ThinkPad Edge E520/E420

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Iki88
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 08 zář 2011 22:46

Příspěvekod Iki88 » 08 zář 2011 22:56

Thomaso píše:.
.
.
PS: Nevíte někdo kudy notebook nasává vzduch? Na spodu jsou podle mne jenom výdechy. Podle přiloženého ucha.


Výdechy jsou v levém a zadním boku. Vzduch je nasáván ze spodní strany.

rossoner
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 28 čer 2011 10:49

Příspěvekod rossoner » 09 zář 2011 12:44

Iki88...mam E420 a presne teno isty problem som si vsimol aj ja...snad to vyriesi nejaky update od lenova

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 10 zář 2011 11:34

bohužel vám musím oznámit, že mně tlačítka na regulaci jasu fungují bez problémů (ale mám tu zas spoustu jiných problémů...). holt trefit se do kusu elektroniky, který běží naprosto bez jakýchkoliv problémů, je téměř nemožné, takže jde už jen o to, abyste koupili notebook, který chyby má, ale ty, co vám nevadí, nebo si prostě zvyknout. :) já si ještě nezvykl... ;)

no nic, chtěl bych jen připomenout můj dřívější dotaz na aktualizace ze system update od lenova. nabízí mi tyto aktualizace: http://imageshack.us/g/29/vstiekq.png/ a já se to bojím instalovat už z toho důvodu, že je tam psáno BIOS a že naprostou většinu aktualizací čehosi v počítači nemůžu najít. nechci si totiž instalovat do PC nějaké nové lenovo zbytečnosti. má někdo přesně s těmito aktualizacemi zkušenosti a co to konkrétně aktualizují? nebo bych měl aktualizovat pouze programy, co používám? tzn. pouze power manager, a ostatní nechat raději být? děkuju... :)

Thomaso
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 28 dub 2008 17:03

Příspěvekod Thomaso » 10 zář 2011 17:07

Biosu se neboj a klidně ho aktualizuj. (před aktualizaci povipínej všechny zbytečnosti (skype, icq, apod). Já jsem tam měl původně verzi z ledna, po aktualizaci mám verzi z července a zdá se mi že zlepšil chod větráku.

Jinak ty updaty máš hezky popsaný zde:

http://bit.ly/9RuhvQ
Toshiba A200-1ZB, 2GB, HD2600
Thinkpad edge E420 I3 2100Mhz Intel HD3000
Macbook Pro 2011

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 10 zář 2011 20:54

Takže to jsou opravdu jen aktuaizace a nic nového se mi tam instalovat nebude? Už tak tu toho mám až moc...

A jak se aktualizuje BIOS? Udělá se to nějak samo?

cobot
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 01 čer 2011 12:59

Příspěvekod cobot » 10 zář 2011 23:03

to: Korialis

Nezlob se na mě ale ty to opravdu nemáš jednoduchý. Aktualizace jsem ti tu vysvětloval někde o dvě stránky dřív a to nejen já. O co ti jde? Aktualizace je aktualizace. Proboha tak to neinstaluj nikdo tě do toho nenutí. Když ti x lidí napíše že je to v pohodě tak seš jak kolovrátek a meleš si stále svou. To čekáš až ti někdo napíše "Ne neinstaluj to, ihned po restartu ti notebook shoří a ještě zničí internet?" Boha jeho!

Dám ti poslední radu jdi do ovládacích panelů a odinstaluj si lenovo system update. Tvůj život bude 100% jednodušší.
ThinkPad Edge E520, i3-2310M, 4GB DDR3, HD6630M

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 11 zář 2011 10:48

to sem přesně čekal! všechno to aktualizuju, všechno asi funguje jak má (jen se mi teď zřejmě spouští víc procesů), kromě těch zpropadených startů windows. vždycky, když něco nainstaluju (často se to pokazí i samo od sebe nebo po restartu), se mi nějakým způsobem změní start windowsů... po restartu, co jsem udělal, mi začal windows zase nabíhat o minutu později. tohle se mi stalo už potřetí... poprvý pomohlo obnovení systému, podruhý se to nějak spravilo samo a teď nevim... co mám dělat? je možný, že se to za nějakou dobu spraví samo, možná by zase pomohlo obnovení, ale za tejden to tu budu mít určitě zas, takže bych byl rád za nějaký finální řešení...

EDIT: alespoň vidíš, že můj strach byl oprávněný...

EDIT 2: a samozřejmě se mi tam nainstalovaly nový zbytečný lenovo pitomosti, který sem tam dřív neměl...

Iki88
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 08 zář 2011 22:46

Příspěvekod Iki88 » 11 zář 2011 11:09

Korialis píše:to sem přesně čekal! všechno to aktualizuju, všechno asi funguje jak má (jen se mi teď zřejmě spouští víc procesů), kromě těch zpropadených startů windows. vždycky, když něco nainstaluju (často se to pokazí i samo od sebe nebo po restartu), se mi nějakým způsobem změní start windowsů... po restartu, co jsem udělal, mi začal windows zase nabíhat o minutu později. tohle se mi stalo už potřetí... poprvý pomohlo obnovení systému, podruhý se to nějak spravilo samo a teď nevim... co mám dělat? je možný, že se to za nějakou dobu spraví samo, možná by zase pomohlo obnovení, ale za tejden to tu budu mít určitě zas, takže bych byl rád za nějaký finální řešení...

EDIT: alespoň vidíš, že můj strach byl oprávněný...

EDIT 2: a samozřejmě se mi tam nainstalovaly nový zbytečný lenovo pitomosti, který sem tam dřív neměl...

Tak systém nevypínej a pouze ho dej do stavu hibernace - start je potom rychlejší a nebudeš muset spouštět znovu všechny aplikace ;-)

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 11 zář 2011 11:23

dobře, ale i tak bych s tim chtěl něco udělat...

za jak dlouho naběhne systém tobě?

EDIT: no, dobrý... už se to zase uklidnilo, ale i tak mě zajímá rychlost tvého startu :)

premo
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 05 črc 2011 11:31

Příspěvekod premo » 11 zář 2011 11:58

Zdravím,
chci si koupit E420 s přep.HD6630 a zajímalo by mě jestli jsou tyto řady Lenovo opravdu takový shit co se týčé kvality výroby, že často něco nefunguje, vysoké procento reklamací atd. Dále by mě ještě zajímalo, jestli se už vyřešil problém s přep. grafik ve hrách.
Díky za odpověď, Premo.

cobot
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 01 čer 2011 12:59

Příspěvekod cobot » 11 zář 2011 14:38

to: Korialis

Z tvejch příspěvků je zřejmý, že nemáš ani páru o tom co děláš nebo se snažíš dělat. V tom tě nakritizuju každej umíme něco. Napadlo tě ale někdy, že když něčemu nerozumim tak se do toho ne*eru?
ThinkPad Edge E520, i3-2310M, 4GB DDR3, HD6630M

cobot
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 01 čer 2011 12:59

Příspěvekod cobot » 11 zář 2011 14:47

premo píše:Zdravím,
chci si koupit E420 s přep.HD6630 a zajímalo by mě jestli jsou tyto řady Lenovo opravdu takový shit co se týčé kvality výroby, že často něco nefunguje, vysoké procento reklamací atd. Dále by mě ještě zajímalo, jestli se už vyřešil problém s přep. grafik ve hrách.
Díky za odpověď, Premo.


Edge řada od Lenova je jejich nejprodávanější série. Kvalitativně jsou na tom tyhle ntb v poměru k ceně velmi slušně. Samozřejmě není to řada T. Co se týká kvality výroby to ti těžko kdo řekne. Všechno se dělá v Ćíně ale na fórech je překvapivě problémů velmi málo. Obecně je probém právě s tím přepínáním v OpenGL aplikacích, kde to bohužel stále vyřešeno není. Ovšem pokud OpenGl aplikace využívat nebudeš může ti to být buřt. (seznam: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_OpenGL_programs)
ThinkPad Edge E520, i3-2310M, 4GB DDR3, HD6630M

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 11 zář 2011 18:31

Souhlasím s cobotem. Ty notebooky jsou naopak celkem bezproblémové.

Pokud o některé negativní komentáře v tomto vlákně, k tomu jde říct asi tolik - vždycky se najde pár tragédů (bez urážky kohokoli...), kteří mají problém snad úplně se vším a je jedno, co si koupí za notebook.

Jinak jednu E520 jsem kupoval tchánovi a můžu říct, že jsem až překvapen, jak dobrý notebook to je (zvlášť za ty prachy). Jede skoro pořád a nejsou s ním žádné problémy. Pokud jde o aktualizace, tak ty jsem logicky neměl důvod provádět*, když všechno funguje. Až by s něčím byl problém, budu teprv přemýšlet o aktualizaci, a to pouze toho ovladače, který má problém (zkušenost praví, že se to nestane).


*) Řídím se heslem: Don't fix it, when it's not broken.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

rout66
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 28 kvě 2011 14:47

Příspěvekod rout66 » 12 zář 2011 11:44

Zdravím,
jsem už necelých 14 dní šťastným majitel E420. Tíží mě však jeden menší problém. Když sleduji film a notebook mám v nestále poloze (například na kolenou) při jakémkoliv menším pohybu se mi film sekne a rozeběhne se opět až za několik sekund, když se notebook přestane hýbat. Nevíte v čem by mohl být problém?

cobot
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 01 čer 2011 12:59

Příspěvekod cobot » 12 zář 2011 11:56

Velmi pravděpodbně jde o zapnutý Active Protection System. Je to prográmek který detekuje pohyb notebooku (hardisku) a aby zabránil mechanickému poškození ploten hardisku, tak když detekuje pohyb, tak zaparkuje hlavičky disku mimo.

Jde nastavit citlivost. Najdeš to v Lenovo tollboxu. Dá se to samozřejmě i vypnout. Osobně bych ale jen snížil tu citlivost.
ThinkPad Edge E520, i3-2310M, 4GB DDR3, HD6630M


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů