Lenovo Y570 - zkušenosti uživatelů

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 01 kvě 2012 22:48

rozdíl mezi procesory je na hranici statistické chyby ;), to vůbec neřeš.

což ti řeší dilema u disků - vem rychlejší a hotovo. (ale tam taky rozdíl znatelný nebude).
---

jeste je tam zmena v RAM, v cemz nicmene taky nevidim moc problem. 6GB je v dnesni dobe dostatecnych, pokud nejsi fanousek virtualizace ;)
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

nevlidas
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 01 kvě 2012 22:13

Příspěvekod nevlidas » 01 kvě 2012 23:25

O těch RAMkách vím, ale to mi bylo hned jasný, že těch 6 GB bohatě stačí.
Jinak díky za pomoc, vezmu ten s rychlejším diskem a je to.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 02 kvě 2012 08:33

Ber ten se 7200ot. diskem.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Vaestor
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 07 dub 2012 22:55

Příspěvekod Vaestor » 02 kvě 2012 21:42

Tak, můj román s Y570.

Když jsem ho dostal, freezoval mi ve hrách, asi 4 dny jsem to řešil než jsem si to dokurvil a poslal na tech. Tam mi přeinstalovali windows, a mám je teď na SSD disku kde je už asi jen 16GB volného, super, dá se to nějak vydržet.

Po tom co jsem znovu hrál, tak freezování přestalo, ale najednou byly strašné FPS dropy z 60 na 13 s throttlování. Vyřešil jsem to s Throttlestopem a na baterce aby processor jel jen na 80%, jede hezky tak jak bych chtěl, akorát je trochu přiškrcen a throttluje.

Další problém, teploty mám pořád vysoké než můj známej se stejným modelem i7. A tady nastává věc kterou vůbec nechápu, notebook mi dělá takovej robotickej zvuk, nebo jako reaper z mass effectu (jako by throttloval) ale teploty jsou 45°C a jsem jen na netu nebo poslouchám něco / koukám na film. Dal jsem pod to chladící podložku a pořád mi to dělá, někdy i na 8 sec. ( http://www.youtube.com/watch?v=CoLw-DkEqnQ 3:20 čas, podobná ukázka )

Dám to znova na opravu, nevím vůbec čím by to mohlo být, processor přiškrcen bych ještě ustál, ale aby tohle dělal ve winech bez zátěže a ještě na chladící podložce? ( A zrovna po dopsání tohohle mi to udělal znova, a to jen píšu ... )

Nemůže to být blbým chlazením? Mám tu pár fotek pro gurmány, a ne nic pro slabé žalůdky, našel jsem obrázky s otevřeným Y570

http://shrani.si/f/43/Vr/2ESxi84b/imag0251.jpg
http://shrani.si/f/6/cj/3JjMTZY7/imag0252.jpg
http://shrani.si/f/2G/OZ/HgAQDBA/imag0253.jpg
http://shrani.si/f/2v/lK/4Oogxizq/imag0254.jpg

že bych mohl mít nějak podobně pojebaný vnitřek co by to způsoboval?

niemandNB
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 02 pro 2011 22:56
Bydliště: Sekeřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod niemandNB » 02 kvě 2012 22:14

Já mám verzi s i7 (2670QM) a problém s teplotama nemám. Při 40°C na procesoru i grafice se mi chlazení vypíná úplně a chladí se jen pasivně.

To sekání her se mi stává, jenže je to divný a nechápu to. Probíhá to takto - po zapnutí notebooku mi to připadá, že je "ospalej". Když zapnu nějakou náročnější hru (Skyrim, GTA IV, Crysis, Dirt 3...) tak se hra posekává, nedá se hrát. Stačí zapnout nějakou méně náročnou hru (Terraria, Track Mania Nations), hrát ji aspoň 5 - 10 minut a notebook, jako by se "probudil". Pak stačí zapnout jakoukoli náročnou hru a ejhle, žádné sekání, trhání, nic. Vše plynulé i po x hodinách hraní - teď hraju GTA IV už asi 3 hodiny, v pokoji mám 28°C (nesnášim vedra) a žádný "trotlování" se neděje.

// Ještě dodám, že notebook mám od 2.12.2012 a zatím nebyl výrazněji čištěn. Jen před 2 týdny, při výměně disku za SSD, jsem profouknul (hubou) chlazení. Chystám se koupit stlačený vzduch, sundat kryt a trošku důkladněji to profouknout.

Vaestor
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 07 dub 2012 22:55

Příspěvekod Vaestor » 02 kvě 2012 22:24

No jako ospalej nebyl, hry se mi nesekají, jede to uplně plynule SWTOR na high s 60fps jak jsem si přál. Jen jsem musel přiškrtit procák o 20% aby se nepřehřál. Ale když mi to dělá i ve winech? tak to nechápu

titochy
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 13 črc 2010 14:49

Příspěvekod titochy » 12 kvě 2012 12:53

Zdravím...
taky jsem si koupil tento notebook a jsem spokojen... akorát jsem doposud nevysledoval, jak funguje to přepínání GPU... Někde píšou, že se to přepíná automaticky, jinde, že jen manuálně... a když už manuálně... rosvícená dioda značí integrovanou GK nebo nVidii?
Mám konfiguraci: Intel Core i5 CPU, GPU - nVidia GT555 2GB, RAM - 4GB
Díky za radu

niemandNB
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 02 pro 2011 22:56
Bydliště: Sekeřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod niemandNB » 12 kvě 2012 13:45

Pokud ti u toho přepínacího tlačítka svítí dioda, tak to znamená, že máš zapnutou technologii Optimus = grafika se sama přepíná, takže při zátěži ti to zapne nVidii, při klidu to jde přes Intel. Pokud dioda nestíví, znamená to, že je Optimus vypnutý a veškeré programy i hry se zapínají pouze přes Intel grafiku.

Někdy to ale špatně rozpozná třeba hru a i když je hra náročná, může se stát, že se ti zapne přes Intel grafiku i přesto, že máš zapnutej Optimus a v tom případě je nutné, nastavit danou hru aby se zapínala přes nVidii, což se dělá v ovladačích.

SuperMachr
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2012 20:08

samovolny restart

Příspěvekod SuperMachr » 17 kvě 2012 15:43

Mám tento notebook ani ne tyden a uz se mi parkrat sam od sebe restartoval. Nemel jsem zaple nic narocneho (jen internet a hudbu). Z niceho nic se vypl a pote znovu zapl po nacteni do windows vubec jakoby nebyla graficka karta nvidia. Tlacitko na optimus nefungovalo, a ani ve spravci zarizeni se tato karta vubec neobjevila... tak jsem pocitac znovu restartoval a pak uz bylo vsechno vpohode. Nevite cim to muze byt zpusobeno? Notebook jsem koupil bez os a w7 jsem si nainstaloval vlastni, ale myslim ze jsem nainstaloval vsechno spravne.... Mate nejaky napad co to zpusobuje?? Diky

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 18 kvě 2012 11:35

Hm...máš nainstalované všechny ovladače?
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

stakr_pe
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2012 13:45

Hlučnost

Příspěvekod stakr_pe » 20 kvě 2012 12:33

Ahoj, jsem hrdým novým majitelem tohoto nt, mám specifikaci nt naprosto stejnou jako má zkladatel tohoto tématu a jenž je uvedena na první stránce. Chtěl bych jsem se zeptat, jaká je ,,správná,, hlučnost tohoto notebooku. Autor tématu píše, že se mu větráčky při běžné práci prakticky nezaply, mě nt pořád trošku hučí a i při jednoduché instalaci třeba VerdictFree, je hned zlyšet zrychlení větráčků. Omlouvám se, jestli je to hloupý dotaz, ale když ho mám nový, tak chci aby mi fungoval správě a předešel jsem tak případným komplikacím. Ještě přemýšlím, jestli to nehučí jen pevný disk, stálá hlučnost vychází především z levého dolního roku (nalevo od touchpadu). Předem děkuji za objasnění.

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 20 kvě 2012 12:45

je to o tom, jakou si nastavíš intenzitu větráku - větrák jel víceméně pořád, ale na minimální hlučnost.

nahore mas ikonu mesice, tak s tim si nastavis na jaky mod pro vetrak. v ramci bezne prace to muzes mit klidne na nejtissi mod, v ramci her bych vrele doporucoval zapnout maximalni ucinost - beztak to clovek nevnima.
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5

PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

stakr_pe
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2012 13:45

Příspěvekod stakr_pe » 20 kvě 2012 13:08

Děkuji. Musím se pustit do objevování tlačítek :-)

Martufi
píše často
Příspěvky: 316
Registrován: 24 kvě 2011 07:53

Příspěvekod Martufi » 20 kvě 2012 15:48

K tomu jenom já s i7 můžu doplnit, že člověk při hraní hlučnost větráčků nevnímá a to nemusí mít ani sluchátka, nebo nějak výrázně volume up. Je to pouze o zvyku.

Ovšem na druhou stranu bych velice rád podotkl, že hráči to hlučné přijít nemusí, ale pokud používáte občas microphone co je implementován do NB při skype a herní vřavě, tak ten s kým voláte, už může být jiného názoru. Sám jsem se s tím už mockrát setkal, že parťáci na skype slyšeli můj NB do pozadí a nebylo to příjemné. - Stačil externí mikrák a okamžitě to zmizelo.
Lenovo IdeaPad y570- i7 2630QM, 8GB Ram, 750 GB HDD, GT 555M GDDR5

Matiew
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 26 říj 2011 00:00

Příspěvekod Matiew » 21 kvě 2012 04:03

Zdravím, už jsem tu v tomto tématu před pár měsíci přispěl svými postřehy na tento typ. Měl jsem problém se zkratce nainstalovat windows pomoci rozhrani efi. P.S. záloha žádná není a nebyla. Na začátku když jsem měl notebook nový jsem chtěl udělat zálahu a spadl mi pomocí softwaru OKR(one key recorvery)celý systém(smazal se bootmgr tuším.) Tolik k rekapitulaci.
Před těmi pár měsíci jsem danou záležitost nechal být z časových důvodů. Do teď jsem to vyřešil convertem ssd z formatu GPT na MBR a nainstaloval na něj systém...
Nyní mám opět čas se trošku o tuhle problematiku zajímat... proto chci ssd zpět zkonvertovat na GPT a vytvořit na něm efi bootovací oddíl.
Upřímně dlouho jsem hledal jak to má y570 s biosem a jak jak to je s UEFI. Před pár měsíci jsem k tomu našel že h2insyde je tedy Bios, který nepodporuje UEFI, tudíž v tomto biosu nejde ani zapnout. Vlastně v tom biosu nejde skoro nic, kromě výberu bootu a dalších pro mě malých věcí a nepodstaných věcí(nepočítám AHCI režim... Upřímně mě mrzí jak tento typ odbyli. V dnešní době rozhraní UEFI podporuje téměř každá do 2 let stará deska a chlápky v Lenovu nenapdalo nic lepšího, než do y570 narvat desky které ještě nemají UEFI režim? Hlava mi to nebere.
To mě přivádí k otázce zda-li máte zkušenosti na tomto notebooku s bootovánim pomocí EFI.
Na internetu jsem kdysi našel jeden postup a dělalo se to tak pokud si dobře vzpomínám, že se až po normální instalaci na HDD zkopírovali složky program files (obě) + nějaký soubory windowsu na ssd ve formátu GPT. Potom se k těm souborům připsala tuším v diskpartu cesta a potom se mohli smazat z pevného disku protože ten start a ty nejdůležitější aplikace při startu byli načteny pomocí ssd a utlity rapidboot, zbytek winu myslím běžel normálně na HDD.
Teď se ještě asi hodí říct důvody proč to nenechám tak jak to mám dotěď. Důvody jsou jednoduché .. nejdůležitější je asi životnost ssd.. Ta je menší u MBR než-li u GPT. Opravdu nechápu proč firma jako lenovo nemohla na v tu dobu svou chloubu( a možná i vlajkovou loď mezi jejich výkonými notebooky) přidat do biosu položku install pomocí EFI. I když by to byl jen takovej hybrid, který by se pořád nemohl nazývat UEFI. Přitom thinkpady tuto možnost mají.. chápu, že nemůžou udělat dokonalej stroj se všemi funkcemi, ale opravdu je to škoda.
Další důvod.. nedávno asi měsíc se mi stávalo že program úložná technologie rapid mi pravidelně hlásila po vypnutí nebo hibernaci počítače že mi odebrala buď disk 2(teď je vedený ten 750GB HDD) nebo externí Esata port. Divné na tom bylo to, že SSD kde mám teď systém to nikdy neudělalo(kdyby to udělalo-logicky by nemohl najet systém).. Navíc když to nezobrazilo ten druhý disk ani v biosu čuměl jsem, jak je to vůbec možný.. Bylo... ( Tak už jsem si říkal dodělám projekt a pak půjde na reklamačku) jenže asi před týdnem to přestalo... Už měsíc jsem nepotřeboval žádný program nebo utlitu nainstalovat, tak prostě nechápu jak je vůbec něco takového možné, ale je...
Máte tedy někdo zkušenost s vytvářením toho EFI bootu? Díky za odpověď. Pokud jsou nějaké nejasnosti, pokusím se je osvětlit. Snad na to kolik je hodin a jak jsem unavenej vše pochopíte tak jak si představuju.THX


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů