Lenovo Y570 - zkušenosti uživatelů

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
GlaDOS
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 21 kvě 2012 21:28

Příspěvekod GlaDOS » 31 srp 2012 15:44

Asi blbý dotaz, ale položit ho zkusím. Je možné na tomto ntb taktovat grafickou kartu? Případně jaký program je na to vhodný?

Díky za odpověď.
Lenovo Ideapad Y570 (i5 2450M, GT555m, 8GB RAM, W7HP)
Lenovo ThinkPad Edge E130 (Pentium 997, HD Graphics, 4 GB)
But I think we can put our differences behind us. For science. You monster.

gregius
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 27 bře 2012 13:14
Bydliště: Praha

Příspěvekod gregius » 31 srp 2012 23:34

Zdravím měl bych na Vás takovou prosbu. Myslíte že se někde dá sehnat ta záloha (celého systému, samostatný oddíl, asi 16GB) ? Jelikož jsem si hlupák naformátoval všechny HDD (mám tu verzi s i7 a 64GB SSD). Případně jestli by byl někdo tak strašně moc hodný a nahrál by mi to na nějáký server? Předem mockrát děkuju :)

TheP
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 07 srp 2011 18:54

Příspěvekod TheP » 01 zář 2012 00:37

Zdravim, máte nějaké zkušenosti s autorizovanym servisem? hlavně mi jde o rychlost vyřízení reklamace

gregius
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 27 bře 2012 13:14
Bydliště: Praha

Příspěvekod gregius » 01 zář 2012 14:10

Zdravím můžu se zeptat jak je to s reklamací? Děkuji, budu totiž v nejbližší době reklamovat

TheP
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 07 srp 2011 18:54

Příspěvekod TheP » 01 zář 2012 14:14

gregius píše:Zdravím můžu se zeptat jak je to s reklamací? Děkuji, budu totiž v nejbližší době reklamovat


Teď to řešim, jestli to vyreklamuju dřív jak ty, tak dám vědět :))

gregius
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 27 bře 2012 13:14
Bydliště: Praha

Příspěvekod gregius » 01 zář 2012 14:19

Ok :D Děkuju a napsal jsem ti SZ ;)

C4MARO
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 08 zář 2012 03:31

FPS

Příspěvekod C4MARO » 08 zář 2012 03:38

Zdravím,
nedávno jsem si tento nb koupil a vcelku jsem s ním spokojený. Narazil jsem ale na problém při hraní dvou her -> CS:Source a World of Tanks. Při hraní těchto her mám poměrně nízké FPS (CSS:50, WoT:30) a jelikož hry jako jsou GTA IV nebo COD:BO rozjedu na plné detaily plynule, tak myslím že je něco v nepořádku. Problém je v tom, že FPS se nijak významně neliší ani když u zmiňovaných her snížím detaily. Nevíte v čem je háček?
Jinak abych předešel dotazům:
-ovladače mám nejnovější
-tepelný menežment: účinné odvádění tepla
-energy managment: vysoký výkon
-hry jedou přes GT555m a ne přes Intel GPU

Mohli byste např. někdo vyzkoušet tyto hry také a poté mě informovat?
Předem díky.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 zář 2012 09:16

GlaDOS píše:Asi blbý dotaz, ale položit ho zkusím. Je možné na tomto ntb taktovat grafickou kartu? Případně jaký program je na to vhodný?

Díky za odpověď.
MSI Afterburner.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

samo
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 03 říj 2012 19:32

reinstalace

Příspěvekod samo » 03 říj 2012 19:36

zdravím, mám doma y570tku doma od května i5 + 32 gb ssd disk v pondělí mě spadl windows, přestala fungovat i one key recovery tak sem to zformátoval nainstaloval win7 ale teď se mě nějak povedlo abych viděl i ssd disk, to mě nevadí ale oproti těm home premium nabíhá podstatně pomaleji a vždy když zapnu ntb tak musim intel rapid v liste poklikat aby začal fungovat nevíte co stím? :D Ale ten ssd disk nevidím při formátovaní, že bych tam dal rovnou systém

mám tam teď win 7 prof.

2) měl sem v biosu pořadí boot CD ROM SSD HDD 2,5 a při instalování win 7 to psalo, že neni možno nainstalovat na tento oddíl systém i když to psalo že má 700 gb, poté jsem zjistil musí být hdd 3,5 před SSD :D

samo
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 03 říj 2012 19:32

doporučuju

Příspěvekod samo » 04 říj 2012 09:32


Vaestor
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 07 dub 2012 22:55

Příspěvekod Vaestor » 21 říj 2012 15:43

Měl jsem problémy s teplotami, po druhé reklamaci mi vyměnili základovku, vyměnili kryt a upevnili závity. Teploty a všechno bylo super, poslední dobou mi ale skáčou velké teploty, ale při východu tepla na pravé straně to není zas tak horké jako to bylo před reklamací a je to studenější než když jsem měl například 85°C před reklamací, prostě jako by to blbě měřilo. Udělal jsem stress test a naměřilo mi to u jednoho jádra až 99°C, ale nethrotthloval ani se neshodil. http://uloz.to/xEGUx6d/test-rar Tady jsou obrázky z testu. Neporadil by mi někdo něco? Měl bych to znova reklamovat než aby se mi zničil v co nejbližší době?

tomik258
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 31 říj 2012 13:45

Příspěvekod tomik258 » 18 lis 2012 16:11

Zdravím, vlastnim tento notebook, ihned po koupi, po rozbalení bylo slyšet chrastění v těle notebooku, v pravé horní straně, jako by tam cestoval šroubek. Teď jsem si všiml, že při otevírání víka mi plasty v pravém pantu na jeho vnější straně velmi pracují. Ve smyslu, že třeba plast nad reproduktorem se evidentně nadzvedává, plast zboku se v místě dělící línie se při otevírání a zavírání víka rozděluje. Předpokládám spojitost se zvukem cestujícího šroubku. Pant na levé straně je OK, i s plasty. Nevím jestli kvůli tomu reklamovat, každopádně ty "pohyby" plastů jsou vcelku velké, bojím se o poškození. Při otevírání a zavírání víka se snažím plasty držet prsty, v největším odporu pantu to pomáhá, pak už není odpor pantu tak velký, dá se zavřít bez nežádoucích pohybů. Otázka je jak dlouho to takhle vydrží, a zda reklamovat ihned, nebo "počkat" až se stane něco horšího. Uznají vůbec takovou reklamaci? Díky za odpověd

GlaDOS
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 21 kvě 2012 21:28

Příspěvekod GlaDOS » 20 lis 2012 18:36

Mě se to okolí pantů také zvedá, nicméně divné zvuky nevydává. Zato mi zbývají asi čtyři černé žábry u chlazení a i ty už jsou nalomené...
Lenovo Ideapad Y570 (i5 2450M, GT555m, 8GB RAM, W7HP)

Lenovo ThinkPad Edge E130 (Pentium 997, HD Graphics, 4 GB)

But I think we can put our differences behind us. For science. You monster.

Grfnkrlop

Příspěvekod Grfnkrlop » 30 lis 2012 18:13

Zdravím páni nechcem vás strašiť ale po uvedených príznakoch sa mne asi pred mesiacom pravý pánt displeja "vykolajil" z uchytenia pričom vznikla aj dosť velká medzera na pravom hornom rohu zboku (pravdepodobne vytrhnuté skrutky)
Reklamovať som to ešte nebol, žiť sa s tým zatial dá (pri otváraní silným stiskom pritláčam plast nad reproduktorom k základni) ale čo je horšie vyzerá to tak že lavú stranu to onedlho čaká tiež
V budúcnosti som plánoval prejsť na Y580 prípadne Y500 ale všetko to má pokial viem pánty tohto typu a ak mi majú po vyše roku používania robiť to čo robia tak je to fakt smutné

niemandNB
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 02 pro 2011 22:56
Bydliště: Sekeřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod niemandNB » 02 pro 2012 14:13

Čus, nemáte někdo zkušenosti s mSata Crucial M4 256GB SSDčkem? Chtěl bych si ho koupit do mSata pozice, jako druhé SSD (teď když jsou ceny celkem přijatelné). Původně jsem koupil klasický Crucial M4 128GB jenže to je už nějak málo, tak bych chtěl využít i mSata pozici pro druhé SSD.

Bude to fungovat normálně v plné rychlosti?

Díky.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů