ThinkPad Edge E520/E420

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
priwi
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 06 lis 2011 20:32

Příspěvekod priwi » 14 úno 2012 22:50

Funkční klávesy jdou prohodit i tak, že ve Windows podržíte klávesu Fn a vyskočí nabídka na prohození. Jinak do BIOSu se jde zmáčknutím Enteru při startu a pak vyskočí nabídka a zmáčkne se nějaká klávesa, teď nevim přesně která, nechce se mi restartovat. Ale je to v tý nabídce napsaný.

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 14 úno 2012 23:01

Žádná nabídka mi po podržení klávesy Fn bohužel nevyskočí.

A já mám právě ten problém, že když při startu zmáčknu enter (když je tam logo Lenovo a cosi o enteru napsaného), žádné okno nevyskočí. Vyskočilo jen při prvním pokusu, ale teď už ne.

EDIT: no tak už jsem se tam dostal a klávesy prohodil. Asi to mačkám moc pomalu nebo fakt nevím.

priwi
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 06 lis 2011 20:32

Příspěvekod priwi » 15 úno 2012 09:46

Tak to asi bude podmíňěný nějakym softwarem od Lenova. Ale HotKey bys měl mít taky nainstalovaný. Mně vyskočí nabídka po držení Fn asi 5 sekund.

A u toho BIOSu mám taky někdy problém, prostě rychle mačkám oba Entery a většinou se tam dostanu na první pokus :-)

EDIT:

tak se omlouvám, ta nabídka při podržení klávesy Fn se týká kláves F1-F12. Buď že fungují při stisknutém Fn nebo se naopak Fn používá pro ovládání zvuku, jasu atd.

FunNer
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 16 pro 2010 23:09

Příspěvekod FunNer » 18 úno 2012 11:29

vysiel novy bios 1.23, ktory opravuje chybu nefunkcnosti upravy jasu pri behu na dedikovanej karte
ThinkPad Edge E420 i5-2430, AMD HD 6630

Calleb
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 24 lis 2011 22:13

Příspěvekod Calleb » 18 úno 2012 13:20

moc diky...

Veteran135

Příspěvekod Veteran135 » 18 úno 2012 14:08

Chcem sa spytat, ci mi treba nejako nastavovat specialne power managera
alebo si staci vyberat medzi profilmy ktore su k dispozicii?

Diamond
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 28 lis 2011 19:06

Příspěvekod Diamond » 20 úno 2012 07:52

Mam par dni e520 a jsem nadmíru spokojen, ale mám jeden problém, nejde mi pustit bluetooth. Nereaguje, když na něj kliknu, a když chci něco poslat tak vyskočí "zařízení bluetooth nenalezeno". Prosím poraďte mi.
Děkuji

jsem.klasik
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 08 říj 2011 14:03

Příspěvekod jsem.klasik » 20 úno 2012 09:19

Zkus stáhnout (aktualizovat) ovladače přímo přes ThinkVantage toolbox od lenova.
ThinkPad Edge e520 // i5 // Intel HD + Radeon 6630 //

Diamond
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 28 lis 2011 19:06

Příspěvekod Diamond » 20 úno 2012 15:17

Bluetooth už mi jde (zjistil jsem, že ho zapnu přes klávesu F9 ) :D
Ale stejně ikona bluetooth po dvojkliku nereaguje. K tomu abych se dostal do bluetooth musim jit do skrytych ikon a tam na něj kliknout.
Bude to těma ovladačema? jinak v pohodě funguje

Diamond
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 28 lis 2011 19:06

Příspěvekod Diamond » 21 úno 2012 07:58

Tak mám ještě jeden závažnější problém. :(
Vypnul jsem ntb a po asi hodině jsem jej znovu zapl, jenže vyskočila tabulka, že počítač nejde zapnout a systém se snaží o opravu. Po dlouhém čekání se ntb restartoval a vše naběhlo normálně, jenže co se nestalo - Ntb jakoby se vrátil dozadu a některé programy, které jsem tam instaloval tam nebyly a celé se to chovalo nějak podivně. Skusil jsem obnovení systému, ale to také nepomohlo a dokonce mi zmizel i internet, který pokud vím je v PC již předinstalován.
Nemám odvahu dělat něco dál, abych to nepokonil ještě víc :?
prosím o pomoc

tomr
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 21 úno 2012 21:19

Wi-Fi u E520

Příspěvekod tomr » 21 úno 2012 21:29

Nevíte zda po startu Windows naběhne automaticky připojení Wi-Fi, nebo se musí vždy znovu stisknout klávesa F9? Případně jestli to jde někde nastavit - BIOS a pod. U stávajícího NTB mám na Wi-Fi tlačítko, které je trvale zapnuto. Díky.

tonn82

Re: Wi-Fi u E520

Příspěvekod tonn82 » 23 úno 2012 09:21

tomr píše:Nevíte zda po startu Windows naběhne automaticky připojení Wi-Fi, nebo se musí vždy znovu stisknout klávesa F9? Případně jestli to jde někde nastavit - BIOS a pod. U stávajícího NTB mám na Wi-Fi tlačítko, které je trvale zapnuto. Díky.

Automaticky naběhne Wifi a také Bluetooth - nebo taky ne, záleží co jsi zapnul nebo vypnul. Bezdrátové části lze tady vypínat softwarově přes klávesu F9.

S hledáním "proč mi sakra nefunguje BT" (bylo od výroby vyplé) jsem strávil hodně času - a to dokonce dvakrát :-) Ale teď už si to budu pamatovat, že je to přes F9 - nechápu, proč je to tak d*bilně, z windows samotných se mi to nepodařilo nikde zapnout...

aliosa
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2012 23:27

Vypnutí touchpadu

Příspěvekod aliosa » 25 úno 2012 23:41

Dneska mi přestal fungovat touchpad a následně po restartu i klávesnice. Podle toho, co jsem vygooglil, jde nejspíš jen o poruchu touchpadu, který "blokuje" i klávesnici (v BIOSu totiž klávesnice funguje). Netušíte někdo, jestli by nešel přes BIOS touchpad deaktivovat? Příp. nějak jinak? V nabídce Mouse/Keyboard mam pouze 3 možnosti vztahující se ke klávesnici (funkční klávesy, prohození CTRL a Fn a ještě něco). Touchpad nemůžu vypnout ani ve Windows (záložka s nastavením touchpadu zmizela). Chtěl bych zkusit ten touchpad deaktivovat a tím zkusit zprovoznit jinak funkční klávesnici. USB myš mi funguje. Normálně používám i USB klávesnici, předpokládám, že s ní to půjde, ale nemám možnost teď ověřit (nejsem doma). S notebookem jsem byl v servisu už před měsícem, to odešla základní deska... Nemam jaksi čas jezdit tam znova, a jelikož občas notebook používám i mimo domov (a externí klávesnici s sebou tahat nehodlám), potřeboval bych to nějak dočasně pořešit. Díky za případný nápady.

P.S.: Lenovo už nikdy více nechci - měl jsem předtím rok a půl Asus (cenově i výkonově to samé jako můj současný Edge E520) a byl bez jedinýho problému. Chápu, že se občas může něco porouchat.... Ale základní deska odešla 2 měsíce od zakoupení a po dalším měsíci se poroučel i touchpad. Buď mam extrémní smůlu nebo jsou to šmejdy.

FILIPSN007
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 26 úno 2012 13:55

Příspěvekod FILIPSN007 » 26 úno 2012 14:04

Zdravím,

jsem zde na fóru nový. Prvně musím pochválit adminy a moderátory za skvěle vedené fórum.

Delší dobu koukám na Thinkpady Edge 520. Dnes jsem pročetl celé téma. I přesto bych měl pár otázek.

1. Jak hrají vestavěné reproduktory ? Nevšiml jsem si žádné mřížky, odkud by hrály.
2. Jal je na tom Catalyst control ? Podle toho co jsě četl, už se dá natvrdo nastavit AMD, ale jede hlučněji chlazení ?
3. Notebook bych používá doma s občasným přenášením, byl mi notebook doporučen s tím, že je dobře zpracovaný, jest pravda ?
4. Nejsem vášnivej hráč, ale rád bych si zahrál GTA San Andreas(hlavně MP). Není problém u této hry ? Dál bych chtěl zkusit Dirt 3. Podle notebookcheck by to grafika měla zvládnout ale mám strach z artefaktů.
5. Jak se Vám přenáší ? Nevrže ?

aliosa
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2012 23:27

Příspěvekod aliosa » 26 úno 2012 14:43

Notebook mam jen 3 měsíce, ne všechno jsem za tu dobu zkoušel, ale třeba ti něco z těch informací pomůže při rozhodování. Sem tam zmiňuju srovnání s mým dřívějším Asusem K52JR, který spadá do stejné cennové a výkonnostní kategorie, jen je o rok a půl starší.

1. Vestavěný reproduktory hrají stejně špatně jako jakýkoliv jiný reproduktory v noteboocích (nemam porovnání např. s dražšíma multimediálníma notebookama). U mě začíná solidní zvuk u 2.1 repro systému (klidně i nějaký levný Logitechy, ani s těma se nemůžou srovnávat repráčky z laptopu). Mam jen pocit, že repráky tu hrajou hlasitějc než na mym starym Asusu.

2. Nemám ověřeno. Myslím, že tu jde nastavit, aby se u každé aplikace defaultně nastavila dedikovaná karta, ale k čemu je to dobré? Akorát to žere baterii (a to nejvíc ze všech komponent) a na prohlížení internetu, psaní mailů či využívání kancelářských aplikací bohatě stačí integrovaná grafika.

3. Zpracování je slušný, víko je poměrně bytelný a líbí se mi použití matných materiálů. Jen ta klávesnice nic moc. Pokud srovnam opět s mym dřívějšim Asusem, tak šasi u Lenova vypadá "lacinějc", co se materiálu týče. Trochu nechápu přehození funkční klávesy s CTRL klávesou. V BIOSu to jde sice přehodit zpět, ale člověka pak matou nápisy na klávesách. Celkově ta klávesnice mi přijde odfláklá a nad některým umístění či velikostí kláves zůstává rozum stát. Taky bych ocenil, kdyby byly viditelnější nápisy F1-F12 namísto ikonek pro ovládání jasu, hlasitosti atd.

4. Procesor i grafika je dostatečně výkonná. GTA San Andreas jsem kdysi pařil na mym starym desktopu, kterej dneska sotva udejchá prohlížeč na Windows XP. Takže tho bych se nebál. Na tomto Lenovu jsem ještě nehrál nic (mam ho 3 měsíce a ne kvůli hraní), ale na Asusu s pomalejším procesorem (iCore 3 vs. iCore 5) a horší grafikou jsem hrál bezproblému třeba PES 2010 na nejvyšší rozlišení.

Tenhle notebook jsem shledal při výběru jako jediný, který splňuje mý kritéria. O to větší zklamání mě později čekalo. Po dvou měsících se poroučela základní deska, včera touchpad. Jinak doporučuju koupit již s předinstalovanym OS, jinak se člověšk musí obrnit nekonečnou trpělivostí při instalaci základních ovladačů. Člověk pořádně neví, co si z nabízených driverů pro daný model stáhnout a co ne, nabízí to i verze, který nejsou potřeba, nebo nejsou vůbec pro daný model určeny (což člověk zjistí až při instalaci). Než jsem zprovoznil WiFi, nainstaloval jsem asi 4 různý ovladače s podobnými názvy, stačil jen jeden... Dlouho jsem nemohl přijít na to, jak spustit bluetooth. Pomocí určené funkční klávesy pro zapínání/vypínání bezdrátových sítí se vždy nabízelo jen zapnutí/vypnutí WIFI. Teprve poté, co jsem použil tlačítko "master" pro vypnutí všeho a posléze ho zapnul, se nějakým zázrakem objevila i nabídka pro zapnutí/vypnutí jednotlivých technologií vč. bluetooth. Logičnost ovládání v tomto případě nulová. Asus jsem tehdy kupoval taky bez OS a s přiloženym CD byla instalace ovladačů otázkou pár chvil. U Lenova je to problém. Odrazovat tě od něj nechci, jen počítej s tím, že Lenovo už dávno není to, co za časů IBM. Jen využívaj dobře zavedený značky, ale stává se z toho solidní brak.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů