ThinkPad Edge E520/E420

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 06 říj 2011 19:48

čau, chci se jen zeptat, jak to děláte se schématy napájení v power manageru. já mám neustále zapnuto maximum performance a když notebook není v síti, používám energy saver nebo zmínený maximum performance. jde mi o to, jestli tím notebook zbytečně moc nezatěžuju, i když to není zrovna třeba. takže jak to děláte vy? díky za informace. :)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 06 říj 2011 21:11

v zaklade 90% casu vlastny plan s cpu nastavenym na adaptive (frekvencia cpu sa nastavi podla zataze) aj na ac aj na baterku a zvysny cas vlastny plan s nastavenym na low (podtaktovany procesor bez ohladu na zataz). plus este rozne variacie nastavenia podsvietenia a timerov podla toho ci je notebook na adapteri alebo na baterke.

maximum performance plan nepouzivam vobec kedze ten ma vypnute podtaktovanie procesoru bez ohladu na zataz (volba highest). jedine co tym dosiahnes je zvyseny hluk chladica a teploty.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 07 říj 2011 08:12

to je dobre vedet... :) v tom pripade, jake prednastavene schema (je jich 5), bys mi doporucil pri vyssi zatezi (treba pri hrani her nebo necem takovem) a jake pri bezne kancelarske praci, popripade sledovani filmu? nejake vlastni si netroufam nastavit, tak proto bych radeji prednastavene. :)

a pak se chci jeste zeptat na stahovani, protoze kdyz nastavim, aby se po zavreni vika nic nedelo a viko pri stahovani zavru, stahovani se prerusi. schemata jako energy saver asi take nejsou vhodna, jelikoz po nekolika minutach prejde nb do rezimu spanku a v nen to nestahuje. jedina moznost je nastavit vypinani displeje v moznostech napajeni. tak jestli neni nejaka pohodlnejsi alternativa, treba i tykajici se zminenych schemat.

dekuju. :)

donnybsc
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 15 pro 2009 07:57

Příspěvekod donnybsc » 08 říj 2011 18:05

Ahoj ma wifi moznost nastaveni hotspotu ? dekuji

Iki88
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 08 zář 2011 22:46

Příspěvekod Iki88 » 08 říj 2011 21:06

donnybsc píše:Ahoj ma wifi moznost nastaveni hotspotu ? dekuji

Je k dispozici technologie Intel My WiFi.

Iki88
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 08 zář 2011 22:46

Příspěvekod Iki88 » 08 říj 2011 21:11

Korialis píše:a pak se chci jeste zeptat na stahovani, protoze kdyz nastavim, aby se po zavreni vika nic nedelo a viko pri stahovani zavru, stahovani se prerusi.
dekuju. :)

V nastavení schémat si zvol v pokročilém nastavení v rolovacím menu záložku Events a v ní položku Lid closed a nastav ji na neprovádět žádnou akci. Zamezíš tím tak uspání počítače a přerušení stahování

FunNer
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 16 pro 2010 23:09

Příspěvekod FunNer » 09 říj 2011 14:14

zdravim, som cerstvym majitelom e420 - i5 2430 a 6630m, zatial spokojnost nadovsetko, moja otazka znie, ci sa oplati kupit aktivnu chladiacu podlozku pod tento nb, vzhladom na to, ze spodok notebooku ma minimum otvorov, resp. ak mate niake podlozky, ake pouzivate

kyss-o
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 16 lis 2009 11:04
Bydliště: SR

Reallocated event count - HDD

Příspěvekod kyss-o » 09 říj 2011 22:09

premo píše:Zdravím,
všiml jsem si, že HDTune Pro mi (u mého E420) zobrazuje ve výpisu SMART warning v položce Reallocated event count je tam hodnota 43 a pomalu se zvyšuje. Je ale pravda, že i u některých ostatních (i chybových) hodnot jsou šílené hausnumera, nicméně je u nich status ok. Ale třeba v programech CrystalDiskInfo nebo SpeedFan je vše v pořádku, u Reallocated Event Count jsou hausnumera a stav ok. Zkoušel jsem testy disku ve VantageTools a bez problému, i výpis Smart (který je ale velmi chudý na položky) je ok (reallocated event count tam není). Zkoušel jsem i SeaTools od Seagetu a Smart check byl ok. (nejde ale vypsat) Pak mi to nedalo a zkusil jsem pomalý test povrchu v HDtune a nebyl nalezen žádný vadný blok. Je disk vadný ? Můžete mi prosím napsat, co vám hlásí hdtune na tomto seagate disku ve smart (reallocated event count) ?

Screeny z HDtunePro a CrystalDiskInfo.
http://www.rajce.net/f412968958
http://www.rajce.net/f412968541



mne to ukazuje tiez v dvoch zo 4roch programov na sledovanie "zivotnosti disku" ... tak neviem ci mame daku chybnu seriu hdd alebo je to nieco s firmware a programmi ktoré to zle "čítajú" , každopádne zajtra kupujem externý disk a všetko radšej zálohujem..., inak ani mne sa nezdá žeby bol disk pomalý ...

DANIK
občas něco napíše
Příspěvky: 95
Registrován: 15 črc 2007 18:27
Bydliště: SNV / KE

Příspěvekod DANIK » 09 říj 2011 23:33

to FunNer: Mam doma chladiacu podlozku ktoru som pouzival s predchadzajucim notebookom, tam bol rozdiel teplot 10°C s a bez podlozky(Zalman NC-1000). Pri E420 je rozdiel minimalny skor nebadatelny. Sama o sebe sa E420 chladi dobre a ako si uz spominal nasavacich otvorov nema na spodnej strane az tolko, mam sice i3 no teplotu nad 75°C pri zatazi som este nespozoroval. No rozhodnut sa musis sam.
born to be ....

premo
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 05 črc 2011 11:31

Re: Reallocated event count - HDD

Příspěvekod premo » 10 říj 2011 17:09

kyss-o píše:mne to ukazuje tiez v dvoch zo 4roch programov na sledovanie "zivotnosti disku" ... tak neviem ci mame daku chybnu seriu hdd alebo je to nieco s firmware a programmi ktoré to zle "čítajú" , každopádne zajtra kupujem externý disk a všetko radšej zálohujem..., inak ani mne sa nezdá žeby bol disk pomalý ...


Ja jsem psal prodejci (www.alfacomp.cz - dlouholetá dobrá zkušenost) a technici mi odepsali, že to není závada (viz. jeden z mých posledních příspěvků). I vzhledem, k tomu co odepsali jiní členová tohoto fóra (ve SMART C4 reall.event count vůbec nemají) a vzhledem k tomu, že existuje několik verzi firmware (OEM Lenovo a retail), tak se podle mě jedná opravdu jen o nekompatibilitu programu a firmware disku.
Ještě zkusím napsat do autorizovaného servisu, co na to oni.
Lenovo ThinkPad T420s: i5-2520M 2,5GHz/iQM67/4GB/128GB SSD/iHD3000/BT/Wifi, Windows 7 Professional 64bit.

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 14 říj 2011 19:12

omlouvám se, že se zase zeptám na aktualizace, ale rád bych to pochopil.

pokud mi system update nabídne aktualizaci nějakého programu, já to nebudu aktualizovat a za nějaký čas vyjde nová verze, ukáže se mi možnost aktualizace nové verze v system update? a co když tu první aktualizaci skryju, zobrazí se nová verze i tak?

mám tu možnost aktualizovat ThinkPad Hotkey Features Integration Package Setup, ale nová verze řeší pouze kompatibilitu s Win XP 64bit na jiném notebooku, měl bych ji tedy zbytečně nainstalovat, nebo raději aplikovat až tu aktualizaci, která mi přinese něco užitečného? abych třeba předešel možným potížím, které může nová verze teoreticky přinést.

děkuju.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 14 říj 2011 19:17

Korialis: ano, ano, nie a ano
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 14 říj 2011 19:27

díky moc, počkám si tedy na další verzi :))

foraid
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 14 říj 2011 22:13

Příspěvekod foraid » 14 říj 2011 22:16

nazdar, mam problem s prepinatelnou grafikou, funguje to viac menej v poriadku vo vacsine hier, ale problem je s novymi hrami typu (Metro, Rage), ktore sa nespustia kvoli nepodporovanej grafike, lebo sa mi zda, ze detekuju len tu integrovanu grafiku a aj ked manualne nastavim v prepinani "vysoky vykon" tak stale sa nespustia. je nejaka moznost to vyriesit ? myslim, ze by uplne stacilo nejake prepnutie v BIOS (ale to edge e520 nema) prip. vo windows...dik za rady

LuFi
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 11 zář 2011 10:42

Příspěvekod LuFi » 15 říj 2011 09:32

Zdravím majitele E520/E420
1. Mohl by prosím někdo vyzkoušet jestli mu na tomto notebooku funguje korektně TPfanControl?
2. Jde nějak vypnout funkce turbo u procesoru i5 (v BIOSu)?
HP Omnibook 6100 -> asus A6Km-> ThinkPad E520->HP 2530p


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů