Lenovo pro firmy

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
xarrow
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 17 kvě 2011 15:45

Re: T420 + SSD

Příspěvekod xarrow » 19 kvě 2011 10:17

Vilca píše:SSD jsou ale klasicke 2,5" a budem nahrazovat HDD, protoze:
a) mSATA me zatim me pomerem kapacita x cena x kvalita x rychlost nepresvedcily


Jake SSD disky jste vybrali?
Intel SSD 310 80GB model sviští v rychlostech 200 / 80 MB/s a docela dobrých 35 / 6,6 kIOPS. Cena 3,5k. Jakou cenu a prenosove rychlosti ocekavate?

Az se k tomu dostanete poprosil bych jeste nejakej komentar ke zpracovani. Objevuji se tu informace, za se opet prohyba leva operka, po nejake dobe se pry nekterym prohyba klavesnice :-(. Co se tyce te operky, nechce se mi verit, ze by Lenovo preneslo stejnou konsrukcni vadu do dalsi verze :-(.

Vilca
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2011 15:49

Re: T420 + SSD

Příspěvekod Vilca » 19 kvě 2011 11:33

xarrow píše:Jake SSD disky jste vybrali?


Vybrali jsme Intel 510. Sice papa vic nez 310, ale podle testu je rychlejsi. Uvidim pristi tyden az dorazi. Rozhodl jsem se koupit i Intel 310 do T420s, tak budu mit srovnani obou disku. Nevim jeslti budu mit cas na vetsi testovani, ale rad bych.

U mSATA jde hlavne o kapacitu. Rad bych minimalne 120, lepe 160GB. Ale u NB, ktere ted kupujeme je pro nas nutny 3G modem, takze mSATA pada hlavne kvuli tomu a tak jsem jim nevenoval dostatecnou pozornost.

xarrow píše:Az se k tomu dostanete poprosil bych jeste nejakej komentar ke zpracovani. Objevuji se tu informace, za se opet prohyba leva operka, po nejake dobe se pry nekterym prohyba klavesnice :-(


Leva operka se opravdu prohyba - prava vyrazne mene. napr. T510 se nehce vubec. Typuju prohyb 1 - 2mm, ale tezko rict. Je zvlastni, ze se prohyba, protoze presne pod ni umisten disk. Kdyz jsem disk vyndal je videt, ze pod operkou chybi vyztuha (nad diskem je temer jenom plast) a proto dochazi k prohybu.
Klavesnici uvidime az casem, zatim mi NB lezi v supliku :-)

xarrow
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 17 kvě 2011 15:45

Re: T420 + SSD

Příspěvekod xarrow » 19 kvě 2011 13:45

Vilca píše:Vybrali jsme Intel 510. Sice papa vic nez 310, ale podle testu je rychlejsi. Uvidim pristi tyden az dorazi. Rozhodl jsem se koupit i Intel 310 do T420s, tak budu mit srovnani obou disku. Nevim jeslti budu mit cas na vetsi testovani, ale rad bych.

U mSATA jde hlavne o kapacitu. Rad bych minimalne 120, lepe 160GB. Ale u NB, ktere ted kupujeme je pro nas nutny 3G modem, takze mSATA pada hlavne kvuli tomu a tak jsem jim nevenoval dostatecnou pozornost.



Jeste by me zajimalo T420 ma SATA 3.0Gb/s nebo 6.0Gb/s. Vsude jsem nasel jen jaky rozhranni ma disk. Protoze prenosova rychlost na 3.0Gb/s SATA Intelu 510 je stejne jen 194MB/s ale na 6.0Gb/s 371MB/s.


Ta rychlost na 6.0Gb/s je impozantni, ale asi stejne pujdu do Intel 310 + puvodni disk, protoze mista neni nikdy dost :-). A u nahodneho pristupu se rychlosti zda se srovnaji.

btw: Kdyby jste nekdo videli srovnani Intel 310 vs. 510 pripadne dalsi, pls link ja nasel jen oddelene testy :-(

Premyslel jsem taky o 3G, ale nakonec jsem to zavrhl. Mam mobil s Androidem, umi vytvorit wi-fi, kdyz je treba a nabijet se da pres usb, kdyz je nedostatek zasuvek.

Vilca
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2011 15:49

Re: T420 + SSD

Příspěvekod Vilca » 19 kvě 2011 14:04

xarrow píše:Jeste by me zajimalo T420 ma SATA 3.0Gb/s nebo 6.0Gb/s. Vsude jsem nasel jen jaky rozhranni ma disk. Protoze prenosova rychlost na 3.0Gb/s SATA Intelu 510 je stejne jen 194MB/s ale na 6.0Gb/s 371MB/s.


To je dalsi kamen urazu. Zelezo je SATA III - 6Gb/s, ale je otazka jestli s tim Lenovo neco neprovedlo (stava se, ze vyrobce degraduje HW, aby se vyhnul problemum). Podle testu to vypada, ze ne, ze disky jedou na SATA III, ale potvrdit to zatim nemuzu.

xarrow píše:Premyslel jsem taky o 3G, ale nakonec jsem to zavrhl. Mam mobil s Androidem, umi vytvorit wi-fi, kdyz je treba a nabijet se da pres usb, kdyz je nedostatek zasuvek.

Interni modem mame spis pro komfort uzivatelu - aby s sebou nemuseli nic tahat, nic z NB netrcelo a tak. A kdyz budou vyset na netu, aby si nevytloukali baterku v mobilu a byli porad na prijmu .-)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 19 kvě 2011 14:33

Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů