ThinkPad Edge E520/E420

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
jsem.klasik
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 08 říj 2011 14:03

větrák

Příspěvekod jsem.klasik » 21 lis 2011 12:25

Je normální, aby ventilátor stále běžel i při surfování na webu? Ale tím běžel myslím docela na vysoké otáčky, hlasitě...Ještě předevčírem se vždycky rozjel jen při náročnějších aplikiacích, při hrách atd.Při práci s internetem byl neslyšitelný..Nedá se říct že by se přehříval a proto s chladil, CPU jede na minimum a v power manageru mam nastavený low performance, takže oprvdu nechápu proč větráčky jedou stále jako o život. Setkali jste se s tím? Dá se to nějak korigovat (ted nemyslím TPfan control), nebo je to duvod k reklamaci? Ničemu to ve funkčnosti nevadí, ale je to docela slyšet.

Edit: Občas jde slyšet "pískání", ale nevím jestli jde z vétránku, nebo z kama...

Edit2: Tak problém vyřešen...V Catalyst control centru jsou 2 možnosti přepínání grafiky: buď automaticky, nebo ručně(to je samozrejmost)....
Celou dobu kdy byly větráčky hlučné jsem měl manuální režim, ovšem ikdyž jsem měl zaplou intel grafiku v manuálním režimu, tak jely větráčky naplno...když jsem teď přepnul na automatiku, tak se ztišily(stále intel grafika)...což ovšem nedává smysl? integrovaná grafika jela tak jak tak...
ThinkPad Edge e520 // i5 // Intel HD + Radeon 6630 //

Beranek
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 07 čer 2007 11:07

Příspěvekod Beranek » 21 lis 2011 20:29

no asi nekde udelali programatori z lenova chybu ;)

TO DOBI: dik ;)

jarkh
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2007 11:55

Re: větrák

Příspěvekod jarkh » 22 lis 2011 22:51

jsem.klasik píše:Je normální, aby ventilátor stále běžel i při surfování na webu? Ale tím běžel myslím docela na vysoké otáčky, hlasitě...Ještě předevčírem se vždycky rozjel jen při náročnějších aplikiacích, při hrách atd.Při práci s internetem byl neslyšitelný..Nedá se říct že by se přehříval a proto s chladil, CPU jede na minimum a v power manageru mam nastavený low performance, takže oprvdu nechápu proč větráčky jedou stále jako o život. Setkali jste se s tím? Dá se to nějak korigovat (ted nemyslím TPfan control), nebo je to duvod k reklamaci? Ničemu to ve funkčnosti nevadí, ale je to docela slyšet.

Edit: Občas jde slyšet "pískání", ale nevím jestli jde z vétránku, nebo z kama...

Edit2: Tak problém vyřešen...V Catalyst control centru jsou 2 možnosti přepínání grafiky: buď automaticky, nebo ručně(to je samozrejmost)....
Celou dobu kdy byly větráčky hlučné jsem měl manuální režim, ovšem ikdyž jsem měl zaplou intel grafiku v manuálním režimu, tak jely větráčky naplno...když jsem teď přepnul na automatiku, tak se ztišily(stále intel grafika)...což ovšem nedává smysl? integrovaná grafika jela tak jak tak...


Zdravím. Ode dneška jsem rovnež majitelem tohoto ntb, ale mám stejný problém s neustálým hučením větráku. Můžete mi prosím někdo poradit, kde konkrétně nastavit změnu v tom Catalyst controlu? Nějak si nevím rady. Ať tam přepnu cokoliv, hučí to pořád, byť nemá důvod :(

jsem.klasik
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 08 říj 2011 14:03

Příspěvekod jsem.klasik » 23 lis 2011 13:06

zkus dat řežím přepínáni na automatiku, mě to přestalo..Ovšem když mám zase atomatiku a zapnu hru kde mam nastavenou dedikovanou, tak se dedikovana nespusti...Jinak když dat manuálně v catalystu jak Intel HD tak ATI, Tak to hučí jako prase ...
ThinkPad Edge e520 // i5 // Intel HD + Radeon 6630 //

venca93
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2011 20:47

E525

Příspěvekod venca93 » 24 lis 2011 20:57

EDIT: tak jsem udělal vlastní téma, přece jenom jen to jiný ntb a konkrétní problém
Naposledy upravil(a) venca93 dne 28 lis 2011 20:04, celkem upraveno 1 x.

Calleb
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 24 lis 2011 22:13

HOTKEY ovladač, přepínání grafik apod.

Příspěvekod Calleb » 24 lis 2011 22:25

Zdravím pánové,
zakoupil jsem si Lenovo Thinkpad Edge E520 s i5 a jsem celkem dost spokojen :)

Ovšem mám pár dotazů, protože s některými věcmi si nevím už fakt rady.
Sice jsem udělal velkou chybu, protoze jsem si tzv. nasra* uplne vsechny ovladace a ted v tom mam bordel a furt me neco otravuje :)...njn z ideapadu jsem byl zvykly, ze jsem vse pouzival :)

No to nic nemění na tom, že mám dotaz ohledně přepínání grafik, protože jsem si představoval, že grafika se bude nejak inteligentne přepinat. Tzn.,že jsem si představoval, že když mi pojede NB z baterie tak se bude používat Intel grafika a když se připojím k síti, tak že se mi automaticky nahodí ATIna.

Další věc na co nedokážu přijít, jak mám vypnout otravné hlášky ohledně přehození multimedialnich klaves z default na legacy. Kdyz mam nastavene default a mackam si ty multimedialni klavesy jak chci tak se nic nedeje, ale kdyz mam nastavene legacy a pomackam je parkrat za sebou tak mi vyskoci blbe okno kterou z tech dvou moznosti chci mit nastavenou. Problem je ze se mi to stava strasne casto (napr. kdyz nastavuju hlasitost).

A posledni vec. Nechapu proc mi nekdy nelze nastavovat jas. Chapu ze mam sice vybrany nejaky napajeci profil, ale to nic nemeni na tom ze mi MUSI jit snizovani a zvysovani jasu. Prvni mi to nefungovalo, pak nejak se to rozjelo a ted uz to zase nejde.

A SW problemů mám ještě mnohem víc :) Alespon ze HW jakozto Lenovo nezklamalo.

Moc diky za odpoved panove...

priwi
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 06 lis 2011 20:32

Příspěvekod priwi » 24 lis 2011 23:26

Calleb:

Se snižováním nebo zvyšováním jasu mám taky občas problémy. Většinou po probuzení z hibernace. A stačí mi změnit profil na jiný a pak zas na ten, který chci používat a funugje to. Používám aplikaci BatteryBar Pro, tam je přepnutí profilu otázka pár sekund :-)

FunNer
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 16 pro 2010 23:09

Příspěvekod FunNer » 25 lis 2011 15:48

Calleb: to robi ovladac od grafickej karty, jas sa ti neda vtedy nastavit, ked bezis na dedikovanej grafike, staci prepnut na intelacku a vsetko ide, inac musis upravovat jas v liste

ak vies po anglicky, venuju sa tomu na lenovo fore http://forum.lenovo.com/t5/ThinkPad-Edg ... d-p/572987
ThinkPad Edge E420 i5-2430, AMD HD 6630

priwi
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 06 lis 2011 20:32

Příspěvekod priwi » 25 lis 2011 17:20

FunNer: Mně to teda občas blbne i na integrovaný Intel. A neběží mi žádná aplikace, která by měla nastavenou dedikovanou GK.

konstantine
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2011 23:51

problem s ovladacom

Příspěvekod konstantine » 29 lis 2011 23:54

Zdravím blbne mi ovládač na AMD aj po aktualizácii stále nefunguje neviete mi niekto poradiť aby to fungovalo tak ako má teda správne sa to prepínalo atď.
Ďakujem.

konstantine
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2011 23:51

Příspěvekod konstantine » 30 lis 2011 10:35

už sa mi to podarilo vyriešiť

ITAL229
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 30 lis 2011 12:30

express card Lenovo ThinkPad Edge E520

Příspěvekod ITAL229 » 30 lis 2011 13:11

Zdravim všechny, mám dotaz na komptibilní řadíč do express card pro firewire. Mám TP E520edge Intel Core i5 2430M a koupil jsem řadič od KOUWELL 1002E a po zasunutí do počítače se tento stane nefunkčním. vytuhne a a ni odstranění řadiče nepomáhá, jedině tvrdý restart.

konstantine
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2011 23:51

Baterka

Příspěvekod konstantine » 30 lis 2011 21:02

Zdravím chcem sa opýtať či vyberaním baterky keď som na sieti jej pomôžem k dlhšej životnosti.

Ďakujem.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 30 lis 2011 21:23

Ne.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Calleb
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 24 lis 2011 22:13

Čtečka karet

Příspěvekod Calleb » 12 pro 2011 14:06

Zdravím pánové, chci se jenom zeptat zkousel nekdo xD kartu narvat do čtečky ??? Udajne to ma zvladat xD ale ja ji tam nedokazu dostat :D

Diky za odpoved, Calleb


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů