Lenovo Y570 - zkušenosti uživatelů

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Jukec
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2012 17:19

Příspěvekod Jukec » 08 úno 2012 18:31

v 3D nastavení ta možnost je.. Ale po uložení, otevření okna znova je tam stále Globální nastavení ( integrovaná). Nejde mi uložit ani integrovaná ani nvidia.. Prostě jako by ta možnot použít nefungovala..
Lenovo Ideapad y570
Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz (4 CPUs); 6GB DDR3 RAM; nVidia GeForce GT555M 2GB GDDR5; 750GB

Martufi
píše často
Příspěvky: 316
Registrován: 24 kvě 2011 07:53

Příspěvekod Martufi » 08 úno 2012 18:51

ThedeP zkoušel jsem KoA. A musím říct, že VYBORNA hra. Na Full detaily se naše gt 555m moc netváří a fps je kolem 23 - 30. Ovšem stačí vypnout Post Processing a Trošku ubrat na AA a všechno beží na krásnch 40 a mnohem více FPS. Občasné dropy při načítání města a rozsáhlých lokací.
Lenovo IdeaPad y570- i7 2630QM, 8GB Ram, 750 GB HDD, GT 555M GDDR5

TheP
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 07 srp 2011 18:54

Příspěvekod TheP » 08 úno 2012 23:07

Martufi: a jaký máš ovladače gragiky??

Martufi
píše často
Příspěvky: 316
Registrován: 24 kvě 2011 07:53

Příspěvekod Martufi » 09 úno 2012 00:00

285.62 ze stránek nVdia.com
Lenovo IdeaPad y570- i7 2630QM, 8GB Ram, 750 GB HDD, GT 555M GDDR5

Slausek
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2011 20:17

Příspěvekod Slausek » 10 úno 2012 12:36

Nefungují mi vrchní "klávesy" One key theater a tepelný management. Vždycky to tedy blikne, jak kdyby to něco udělalo, ale nic se neděje. Klávesy na ovládání zvuku sice fungují, ale také se nezobrazuje na monitoru hlasitost. Nevíte, co by s tím mohlo být?

Ještě jedna otázka ohledně grafiky. Hrával jsem F1 2011, Dirta 3, atd. vždy na skoro plné detaily a vždy mi šli naprosto v pohodě. Nedávno jsem nainstaloval Dirta 3 a docela dobře se to seká, pak to chvilku jede dobře, ale pak se to zas seká. Stejný problém u prvního dílu Dirta. Navíc Photoshop píše, že se vyskytla chyba s ovladačem zobrazení a vylepšení GPU byla dočasně vypnuta a mám si nainstalovat nové ovladače grafiky. To jsem udělal, ale problémy přetrvávají.

Díky moc za případnou pomoc.

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 10 úno 2012 17:22

1. nemáš korektně nainstalované aplikace "OneKeyTheater" - stáhni z webu. Kdyby to nepomohlo, tak ti bude chybět ještě jeden driver (kdybych já věděl, jak se jmenuje ... proklikej si web lenova...)

2. Stáhni drivery na nvidiu a při instalaci zvol "čistou instalaci", která ti smaže původní a pak nainstaluje nové ovladače.

3. odšroubuj spodní kryt / případně i větráček u výfuku (odpojená baterka / napájení ! ) a profoukni si to tam ... předpokládám, že notebook už může být poměrně zanešený prachem.
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

Slausek
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2011 20:17

Příspěvekod Slausek » 10 úno 2012 20:33

Aplikace One key theater jako taková funguje, ale jen "klikáním". Samotná klávesa nahoře nefunguje. Zkusil jsem to sice přeinstalovat, ale stále nic. Stejně tak klávesa tepelný management.

Čistou instalaci ovladačů grafiky jsem zkoušel už včera, ale nepomohlo to. Pro jistotu jsem to zkusil i dnes, ale taky bohužel bez výsledku. Photoshop stále hlásí, že mám přeinstalovat ovladače. Hry jsem raději nezkoušel.

Docela mě to štve, notebook mám od srpna a až do teď nebyl žádný problém. :evil:

Slausek
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2011 20:17

Příspěvekod Slausek » 10 úno 2012 21:01

Nevím, jestli to bude nějak směrodatné, ale včera jsem aktualizoval index uživatelských zkušeností a základní skóre kleslo z 5,9 na 5,1. Tohle nejmenší skóre bylo u výkonu pracovní plochy Aero. Jinak vše kromě pevného disku je kolem 7.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 10 úno 2012 21:04

To souhlasí,jelikož MS aktualizoval index.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

n!xt
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 11 pro 2011 19:31

Příspěvekod n!xt » 11 úno 2012 12:21

Stává se taky někomu, že když ntb napájíte ze sítě, že vám kolem klávesnice (ta hliněná část) jakoby "vibruje" když po ní přejedete rukou? Jakmile to vypojím tak to přestane. Ale zdá se mi, že to dělá jen když ntb připojím na přepěťovku.
Naposledy upravil(a) n!xt dne 12 bře 2012 20:46, celkem upraveno 1 x.

Lyon
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 11 úno 2012 14:23

Příspěvekod Lyon » 11 úno 2012 14:37

Zdravim vsechny.Vcera jsem si tento notebook zakoupil,verze s i7.Mam ho sice jenom jeden den,ale podelim se s prvnimi dojmy.

Predem bych chtel rict,ze po precteni tohoto fora jsem s koupi vahal,uz jsem ho mel objednany a na posledni chvili jsem se rozhodoval,jestli objednavku nezrusit a nevzit si HP dv6.Nakonec jsem zustal u Lenova a nelituju,zatim se to jevi jako paradni stroj.

Co se tyce uvadenych problemu - volna baterka,vule v pantach,sumici sluchatka,vrzajici plasty a nevim co jeste,nic z toho se u meho kusu neobjevilo.Zatim bez problemu.

Diskutovany displej - studene barvy,spatne rozliseni...To je podle me na vkusu kazdeho soudruha,ja s tim teda zadny problem nemam,ani leskly displey mi nevadi (a to jsem pred tim 5 let mel HP s matnym displeyem).

Co bych oznacil za prozatimni klady,je urcite vykon.Za tu cenu je to paradni stroj,zatim jsem zkousel teda jenom Call of Duty 4,to jede bez problemu na vysoke detaily.Stahuju Battlefield 3,tak jsem zvedavy.Dale se mi velmi zamlouva touchpad.Jednim slovem skvely,lepsi nez co jsem mel pred tim.Rekl bych,ze notas ma i celkem slusny zvuk.

Jako nevyhodu zatim vidim klavesnici.Mozna je to zvykem,ale zatim je to katastrofa.Rozlozeni klaves s mezerama se mi moc nelibi,ale snad si zvyknu.Taky mam strach o panty.Konstrukce se nejevi zrovna nejlepsi a nevim,jak dlouho vydrzi...

Hodne se resilo prehrivani.Po dvou hodinach hrani CoD 4 z vetraku sel jen mirne ohraty vzduch,takze chlazeni bych se nebal.Battlefield tomu mozna da zabrat vice,ale zatim teda o prehrivani nemuze byt rec.Taky jsem vyse cetl,ze nekomu nejde prepinat otacky vetraku.No mne to taky neslo,pak jsem prisel na to,ze se to prepina tim tlacitkem nahore,ten pulmesic.Po kliknuti se objevi prepinani otacek a prepnuti se musi provest opetovnym stisknutim toho pulmesice,nejde to prepinat mysi nebo klavesnici.

No a co se tyce Optima,vubec jsem neprisel na to,kde to jde nastavit rucne.Kazdopadne u CoD se aktivoval sam,takze to zatim neresim.Navic jsem nekde cetl,ze by se mela rozsvitit nejaka kontrolka,ktera indikuje zapnuti grafiky,ale ta teda nevim kde je...

Pokud bych to mel shrnout.zatim vesmes pozitivni dojmy,jak jsem se toho bal,tak ted z toho mam radost.Zadny notebook neni dokonaly,u vseho se najde nejaky problem.Kazdopadne pokud nekdo vaha,jestli ano nebo ne,tak za me teda rozhodne ANO.

Michsiv
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 14 pro 2011 13:20

Příspěvekod Michsiv » 12 úno 2012 12:52

n!xt píše:Stává se taky někomu, že když ntb napájíte ze sítě, že vám kolem klávesnice (ta hliněná část) jakoby "vibruje" když po ní přejedete rukou ? Jakmile to vypojím tak to přestane. Ale zdá se mi, že to dělá jen když ntb připojím na přepěťovku.


Tohle sem tu popisoval ja a nikdo dalsi ten problem nema :) Taky mi to dela, probiji to.

Lyon
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 11 úno 2012 14:23

Příspěvekod Lyon » 14 úno 2012 11:32

Nekde jsem tu cetl rozvahu nad Lenovo Y570 x HP dv6.Dostali se mi do ruky oba stroje a mel jsem moznost je vyzkouset,zde jsou moje postrehy.

Vyhody Lenova:
- lepe resene multimedialni klavesy,samostatne umistene nad klavesnici
- lepsi zvuk (opravdu vyborny,dost me to prekvapilo)
- pri zahrivani v zatezi to neni citet na plastech,jsou studene
- celkove umisteni ruznych kontrolek a ovladani je lepe reseny
- tissi vetrak

Vyhody HP:
- odolnejsi konstrukce
- lepsi graficka karta (Hodne se resi vykonostni rozdil mezi GT 555M a HD 6670.Ano,ten rozdil je minimalne,ale pouze u nejvykonejsi verze GT555M.Je jich totiz 5 a ta v Lenovu je druha nejslabsi a vykonostne zaostava za HD 6770)
- hezci design
- o neco mensi rozmery
- vyborna kamera

Lenovo mi prislo takove,ze jsem se bal toho poradne dotknout,ta konstrukce me moc nepresvedcila.Nejvetsi obavu bych mel o panty,ktere vypadaji dost pofiderne.HP zase nevyresilo rozmisteni kontrolek (dioda pro zobrazeni prace disku je z boku...),velikost sipek nahoru/dolu (ty by melo problem zmacknout prsty osmileteho decka,natoz dospeleho cloveka) a uplne nejhorsi je DVD mechanika (tlacitko tak male a tuhe,ze ji musim otevirat pres pruzkumnika.Co se tyce prehrivani,nezaznamenal jsem problem ani u jednoho notasu,teploty pri hre (CoD 4) se drzi kolem 75°C.

Celkove zalezi na vkusu kazdeho soudruha.Pokud notebook chcete spise jako herni a budete jej casteji prenaset,pak bych volil HP.Pokud notebook budete pouzivat jako multimedial a bude lezet doma na stole,pak urcite Lenovo.
HP dv6-6b60ec Dark Umber | Intel i5-2430M 2.4GHz DC | 6GB RAM | 750GB (5400) HDD | AMD HD 6770M 2GB

Sinetic

Příspěvekod Sinetic » 14 úno 2012 21:36

Dobrý den,
rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti s tímto notebookem, mám ho sice asi 3 dny, ale vyzkoušel jsem vcelku všechno, co jsem normálně dělal na počítači. Porovnání? Lenovo vítězí na plné čáře!

1. Konstrukce
Té jsem měl zpočátku trošičku trošičku strach, po pár hodinách ovšem zcela zmizel. Základní konstrukce se velice neochotně prohýbá, zejména část pod klávesnicí, kolem touchpadu. Nad klávesnicí je to trochu horší (ale po pravdě, kdo bude mačkat oblast nad klávesnici, když tlačítka jsou zde sensorová a ne hardwareová). I když z rámu displeye jsem měl na první pohled (lesklý plast O.O) veliký strach, tak po pár otevření a zavření mě strach úplně přešel... Co se týče klávesnice? Krása! Výborně se na ní píše i hrají hry! I když od běžně klávesnice se mi prozatím těžko zvyká (.. co neudělá 10 let s externí klávesnicí..) dělám časté překlepy, ale to je jen otázkou zvyku.. =) Touchpad.. Má velice příjemný povrch, i když tlačítka pod ním, která jsou spojená v jedno, mi celkem vadí, zase je to ale otázka zvyku.. Bohužel tyto tlačítka jsou hlučná, ale to mi moc nevadí, používám myš.
2. Display
Display není podle některých recenzí, které jsem četl, moc povedený, osobně těmto báchorkám nevěřím, a ani na vlastní kůži jsem to nezaznamenal.. Je sice pravda, že když se podívám ze spoda, vidím nějaké ty pixely, ale podle mého názoru se každý normální člověk není na display z takového úhlu, aby to šlo vidět..
3. Zvuk
Reproduktory JBL jsou prostě báječné, jsou skoro stejně kvalitní jako ty, které jsem měl u stolního počítače, Labtecy.. Je pravda, že tam nejsou takové basy a nejde to dát tak nahlas, ale musíme brát v potaz, že repráky Labtec stály 4000,- a jsou mnoho násobně větší.. Na mé běžné použití to stačí (hudba (kdybych byl nějaký větší posluchač, asi bych si zapojil externí, ale vzhledem k tomu, že poslouchám jen při práci, stačí mi), hry apod.
4. Vzhled? Vzhledem k tomu, že jsem si tohoto notebooku všiml jen díky (pro mě) krásné textuře krytu, tak nemám co vytknout. Vzor broušeného hliníku? Vážně vypadá věrohodně o.O.. =)
5. Software
Dodávaného softwaru je poměrně hodně, VeriFace, R.I.C apod. Osobně jsem je dal do složky mimo a moc je nepoužívám, ale například VeriFace (přihlášení pomocí kamery) mě zpočátku uchvátilo, nyní už používám přihlášení heslem, protože záleží na okolním světle apod. a hlavně na PROSTŘEDÍ, což je pro mne nepřínosné, vzhledem k tomu, že s notebookem neustále cestuji po domě :>
6. Herní výkon
No, popravdě, zkoušel jsem zatím jen 2 hry =D League of Legends (odteď LoL) a GTA 4.. No, tak LoL jsem samozřejmě napohodu rozjel, to by zvladla i sdílená Intel HS Graphics 3000 =D (možná) ale s GT555M klidně průběžně 60 FPS.. Co se týče GTA 4 na full detaily tak Averange FPS (z benchmarku v nastavení) 41.52 FPS, další hry dodám později snad..

Omlouvám se, konfigurace..
Lenovo Y570, i5-2430 2,4 GHz, GeForce 555M 2GB, 6 GB RAM, 750 GB HDD/7200 ot. min.

Výsledky testů z Windowsů:
Procesor: 6,9
RAM: 7,4
Grafika: 4,7 (nenechte se zmást, je to pouze Intel HD Graphics 3000, integrovaná)
Herní grafika: 6,7
HDD: 5,9

Sinetic

Příspěvekod Sinetic » 15 úno 2012 17:25

Ach jo, jak blbec vážně.. Nevíte někdo, proč se mi po restartu/vypnutí-zapnutí, vždy vypne NumLock? Hledal jsem v BIOSu, nastavení klávesnice ale nic jsem nenašel, děkuju za rady -.-


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů