Lenovo Y570 - zkušenosti uživatelů

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
coolwall

Skušenosti

Příspěvekod coolwall » 16 led 2012 18:24

Tak už ho mám přes týden,
to co tu bylo zmíňěno, např volné nebo rozvyklané panty displaye, volná baterie, šum v jacku se mě naštěstí netýká. Možná CD rom je takový varchlatý.

Chválím kvalitu zvuku reproduktorů, a to jsem zvyklý na studiové monitory s externí zvukovkou.

Disk je rozdělen na dvě části 25Gb lenovo oddíl a zbytek je v celku. (mám bez SSD). HDD už mám zaplněný z 70% a naistalované vše co jsem měl v PC. Naběhnutí systému 45s až 81s zatím. Spouští se mi na ploše dost aplikací jako teřba rocketdock, circledock atd..

Klávesnice super i touchpad mě překvapil. Naopak display je děs oproti externímu monitoru benq co mám na něj občas připojený. Monitor má matný display. Barvy a hlavně černá je velký rozdíl. Na dipleji v ntb je oproti monitoru černá skoro bílá jak je to zvláštně podsvícené. Ještě k tomu se leskne o dost více než třeba u lenova G550 co tu mám taky.
Čím víc tmavější prostředí tím je obraz horší. Jinak rozlišení mi nevadí, full HD u něho není potřeba.

Výdrž baterie jsem nějak netestoval.

Hru jsem hrál jen jednu - Crysis, beží bez problémů při všem na Vysoké s 8x antialiasing a rozlišením 1366x768. Když jsem skusil dát detaily až na Velmi vysoké tak nehratelný. Jinak v pohodě, FPS nevím.

Nevim jestli je to ovladačema nebo mým netem, ale docela dlouho trvá po připojený kabelu než jde internet. Přes minutu, možná to je kabelem, má už něco za sebou :), wifi je bez problémů.

Nestihl jsem ještě vyzkoušet třeba úpravu FullHD videí 15Mb/s ve Sony vegas nebo After effect. To pak vyzkouším a doufám že to pujde hladce.

Když to shrnu první dojmy byly že je mnohem lepší než jsem čekal, a zatím jsem názor nezměnil, až na ten display no, ten mě dost sklamal po připojená externího monitoru. :-/ Cena byla 18499.

neomek@seznam.cz
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 15 led 2012 09:54

Příspěvekod neomek@seznam.cz » 16 led 2012 22:05

niemandNB píše:Jo jo, volná pozice tam je a taky jsem přemýšlel nad nějakou 60kou (pro systém + programy a ještě aby zbylo místo pro aktualizace).

Jenže nemám dva litry, abych si to mohl koupit :)

Tady jsem tu volnou pozici vyfotil, kdyby někdo chtěl vědět, jak to vypadá :D

http://www.abload.de/img/070120121452hq32b.jpg


díky moc za fotečku!! Tak bohužel si budu muset koupit verzi s i7 kvůli USB 3.0:). Ještě váhám nad HP dV6 6b60ec nebo nad tím ASUSem N55SF nebo MSI GE620...

To coolwall: asi taky nemáš USB 3.0, co??
Naposledy upravil(a) neomek@seznam.cz dne 17 led 2012 22:26, celkem upraveno 1 x.

Housenka35
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 08 pro 2011 21:02

Re: Skušenosti

Příspěvekod Housenka35 » 17 led 2012 13:54

coolwall píše:Tak už ho mám přes týden,
to co tu bylo zmíňěno, např volné nebo rozvyklané panty displaye, volná baterie, šum v jacku se mě naštěstí netýká. Možná CD rom je takový varchlatý.

Chválím kvalitu zvuku reproduktorů, a to jsem zvyklý na studiové monitory s externí zvukovkou.

Disk je rozdělen na dvě části 25Gb lenovo oddíl a zbytek je v celku. (mám bez SSD). HDD už mám zaplněný z 70% a naistalované vše co jsem měl v PC. Naběhnutí systému 45s až 81s zatím. Spouští se mi na ploše dost aplikací jako teřba rocketdock, circledock atd..

Klávesnice super i touchpad mě překvapil. Naopak display je děs oproti externímu monitoru benq co mám na něj občas připojený. Monitor má matný display. Barvy a hlavně černá je velký rozdíl. Na dipleji v ntb je oproti monitoru černá skoro bílá jak je to zvláštně podsvícené. Ještě k tomu se leskne o dost více než třeba u lenova G550 co tu mám taky.
Čím víc tmavější prostředí tím je obraz horší. Jinak rozlišení mi nevadí, full HD u něho není potřeba.

Výdrž baterie jsem nějak netestoval.

Hru jsem hrál jen jednu - Crysis, beží bez problémů při všem na Vysoké s 8x antialiasing a rozlišením 1366x768. Když jsem skusil dát detaily až na Velmi vysoké tak nehratelný. Jinak v pohodě, FPS nevím.

Nevim jestli je to ovladačema nebo mým netem, ale docela dlouho trvá po připojený kabelu než jde internet. Přes minutu, možná to je kabelem, má už něco za sebou :), wifi je bez problémů.

Nestihl jsem ještě vyzkoušet třeba úpravu FullHD videí 15Mb/s ve Sony vegas nebo After effect. To pak vyzkouším a doufám že to pujde hladce.

Když to shrnu první dojmy byly že je mnohem lepší než jsem čekal, a zatím jsem názor nezměnil, až na ten display no, ten mě dost sklamal po připojená externího monitoru. :-/ Cena byla 18499.


Ahoj!!ja tenkrat koupil s i7 a SSD a uz sem ho podruhe reklamoval!!zrovna vcera sem ho reklamoval!!když sem ho dostal poprve,tak 3 den při stahování aktualizaci se kouskl a konec!psalo to chybu HDD tak reklamace.ta byla neuznána a reinstalovali system!tak opet 3 den aktualizace a uplne to stejny!kosl se a nic!ani pomocí všech založnich CD a dvd sem to nespustil a ani naformatovat HDD neslo abych si to naistaloval sam!

takže sem ho tam vezlo vcera znovu!a uz me to se.. protoze sem ho kupoval 9 prosince a od te doby sme ho mel 3 dní doma!!jinak co sem na tom hral Battlefiel na vysoky nastaveni tak v pohode!víc sem toho nestacil vyzkošet :) nejhorsi je že clovek čeka jen aby to ty jantaři přeinstalovali!celej mesic na to maj!!hruza!

Riddic
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 29 srp 2011 22:23

Příspěvekod Riddic » 17 led 2012 19:10

Zkousel Lenovo y570 nekdo taktovat?? Ja jsem zkousel grafickou kartu a slape to hodne dobre. takty 850/1800/1750 a ve hrach to slape paradne pri hrani crysis 2 po dvou hodinach teplota ustalena na 72° a 3d mark 2006 z 10700b narust na 12900b.
Lenovo Yoga 500-14ISK (i5 6200, 8GB, SSD EVO 250GB, GT940m, Win 10)

Michsiv
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 14 pro 2011 13:20

Příspěvekod Michsiv » 17 led 2012 22:18

Cim taktujes? Ja pouzivam program Precision a nedari se mi nastavit tvoje hodnoty :)

Riddic
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 29 srp 2011 22:23

Příspěvekod Riddic » 18 led 2012 00:07

Nvidia ntune to se nainstaluje do ovladacu a kdyz otevres nastaveni nvidia tak se obevi zalozka vykon a tam je tovarni frekvence a vlastni.
Lenovo Yoga 500-14ISK (i5 6200, 8GB, SSD EVO 250GB, GT940m, Win 10)

Driller666
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2012 11:34

Příspěvekod Driller666 » 18 led 2012 11:54

Zdravím tak mám verziu z Core i3 a GT 555m 1gb dosť som sa obával toho procesora ale zistujem že vôbec nieje brzdou zatiaľ som nezaznamenal pri hrách nejaké problémy skúšal som Crysis 2,Gta4,Battlefield 3,Just Cause2,Mafia 2 všetky bez problémov hratelné na 1366x768 a high detailoch u mafie som zapol aj physx a na medium šlape uplne bez problémov časom dodám aj screeny ale nemám nato momentálne čas čo sa týka teplôt tak som bol velmi milo prekvapený cpu aj pri zátaži zostal na rozumných 65stupnoch čo sa týka gfx tak tá sa višplhala na max 74 stupnov(merané cez HWmonitor a Evga precision) ako zátažový test som použil GTA 4(3 hodiny hrania) čo sa týka taktovania tak GF som taktol na jadro:853,Sharder:1706, a pamete ostali na pôvodných hodnotach všetko bežalo bez problémov teploty sa ustálili na 76 stupnoch zaznamenal som len väčší "hukot" ventilátora(väčšie otáčky) upozornujem však že taktovanie je na vašu zodpovednosť a to že mne ide karta bez problémov neznamená že pôjde aj vám je to individuálna vlasnosť chipu na akých taktoch pôjde stabilne,,,ak bi ste mali nejaké otázky tak sa pýtajte,,,po 3 týždňoch používania mám len kladné skúsenosti žiadne problémy a bol odstránený aj problém zo sluchatkami takže žiadny šum som nezaznamenal :-)

Michsiv
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 14 pro 2011 13:20

Příspěvekod Michsiv » 18 led 2012 13:33

Jak si odstranil ten sum ve sluchatkach?

niemandNB
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 02 pro 2011 22:56
Bydliště: Sekeřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod niemandNB » 18 led 2012 13:34

Já tak, že sem si koupil novou zvukovku :) Ne kvůli šumu, ale protože mám 5.1 repráky i 5.1 sluchátka a do ntb to nešlo připojit. Už nic nešumí.

Driller666
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2012 11:34

Příspěvekod Driller666 » 18 led 2012 15:58

Neodstraňoval som šum nakoľko tam nebol(zrejme nová revízia dosky) mám v okolí 2 tieto notebooky a ani u jedného sa táto závada nevyskytuje takže sa domnievam že to zrejme odstránili už pri výrobe aspoň pri tejto modelovej rade IP Y570 i3-2310/15.6"/4G/750/NVi1GB/DVD/B/W7HP64 (59303880) ak máte ešte nejaké dotazy tak sem s nimi :D

Michsiv
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 14 pro 2011 13:20

Příspěvekod Michsiv » 18 led 2012 17:07

Externi zvukovku mam taky, ale obcas kdyz nesu jen notebook, tak se nehodi abych k tomu pripojoval dalsi krabicku :))

niemandNB
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 02 pro 2011 22:56
Bydliště: Sekeřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod niemandNB » 18 led 2012 17:11

To ne no, když jsem tam zkoušel takový uplně obyčejný jednosluchátko, který sem dostal k webce, tak sem neslyšel, že by něco šumělo, aspoň mě nic nerušilo (jen mě vadil nekvalitní zvuk scluchátka :D ).

Nemůžou to dělat třeba ovladače zvukovky?

neomek@seznam.cz
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 15 led 2012 09:54

Příspěvekod neomek@seznam.cz » 18 led 2012 18:36

ještě bych se chtěl zeptat, zda je kvalita toho LCD panelu opravdu tak strašná?? Zatím jsem bohužel neměl nikde možnost vidět jej na živo, pouze HD+ panel od ASUSu a MSI...

niemandNB
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 02 pro 2011 22:56
Bydliště: Sekeřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod niemandNB » 18 led 2012 18:41

Tak jako že by se na tom nedalo nic dělat, to bych neřekl, ale oproti MSI, které jsem měl sou ty barvy takový horší a třeba pro práci v photoshopu a jiných grafických programech bych určitě použil nějakej monitor, protože třeba na tomhle notebooku vidim jednu internetovou stránku takovou bílou a přitom na monitoru je do zelena a když to mezi sebou porovnám, tak je to celkem znatelnej rozdíl.

Driller666
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2012 11:34

Příspěvekod Driller666 » 18 led 2012 19:55

Tak čo sa týka lcd kvalita je slabšia neni to však tragické je to skrátka lacnejší multimediálny notebook a na hranie hier surfovanie a kukanie filmov je to uplne postačujúce najhoršie je na tom určite zobrazenie čiernej ale ako som povedal je to taki slabší priemer nieje to tragedia ako to tu niektorý popisujú myslím ze slabšie lcd si tento book žehli fakt parádnym zvukom a veľmi slušným herným výkonom(môj starší notebook acer aspire 5738zg bol natom čo sa týka lcd ešte horšie takže som si polepšil)


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů