ThinkPad E520-problém po instalaci

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
kneznal
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2014 20:41

Příspěvekod kneznal » 14 dub 2014 18:18

Tak bude chyba v té mezeře. Nějak jsem ji přehlédla :oops: Mám tam jen tři oddíly, z čehož jeden je dvd, druhý je nějaký prostor asi 100 MB, co si vytvořil Windows a třetí (D) je právě ten největší, kde je na 100 % Windows. Jinam by se velikostně ani nevešel. Jdu to zkusit.
Já nekoukala, co měl zakladatel za Lenovo, viděla jsem, že měl stejný problém, tak jsem sem napsala, než zakládat zbytečně nové téma. Mám notebook Lenovo IdeaPad G770.

kneznal
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2014 20:41

Příspěvekod kneznal » 14 dub 2014 18:31

Nic se nestalo. Dala jsem tam ten příkaz s mezerou a napsalo mi to akorát: Spouštěcí systémy byly úspěšně vytvořeny. Pak jsem dala ten restart a stejně mi ten windows bez toho GrubDosu (už jsem si všimla, co to je) nenaběhne. :cry:

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 14 dub 2014 19:04

Dobre, takze este prosim skus toto, je to sice v anglictine, ale myslim, ze s tym nebude problem...

Ak by bol kludne napis, popisem jednotlive kroky...

kneznal
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2014 20:41

Příspěvekod kneznal » 14 dub 2014 21:44

Tak to asi neudělám. Jak najedu tam, co mám klepnout na verzi Windows a další, dál už to nejde, že verze systému obnovení není kompatibilní s verzí, kterou chci opravit. Tak asi nic. Zřejmě tam narvu XP (pokud to půjde). S těmi jsem nikdy nikdy problémy neměla.

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 14 dub 2014 21:52

Ok, nemusis ist cez recovery, dolezite je nabehnut prikazovy riadok, co uz vies:
1. "SHIFT+F10"
2. "diskpart" + "lis vol" + tam najdes pismeno pre DVD mechaniku (v tvojom pripade to bude asi E: ), potom "exit" pre vypnutie diskpartu
3. v prikazovom riadku zadas "E:" cize sa dostanes na E:, potom zadas "cd boot", cim sa dostanes do adresara boot (cize cesta v prikazovom riadku by mala byt E:\Boot)
4. nasledne zadas "bootsect /nt60 SYS /mbr"
5. po updatovani bootovacej tabulky restartnes ako predtym a hadam uz by mal nabehnut Windows

Ak nie, tak este, ak nepouzivas Recovery od vyroby (co asi nie), mozes este urobit uplne cistu instalaciu, a teda s vymazanim celeho disku

kneznal
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2014 20:41

Příspěvekod kneznal » 16 dub 2014 16:56

Opravdu moc děkuji za pomoc, již mi to běží. Omlouvám se, že píšu až dneska, ale včera jsem byla celý den mimo.

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 16 dub 2014 20:51

Nie je za co a takisto sa nie je za co ospravedlnovat...Som rad, ze to uz funguje, ako ma...Myslel, ze uz ten prvy prikaz (bcdboot) opravi bootovaciu tabulku, ale podla vsetkeho on len vytvoril bootovacie subory, no tabulku "neprepisoval/neresetoval", moja chyba, ospravedlnujem sa...Este raz som rad, ze sa to poriesilo :)


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů