ThinkPad Edge E520/E420

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
priwi
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 06 lis 2011 20:32

Příspěvekod priwi » 07 lis 2011 21:44

jsem.klasik:

Nic tam neni :) Doporučuju stáhnout si všechny ovladače předem na jinym PC a hodit vše na flashku. Protože po čistý instalaci Windows nejde ani wifi a pravděpodobně ani LAN (nejsem si jistý). Jinak jsem měl trochu problém při instalaci Windows 7, neustálé restartování na konci instalace. Řešení je příp. tady - http://answers.microsoft.com/cs-cz/wind ... 8ea&page=2 - druhý příspěvěk. A ovladače neinstalovat všechny najednou, ale vždycky po výzvě restartovat. Já pak musel některý instalovat znovu, protože nefungovaly. Ale teď všechno šlape v pohodě :wink:

A určitě si jeď pro ten model s i5. Já ho kupoval hned jak dorazil na sklad do Alzy, první obchod, kterej ho měl. Nemohl jsem se dočkat :lol:

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 07 lis 2011 23:14

Mohl by někdo postnout ty teploty v klidu a v zátěži?

Neříkejte mi, že HWMonitor ani GPU-Z si s tím neporadí.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

FunNer
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 16 pro 2010 23:09

Příspěvekod FunNer » 08 lis 2011 17:46

ako dlho mam cakat na zobrazenie stavu licencie v lenovo thinkvantage toolbox, notebook mam uz mesiac a toolbox stale pise "Warranty: Could not determined"
ThinkPad Edge E420 i5-2430, AMD HD 6630

donnybsc
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 15 pro 2009 07:57

Příspěvekod donnybsc » 10 lis 2011 19:58

Ahoj vysly nake nove ovladace pro 6630 radeon na podporu battlefield 3 ? dekuji za odpoved

floro
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 26 črc 2011 18:14

Příspěvekod floro » 11 lis 2011 13:10

Thomaso píše:Reklamace se neuzná, byl jsem v autorizovaným servise v Brně. Ale poradili mi vypnout v Biosu CPU power management - a je po pískotu :) Určitě lepší jak drátem do oka.


Ma to aj nejake negativum, tym ze sa vypne CPU power management? Myslim, ze ci to nieco ovplyvni?

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 11 lis 2011 14:20

floro: vyssia spotreba notebooku v idle. afaik to vypne moznost pouzivat C4-C6 stavy. http://www.hardwaresecrets.com/article/611
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

chleba48
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 11 lis 2011 15:57

Re: OpenGL na ATI zdá se VYŘEŠENO!!!

Příspěvekod chleba48 » 11 lis 2011 16:02

cobot píše:Na Lenovo fóru vyšel zatím neoficiální nový muxles driver 8.840.7.3000 a update BIOSu na 1.20 ​(příspěvek od JameZ str 17. http://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-Ed ... 27/page/17
Vyzkoušeno. V Catalyst control center se v sekci napájeni objevila položka ​"Metoda přpínatelné grafiky​". Díky ní lze manuálně natvrdo zapnout ATI grafiku. Zkoušel jsem Doom 3 ​(openGL a běží konečně na ATI plných 60+ fps​)

Takže testujte, ale zde se že je konečně problém vyřešen!!!


mohl by tu nějaký hodný člověk napsat návod, jak postupovat?
stáhl jsem z té stránky bios, i drivery, budu potřebovat ještě něco jiného?
(bios ma koncovku .exe, jak ho nainstalovat, předpokladam že na nej nebude stačit klasicky kliknout)

donnybsc
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 15 pro 2009 07:57

Příspěvekod donnybsc » 12 lis 2011 19:29

Ahoj vysli nake ovladace pro zlepseni behu battlefield 3 ? popripade jake mam stahnout ? diky za rady :-)

rossoner
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 28 čer 2011 10:49

Příspěvekod rossoner » 17 lis 2011 22:34

caute..nastal mi taky problem..preinstaloval som windows..nahodil som vsetky lenovacke ovladace..upgradoval som bios..nainstaloval som nove muxless ovladace ktore vyriesili konecne problemy s prepinatelnou grafikou...ale co mi vadi co sa zmenilo oproti tomu ked som mal stary windows je to ze mi teraz skoro stale huci vetrak na vyysie otacky...pri starom mi vzdy zacal hucat az v zatazi a ked sa dostal do kludu tak vetrak bol takmer nepocutelny..len sem tam si odfukol..teraz ked sa dostane do zataze tak zacne hucat a huci uz stale a nechce prestat aj ked nic nerobim :( neviete co mam zmenit alebo nastavit? moze to byt tym novym biosom?

dakujem z odpoved :)

priwi
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 06 lis 2011 20:32

Příspěvekod priwi » 17 lis 2011 23:01

Nejspíš máš v Catalystech zapnutý manuální přepínání grafiky. To pak hučí pořád. Přepni na automatiku a jen při hraní her si to přepínej.

rossoner
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 28 čer 2011 10:49

Příspěvekod rossoner » 17 lis 2011 23:27

problem vyrieseny..dakujem velmi pekne :)

priwi
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 06 lis 2011 20:32

Příspěvekod priwi » 18 lis 2011 09:14

Za málo... Já kvůli tomu dělal Obnovení systému a takový ptákoviny, než jsem na to přišel :-D

Fleggy90
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 14 úno 2010 13:44

Příspěvekod Fleggy90 » 18 lis 2011 10:26

mam E420 a prijde mi, ze pravy reproduktor je nejaky tissi nez levy, protoze kdyz zapnu nakou pisnicku, tak to slysim hrozne z leve strany ale kdyz dam uchu k reprakum, tak hrajou oba. Na sluchatkach je vsechno ok a balanc mam vyvazenej.

Dale, jak udelam abych mel na webu obrazky v plne kvalite ? Porad musim mackat CTRL+R nebo CTRL+A pro plnou kvalitu ale kdyz chci stahnout wallpaper z googlu kde musim dat "zobrazit plnou velikost" a vstoupim do rezimu s tou lupou, tak tam ta kvalita uz zlepsit nejde a jsou proste videt ty pixely (kostickovany,nekvalitni). Prohlizecem to neni, dela to ve vsech.

Prosim majitele tohoto notasu aby poradili, diky.
Lenovo E420, Intel I3, hd3000 + amd radeon HD6630,matne lcd... slouzi jako televize pres tuner

Lenovo y50-70....hlavni pracovni/herni stroj

jsem.klasik
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 08 říj 2011 14:03

první imprese

Příspěvekod jsem.klasik » 18 lis 2011 13:13

Shrnul bych zde pár prvních dojmů z mé nové mašinky:

+ Perfektně ergonomicky řešená klávesnice včetně trackpointu (na touchpad jsem sáhl asi jen jednou když mi na něj spadl kus šunky),
+ Nečekal jsem, že bude tak lehký
+ Zatím jsem na něm nerozjížděl žádné náročnější aplikace, ale ntb je téměř neslyšitelný.
+Zvuk je také na dobré úrovni, ale většinou používám studiová sluchátka

- Docela mi chybí kontrolní diody Caps locku a Num. lock, ale není to otázka života a smrti.
-Pravá šipka při stlačení tak divně lupe, na funkčnost to ovšem vliv nemá.
-Bude to znít paradoxně, ale zřejmě jsem si vybral na mé potřeby zbytečně výkonou konfiguraci...Adobe sada, hd filmy či Dota určitě nevyužijí výkon procesoru, natož tak 1GB dedikované grafické karty...i3 s integrovanou grafikou by stačil bohatě.

Zatím tam mám jen čistý Windows 7 s antivirem,VLC přehrávačem a Wifi driverem, a nechci notebook ani zahlcovat nějakým zbytečným lenovo rubish...Mohli byste mi, prosím, poradit jaké ovladače jsou opravdu nezbytné? na těch stránkách Lenovo support je toho mraky, kdo se v tom má vyznat...

(btw děkuji uživateli priwi, který mi hodně poradil o tomto modelu :)
ThinkPad Edge e520 // i5 // Intel HD + Radeon 6630 //

priwi
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 06 lis 2011 20:32

Příspěvekod priwi » 18 lis 2011 14:59

jsem.klasik:

Nemáš zač :-)


Místo diod CapsLock a NumLock můžeš použít tuhle aplikaci (odkaz na stažení ke konci článku) - http://www.mydigitallife.info/traystatu ... -activity/ - ale nemám vyzkoušeno


S pravou šipkou nemám žádné problémy - nemáš tam kousek šunky nebo rohlíku? :-)


Na zbytečně velký výkon bych si nestěžoval - procesor se umí automaticky podtaktovat, když není potřeba velký výkon a šetří tak baterii. A grafika od AMD se určitě někdy bude hodit :-)


Co se týká ovladačů a aplikací od Lenova:

Nainstalovat ThinkVantage System Update a pak si vybrat, co nainstalovat. Každopádně ovladače na IntelHD grafiku, Catalyst Control Center na přepínání grafických karet, Bluetooth, HotKey Features, Fingerprint reader, UltraNav pro nastavení touchpadu a trackpointu, čtečku karet, ThinkVantage Active Protection - obsahuje hlavně ochranu pro pevný disk při otřesech, určitě bych nainstaloval nabízené updaty pro Windows a opravu pro Firefox.

No chce si to důkladně pročíst a vybrat si to nejdůležitější. Já nainstaloval všechno a nic mě zbytečně neotravuje :-)


edit: odstranil jsem blbosti :wink:
Naposledy upravil(a) priwi dne 19 lis 2011 11:13, celkem upraveno 1 x.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů