ThinkPad Edge E520/E420

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
donnybsc
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 15 pro 2009 07:57

Příspěvekod donnybsc » 20 srp 2011 19:56

ahoj mam problem jak mam upravit flashku aby mi po nastaveni v biosu jako 1 v bootovani nabehl dos te flashky ? dekujiabych z ni mohl neco nainstalovat v dosu

pisu to sem protoze to asi nema moc souvislost ale budu to delat na e520

Hromovlad
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 21 srp 2011 21:51

Příspěvekod Hromovlad » 21 srp 2011 21:57

Uvazujem nad tymto nb, mohli by ste mi povedat, ci uz je vyrieseny problem s prepinatelnymi grafikami? Rad by som si zahral aj nejaku hru (z novsich hlavne chystany TES), tak by ma zaujimalo, aky velky je rozdiel medzi 6630m a 540m, ci sa oplati kvoli tomu zobrat nieco ine ako toto lenovo, popriade, ci je za podobnu cenu nieco s podobnym hw a rovnako kvalitnym spracovanim.

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 21 srp 2011 22:13

tak už ho mám doma... a měl bych několik dotazů. jde o maličkosti.

1) v jednotkách pevných disků mám nějakej disk R s "Microsoft Office Klikni a spusť 2010 (chráněný)". jenže já to tam nechci :) při spuštění nic nejde a office starter už nainstalovaný mám

2) jde nějak nastavit čeština na tu detekci prstů, když je nb zamknutý? docílil sem jen při zamknutí nuceného výběru buď z mého účtu, nebo z nějakého už českého otisku prstů, ale já nic vybírat nechci (nevim, jak líp to popsat)

3) můžu někam schovat ty dvě speciální ikonky na liště? cosi na baterku a pak něco na ty lenovo blbosti

4) jak bez cd přeinstaluju windows? pomocí toho "Lenovo_Recorvery" v jednotkách pevných disků?

5) proč na youtube.com při zapnutí videa na celou obrazovku mám vpravo černý volný místo?

6) k čemu je "My Wifi" od intelu?

7) to nápajení baterky můžu mít zapojený neustále?

8) co si myslíte o monitoru? mě přijde trochu podivnej, ale je to můj první nb, tak nevim. jsou lesklé lepší?

9) opravdu tu mám něco kolem stovky běžících procesů a paměť se pohybuje pod 2 GB. nebude to zpomalovat hry?

jestli mě ještě něco napadne, tak to sem napíšu, díky moc za odpovědi :)

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 21 srp 2011 22:27

3) vedle hodin máš malinkou šipečku, když na ni klikneš, tak je možnost dát "upravit" (nebo něco v tom stylu) a tam si u toho co nechceš zobrazovat zaškrtneš, že nechceš vidět upozornění ani ikonu.

4) po startu notebooku je předpokládám některá z voleb lenovo recovery - když to spustíš, tak se ti obnoví notebook do továrního nastavení (jako když si ho poprvé spustil

6) předpokladam, že pro tebe k ničemu.

7) ano

8) to si zvykneš. Lesklý má většinou lepší podání barev - na druhou stranu stačí troška sluníčka a nevidis na nem vubec nic

9) pokud je toho opravdu hodne, tak i ano. ale windows si umí vyčistit paměť, když ji potřebují, takže bych se toho nebál :)
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 21 srp 2011 22:42

fajn, díky :)

to lenovo recorvery se dělá nějak přes tohle? http://imageshack.us/photo/my-images/33/vstieks.png/

a rovnou k těm officům, které jsou též na fotce - opravdu bys nevěděl, co s tim? strašně se mi to tam nelíbí :) a po spuštění to napíše, že byl odepřen přístup.

edit: a ještě něco. de nějak udělat to, aby f1-f12 klávesy normálně fungovaly a teprve při zmáčknutí fn by kupř. ztišily zvuk, ne naopak?

edit 2: a pak mám ještě dotaz na to, jaký používat schéma napájení. měl a mám tam zaškrtnutý vysoký výkon. v tom nástroji od lenova sem někde ve 3/4 k tomu nejlepšímu výkonu. vůbec nemám tušení, jak to nastavit

a ještě mě zajímá, proč se sama nepřepíná grafika. mám pocit, že furt jede jen ta intel. u her si to pak musim ručně nastavit

dobi ®
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 10 črc 2010 21:16

Příspěvekod dobi ® » 22 srp 2011 15:34

k těm offisům zkus to přes ovládací panely odnistalovat... já mám takovej dojem že sem tam tenhle disk R vubec nemel ale pravě hned po prvnim zapnuti sem toho hodně odinstaloval i ty office tak si nejsem jiste...
Jinak grafika se mi přepíná tak nějak jak chce... U některé hry jedehned AMD ale ted sem třeba nainstaloval novy NFS Shift 2 a hrozně se to sekalo tak sem to musel změnit manualně a ted už to jede krasně
ThinkPad Edge E520 - HD 6630M

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 22 srp 2011 16:27

ty office už tak nějak samy zmizely :)

to přepínání mi funguje stejně. zatim sem zkoušel jen jednu starší hru a demo hry novější. tam se zapla ta intel, takže sem to musel přenastavit ručně. pak jsem zkoušel demo mafie 2 a tam se zapla ta lepší, takže fajn :)

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 22 srp 2011 21:09

už budu asi otravnej, ale je tu na mě moc nových věcí. zajímalo by mě, co s několika updatama, který mi nabízí system update. jestli instalovat, nebo ne. screeny jsou tady: http://imageshack.us/g/29/vstiekq.png/

cobot
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 01 čer 2011 12:59

Příspěvekod cobot » 23 srp 2011 20:45

.....5) proč na youtube.com při zapnutí videa na celou obrazovku mám vpravo černý volný místo?

prohlížeč ti jede na ATI. Přepni si ho na intel.


Jinak aktualizace si instalovat nemusíš. Nutnost to není. Nicméně obvykle opravují chyby ve starších verzích.


K tomu přepínání. V čem je problém mít před prvním spuštěním aplikace otevřený catalyst control center a tam si to navolit? Já třeba všechny aplikace nastavuju ručně a to už jen kvůli spotřebě, aby se na něco na co stačí intel nepouštělo na ATI. Automatice nevěřim i když tady se většinou trefí...
ThinkPad Edge E520, i3-2310M, 4GB DDR3, HD6630M

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 23 srp 2011 21:04

edit: ha, děkuji moc. prohlížeč sice využíval intel grafiku, ale všiml jsem si, že nějaký pluginy od mozilly využívají právě tu silnou, teď už to funguje. :) nicméně to neřeší problém s tím, že u jedné starší hry mám menu v poměru 4:3. na připojeném monitoru v rozlišení 1920x1080 už je poměr správný...

těch aktualizací se bojim, protože nevim, jestli se tim něco nepodělá a že tam opravdu všechny tyhle programy od lenova vůbec mám. nechci tam instalovat zbytečnosti, takže teď nevim co s tim. nějaké návrhy?

dále mám ještě jeden problém s těma starter officema. "Microsoft Office Klikni a spusť 2010 (chráněný)" mi sice z Počítače zmizel, ale v průzkumnících je furt, ale ten problém je v tom, že mi přestaly office fungovat. http://imageshack.us/photo/my-images/600/dfffy.jpg/ nejdřív se při spouštění několikrát objeví ta hláška dole, nakonec ta nahoře. po neúspěšným pokusu zprovoznit to v jejich nouzovým režimu mi to při opravování napsalo, že apliakce musí být nainstalovaná. složka v program files má 6,5 MB a 161 souborů - takže se mi to asi odinstalovalo, což nechápu proč. nějaký nápady, jak to třeba reinstalovat? :(
edit 2: kdyby nebyla možnost zprovoznení a já bych se to rozhodl odinstalovat a s tím i spojenou češtinu a "klikni a spusť", měl bych po obnovení systému přes lenovo recovery znovu možnost starter office nainstalovat?

momentálně poslední dotaz: také vám trochu a nepravidelně píská v levé části notebooku při chodu na baterku? jde to slyšet jen v tichu a při zátěži nebo zapojení napájení to přestane. četl jsem, že to má hodně notebooků. jestli ne, tak se du někam zabít, protože mi z tý elektroniky zanedlouho přeskočí.

omlouvám se za neustávající dotazy, ale s mým štěstím na "funkční" elektroniku je to holt bída :(( díky

cobot
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 01 čer 2011 12:59

Příspěvekod cobot » 24 srp 2011 19:51

Atualizací se bát nemusíš. Jediný "problém" byl že mi to nabídlo asi dvě aktualizace které se kvůli nekompatibilitě odmítli nainstalovat. To je ale problém proč je to vůbec nabízí.

Jinak utility od lenova nejsou k zahození. Určitě budeš používat power manager a system update, Měli by tam být i nějaké aktualizace na zvukovku (byl problém s nedetekcí ve Skypu) a nějaké opravy na wi-finu. Zkrátka žádné problémy nehrozí. Logicky jsou to opravy starších verzí s chybami. Pokud bys to chtěl nějak jo řešit tak je neinstaluj hned po vyjití ale pár dní potom a před instalací můžeš projít forum lenova zda nevznikly nějaké problémy. Na to ale já kašlu.

Starter office nevím. Dal jsem to hned pryč. Obecně jde notebook obnovit pomocí Lenovo recovery do stavu v jakém jsi ho koupil. Média sis měl (ideálně) vypálit hned po prvním zapnutí. Respektive já mám v notebooku jednu partion, která se přímo jmenuje Lenovo Recovery a zálohu obsahuje. Všechny nové Edge ji ale jak jsem slyšel nemají. To zda to funguje nevím ale prý ano. Tím by se teoreticky vyřešil i problém s těmi starter office. Oficiálně to stáhnout asi nejde (viz: http://www.microsoft.com/cze/office2010 ... fault.aspx). I když mě napadá že na céčku bude něke skoro určitě instalačka

Pískání se prý projevuje u notebooků standardně. Nevím jestli je to mýtus nebo fakt. Já ale nic takového neslyším
ThinkPad Edge E520, i3-2310M, 4GB DDR3, HD6630M

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 24 srp 2011 20:23

čili ty aktualizace, které tam mám, jsou čistě jen aktualizace a nebudou se mi instalovat žádné nové, pro mě zajisté nepotřebné utility. je to opravdu tak?

ty office jsem vzdal a nainstaloval word 2003, což je myslím lepší řešení. byl bych ale rád za odpověď k tomuhle: "edit 2: kdyby nebyla možnost zprovoznení a já bych se to rozhodl odinstalovat a s tím i spojenou češtinu a "klikni a spusť", měl bych po obnovení systému přes lenovo recovery znovu možnost starter office nainstalovat?"

proč bych si měl média s lenovo recovery vypálit hned? vadí to něčemu? můžu si to vypálit a obnovit systém třeba až za dva roky? doufám, že to vypálí systém funkční, jaký byl od výroby, a ne časem (třeba) poškozený nebo teď lehčí o office starter. :shock:

cobot
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 01 čer 2011 12:59

Příspěvekod cobot » 24 srp 2011 21:59

aktualizace je aktualizace. Ne instalace nového softwaru to je ale snad jasný ne? Nic nového co už nemáš nainstalované se aktualizovat/instalovat nebude (pokud to sám nevybereš). Jen samotné windows si stahují desítky aktualizací.

jakákoliv verze plnohodnotného wordu/excelu je samozřejmě lepší než starter. Nicméně i ten může spoustě lidí v pohodě stačit. Na domácí použití určitě.

nevim co je čeština "klikni a spusť". Já měl starter rovnou v češtině.

Lenovo Recovery má dělat to co jsem psal. Já osobně bych to ale použil až jako poslední možnost a nebo jen pro otestování na úplně novém (prázdném ntb), abych si ujasnil co to dělá. Běžné problémy bych řešil jinak, protože bych určitě neměl chuť a čas "začít odznova".

Média je dobré si vypálit co nejdříve proto že nemůžeš vědět zda se ti nějakým způsobem nepodaří poškodit onu záložní partion nebo třeba i obyčejnou instalaci windows. Já se řídím tím že je lepší být raději připraven zbytečně než vůbec. Nebo se ti bude chtít až se ti něco podělá a budeš muset obnovu udělat jet do servisu jen kvůli recovery médiím?
ThinkPad Edge E520, i3-2310M, 4GB DDR3, HD6630M

Korialis
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 črc 2011 00:21

Příspěvekod Korialis » 24 srp 2011 22:49

když já chci být jen opatrný. bojím se, že tu něco pokazím. :(

čeština a klikni a spusť jsou další dva "programy" v přidat nebo odebrat programy. když to všechno smažu a někdy obnovim systém přes lenovo recovery, budu mít možnost nové instalace starter office? (je vcelku jasné, že ano, ale chci si být jist)

ty aktualizace mi přijdou poněkud divné, sice to píše, že ty lenovo utility nainstalované mám, nicméně je v počítači nemůžu najít. http://imageshack.us/g/29/vstiekq.png/ kde je najdu? ty je máš nainstalované?

omlouvám se za pitomé dotazy, ale jak jsem psal, chci být co nejopatrnější.

edit: ještě by mě zajímalo, jestli mám při napájení baterii vyndavat, nebo ji v nb nechávat, ale nabíjet jen třeba do určitého procenta (nevím jak), nebo něco úplně jiného.

kyss-o
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 16 lis 2009 11:04
Bydliště: SR

Záruka

Příspěvekod kyss-o » 25 srp 2011 15:05

chcel by som sa informovať ako to je so zárukou , v tom "správcovi" thinkvantage toolbox mi ukazuje warranty status ostávajúcich 334 dní , čo nesedí pretože NTB bol prvý krát pripojený na net včera a mám ho doma od pondelka... taktiež som nevykonal ja žiadnu aktiváciu záruky či už online alebo offline . Aktivovalo sa to dáko samo od seba ? a prečo mi to ukazuje cca o 30-25 dní menej ako by malo (a este ze ukazuje teda 334 (365 je rok) a je na to ale 2 ročná záruka.... vedel by mi to niekto vysvetliť , bez "zhubovania" Surprised) , keďže som z toho trochu popletený a vystrašený či mi nepredali náhodou už "zapnutý alebo aktivovaný NTB) ďakujem


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů