SL510 - konstrukce + video

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Petr_Chmelar
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 14 pro 2010 18:10

SL510 - konstrukce + video

Příspěvekod Petr_Chmelar » 27 dub 2011 15:13

Ahoj

Notebook vlastním už od vánoc a chtěl bych se zeptat vlastníků nebo lidí, kteří měli někdy tento notebook v rukou na pár otázek. Mám menší "problém" s konstrukcí. Notebook se mně zdá už od koupi na určitých místech rozvrzaný.

Nejvíce se prohýbá a vrže při jemném stisku kolem tlačítka fn (vadí mně především lupání). Na druhé straně (kolem šipek) pozoruji pouze mírné prohýbání. Chtěl bych se zeptat jestli to je tak u všech modelů nebo jsem pouze narazil na špatný kus.

S notebookem jsem jinak nad míru spokojený (ta klávesnice :-)). Nedělám si iluze že za 13 000 se dá sehnat kvalitní notebook s dobrou výztuží apod., ale narazil jsem již na pár levných multimediálů, které se mně zdáli co se týče prohýbání, lupání atd. lepší.

video: http://www.youtube.com/watch?v=w-EwsrfDeMU (omlouvám se za velmi špatnou kvalitu, na videozáznamy nic krom mobilu nemám)

Děkuji za odpovědi.
Naposledy upravil(a) Petr_Chmelar dne 28 dub 2011 22:45, celkem upraveno 2 x.

bender007
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 23 bře 2011 16:21

Příspěvekod bender007 » 27 dub 2011 15:40

Mám podobný problém. Právě teď mi došel Lenovo L412. No jak to říct. Můj známí má ubohý NTB PackardBell za 9tis a spracování má lepší. Má tužší panty, neprohýbá se mu klávesnice a to nemluvím o tom jak se Lenovu prohýbá touchpad. No je vidět, že zlaté Lenovo jen zneužívá značky Thinkpad a toto označení dává i strojům který si to ale vůbec nezaslouží.
Asi pujde zpět

Petr_Chmelar
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 14 pro 2010 18:10

Příspěvekod Petr_Chmelar » 27 dub 2011 15:46

Prohýbání kolem touchpadu a klávesnice pozoruji taky... Jinak jsem s notebookem spokojen v celku dobré chlazení, NaviTools, klávesnice, ThinkVantage atd.

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 27 dub 2011 18:48

neni thinkpad jako thinkpad :) vsude v recenzich se o tom pise, jsou to levne notebooky nemuzete za 13k chtit to stejny co v Tcku stoji 2krat tolik
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

bender007
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 23 bře 2011 16:21

Příspěvekod bender007 » 27 dub 2011 19:14

Python.P píše:neni thinkpad jako thinkpad :) vsude v recenzich se o tom pise, jsou to levne notebooky nemuzete za 13k chtit to stejny co v Tcku stoji 2krat tolik


Tak to samozřejmě. Ale u L řady bych čekal lepší spracování. Alespon odpovídjící danému segmentu za 17500,- co se normálně prodávaj. Já sem vychytal akci za 12tis, ale stejně pujdu z domu. NTB potřebuji od září na vysokou, tak si počkám a přišetřim na T řadu. Jinak to nevidím

Petr_Chmelar
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 14 pro 2010 18:10

Příspěvekod Petr_Chmelar » 27 dub 2011 19:43

Python.P píše:neni thinkpad jako thinkpad :) vsude v recenzich se o tom pise, jsou to levne notebooky nemuzete za 13k chtit to stejny co v Tcku stoji 2krat tolik


Však samozřejmě, taky se o tom v mém příspěvku zmiňuju. Jde o to, že mně některé multimediály cca do 15k připadají konstrukčně pevnější než SL...

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 27 dub 2011 23:40

tak Lková řada je postavena na tom, že nad cis plastovým šasi dává možnost dokování, trackpointu, klávesnice , matnýho displeje (což jsou věci, které u multimediálů nenajdete). vyztužení základny je věc opravdu tak 22k+
pořád máš u Lka tři roky záruku, tak co řešíš ? za 12k to to je uplně suprová koupě :-)
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

bender007
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 23 bře 2011 16:21

Příspěvekod bender007 » 27 dub 2011 23:45

Jirrick píše:tak Lková řada je postavena na tom, že nad cis plastovým šasi dává možnost dokování, trackpointu, klávesnice , matnýho displeje (což jsou věci, které u multimediálů nenajdete). vyztužení základny je věc opravdu tak 22k+
pořád máš u Lka tři roky záruku, tak co řešíš ? za 12k to to je uplně suprová koupě :-)

Bohužel jen 1 rok carry in. Takže bych jí musel dokoupit za 3500,-. Prostě nemám z toho NTB dobrý pocit, sem moc velký puntičkář. Tak našetřím peníze a půjdu do kvality Tčkové řady

Mabfred
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 19 čer 2010 22:24

Příspěvekod Mabfred » 28 dub 2011 09:19

Já mám SL410 už skoro rok a jsem plně spokojený, šasi drží, žádné větší prohýbání ani vrzání nepozoruji.

Petr_Chmelar
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 14 pro 2010 18:10

Příspěvekod Petr_Chmelar » 28 dub 2011 19:19

Tak jsem ještě pořídil videozáznam. Kvalita je k ničemu, ale svému účelu to snad poslouží. Notebook se v podstatě prohýbá jen kolem touchpadu a lupe na levé straně klávesnice (k tlačení nebyla použita nikterak veliká síla). Video přidávám hlavně kvůli případným zájemcům o tento model :-)

mystikp
píše často
Příspěvky: 284
Registrován: 13 dub 2009 23:39

Příspěvekod mystikp » 28 dub 2011 21:30

Ten odkaz vede asi jinam než jsi zamýšlel :D .
Jinak na prohýbání a lupání okolo touchpadu u "R" řady se doporučovalo odmontovat ten kryt okolo touchpadu a něčím to vypodložit - bylo to způsobený tím že plast nedolýhal na kovovou kostru a prohýbal se. Ale vzhledem k tomu že SL kovovou kostru nemá tak je to u tebe asi nepoužitelný...

Petr_Chmelar
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 14 pro 2010 18:10

Příspěvekod Petr_Chmelar » 28 dub 2011 22:46

mystikp píše:Ten odkaz vede asi jinam než jsi zamýšlel :D .
Jinak na prohýbání a lupání okolo touchpadu u "R" řady se doporučovalo odmontovat ten kryt okolo touchpadu a něčím to vypodložit - bylo to způsobený tím že plast nedolýhal na kovovou kostru a prohýbal se. Ale vzhledem k tomu že SL kovovou kostru nemá tak je to u tebe asi nepoužitelný...

Dík za upozoronění, opravno. http://www.youtube.com/watch?v=w-EwsrfDeMU


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů