ako/kde ma nabootovat... Nemam skusenosti s E520, tak neviem presne ako sa to sprava :)

Inac, cez ThinkVantage, alebo Novo button si neskusala preinstalovat?

Skusil by som este opravit manualne bootaciu tabulku.
Ak mas nainstalovany Windows, teda sa aspon tvari, ze je, tak este raz nabootuj instalacne DVD/USB:
1. ked nabehne okno, tak stlac "SHIFT+F10", to vyvola prikazovy riadok
2. zadaj "diskpart", po nacitani dalej "lis vol", to Ti zobrazi oddiely a k nim priradene pismena. Najdi Windows oddiel (pravdepodobne C:, ale moze byt aj ine, ak si instalovala Windows na inu ako prvu particiu v poradi). Potom zrus diskpart prikazom "exit"
3. spusti prikaz "bcdboot c:\windows /l cs-cz", kde "c:" je Windows oddiel, a argument "/l cs-cz" (ide o l ako language, nie velke i) nastavi cestinu ako jazyk boot loadera, standardne je to US. Ak bude Windows oddiel pod pismenom d:, tak zadas "bcdboot d:\windows /l cs-cz"

Toto by malo opravit/vytvorit Windows boot manager, ak uz je na disku nainstalovany Windows...
Potom ma este napada, ze co Lenovo pouziva defaultne u E520, ci BIOS/MBR, alebo UEFI/GPT, aj tam by mohol byt konflikt...V Biose by sa to malo dat zistit ako Firmware mode s moznostami LegacyBios/UEFI, alebo nieco podobne...Podotykam, nemam skusenosti s E520, tak neviem presne ake su moznosti v nastaveni BIOSu/UEFI :D

kneznal
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2014 20:41

Příspěvekod kneznal » 14 dub 2014 16:49

Tou čínštinou jsem nemyslela tvůj způsob vyjadřování, jako spíše výrazy, které jsi použil (GrubDos? E520? atd). Jak jsem psala, jsem laik, samouk. Do nedávna jsem max instalovala Win XP a to byl celý můj zásah do přeinstalace PC. V Biosu si umím max změnit pořadí jednotek, aby mi to první načítalo DVD :oops:
Každopádně jsem zkusila to, co jsi napsal s tím nabootováním a příkazovým řádkem. To jsem udělala, napsala jsem tam, co jsi říkal, ale co jsem s tím měla dělat dál? Dala jsem tam ten příkaz bcdboot d:\windows/l cs-cz a nic se nestalo, jen mi vyjel takový dlouhý popis toho, co to ten BCDBOOT je a co co znamená. Co jsem s tím pak měla dělat dál? Já to ukončila, ale neměla jsem to pak přeinstalovat, nebo co s tím
V tom posledním odstavci bohužel nevím, o čem mluvíš. Nevím, co je E520 nebo BIOS/MBR, UEFI apod.
Děkuji za trpělivost. Možná bych to měla svěřit nějakému odborníkovi, ale nechce se mi vzdávat notebooku na nějakou dobu a nikoho známého znalého tohoto problému nemám.

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 14 dub 2014 17:24

V pohode, to som si robil zo seba srandu, nikto uceny z neba nespadol, vsetci sa ucime...

Ked si zadala v prikazovom riadku "bcdboot d:\windows /l cs-cz", dala si aj medzeru medzi "windows" a "/l cs-cz"? A to "d:" bolo pismeno oddielu, kde si instalovala Windows pocas instalacie? V tom diskparte to vies skontrolovat v tom vypise, co sa urobi prikazom "lis vol", vypise sa zoznam oddielov na disku a dalsich medii, pricom je tam aj priradene pismeno (c, d), menovka, velkost oddielu, typ, info...Cize to d: bolo priradene pismeno pre Windows oddiel? Pretoze, ked Ti vypisalo popis co robit bcdboot, tak bola zadana zle syntax, teda sa nic nevykonalo, ak je dobre zadany prikaz, tak sa vypise, ze bola uspesne vykonana operacia, atd. Preto prosim skontroluj, ci si zadala spravne prikaz, spolu s medzerami, ako som ho uviedol v predoslom prispevku a ci to pismeno D v tvojom pripade je pismeno oddielu, kde si predtym nainstalovala Windows...Ak si opat zmazala oddiely, je nutne najprv Windows nainstalovat...

E520 je typ notebooku, co je v nazve tohto vlakna, konkretne Lenovo Thinkpad Edge 520. BIOS/UEFI je typ firmware daneho PC, momentalne sa uz plne prechadza na typ UEFI (prinasa viacero vyhod), pricom MBR/GPT je styl "spracovania" disku, pricom, ked sa pouziva stary BIOS, tak nevie bootovat z GPT disku, len MBR disku, atd... Je to na dlhsie :), ale nemusis s tym robit problemy, len ma zaujimalo, ake ma Tvoj notebook nastavenie, ci BIOS alebo UEFI...a inac aky mas notebook? Som myslel, ze ako zakladatel tohto vlakna, Lenovo Thinkpad E520, alebo nejaky iny? Nie je za co, ked sa bude dat a budem vediet, rad pomozem...

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 14 dub 2014 17:56

A este som zabudol to hlavne...ked uspesne vykonas ten prikaz bcdboot (pricom Windows si uz predtym instalovala), tak potom ako Ti vypise, ze operacia prebehla uspesne, alebo nieco v tom zmysle...tak len restartujes to instalacne prostredie (z ktoreho si nabootovala instalacku), zrusenim okna instalacky, alebo zadanim v prikazovom riadku "wpeutil reboot". Potom by uz mal Windows sam nabehnut...ak nie, chyba bude niekde inde...


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů