Lenovo pro firmy

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Vilca
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2011 15:49

Lenovo pro firmy

Příspěvekod Vilca » 20 dub 2011 16:13

Ahoj,
asi to sem úplně nepatří, ale kde jinde najít tak vysokou kocentraci lidí, kteří mají zkušenosti s Lenovem :-)
Jako firemní zákazník se podotýkám a nepříjemnostmi, které mi ztrpčují život a zajímalo by mě, jestli někdo jiný na ně dokázal vyzrát a případně jak.

Kdybych měl začít od základu, tak je to věc, která asi trápí všechny. České Lenovo má zoufale neaktuální stránky - informace o nových modelech jsou všude jenom ne na jejich stránkách. S tím souvisí i to, že na stránkách nemají přehled modelů, které jsou u nás dostupné - každý dodavatel nabízí něco jiného, některé modely se objevují až mnohem déle po startu prodeje. Zajímalo by mě, jak získat přehled modelů pro naší zem a třeba i s výhledem do budoucnosti, abych věděl jestli má cenu čekat s objednávkami nebo ne. Např teď. Někdo už nabízí T420s což je super, ale nikdo s SSD disky. Bude taková konfigurace? Kdy? Vzhledem k tomu, že české Lenovo je silně netečné k firemním zákazníkům (neexistuje žádný přímý kontakt - na webu má Lenovo pouze poštovní adresu) tak netuším z koho takové informace dostat. Sami distrubutoři mají z Lenova mlhavé informace o dustopnostech.

Zajímalo by mě taky, jestli někdo řešil ve větším nákup NB ze zahraničí a jak to probíhá třeba s reklamací u nás nebo s dokoupením záruky.
Neskutečně závidím ostatním zemím, které mají na Lenovo webu konfigurátor na NB. O tom si můžeme asi nechat jenom zdát.
Uvítal bych trochu jiný prodejní model, třeba jako má Cisco, IBM, Microsoft - stačilo by mít možnost řešit požadavky přímo s lenovem, nemít zprostředkované informace přes několik firem.

Povedlo se někomu něco takového? Vím, že české zastoupení existuje (už jsem je i viděl), ale rád bych cítil i více péče o zákazníky. Jednou za čas potřebujeme koupit japonské NB (což přes Lenovo nejde :evil: ) , ale jde koupit japonskou klávesnici jako náhradní díl, tak je asi jasné jak to provádíme. Takhle si péči o zákazníky nepředstavuji. Trošku jsem se rozvášnil, ale nechci měnit značku PC a rád bych se současnou situací něco provedl.
Díky za každý potřeh

Jakoob
guru
Příspěvky: 835
Registrován: 14 bře 2007 18:00
Bydliště: Kousek od Prahy

Příspěvekod Jakoob » 23 dub 2011 20:25

Ahoj,
ohledně stránek jsem Lenovu už jednou psal a dokonce nabízel, že se ujmu přidání nových produktů...bez odpovědi.

Jinak bych si také rád dovezl notebook z ciziny právě kvůli konfiguraci. Například teď mám v merku X200, kde přidání 9článkové baterie stojí 10 dolarů. Hádám, že tady nic takového nepůjde.

Takže informace sem!!! :-)
Z61m -> T500 -> X220 -> MBPro 13 -> XPS 15 -> MBPro 13

Vilca
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2011 15:49

Příspěvekod Vilca » 26 dub 2011 09:42

Jsem rád, že se aspoň někdo chytnul :-) Buď rešim blbosti (to si nemyslím) nebo tu jen není nikdo komu by tento přístup vadil nebo už je to apatie. Každopádně si myslím, že je co zlepšovat.

Tady to pujde, ale koupit baterku bokem :-D

My zase budeme muset dokupovat 3G modemy. Uklidnuje me, ze pridani 3G modemu do NB je v americe stejne drahy jako kdyz je u nas koupime bokem (priblizne).

ModreZnebe
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 21 dub 2011 19:21

Příspěvekod ModreZnebe » 26 dub 2011 14:47

Vilca - Ten problem s LENOVO notebooky v CR a jejich cenovou, pripadne modelovou nabidkou bude zrejme odrazet fakt, ze jsme maly trh a moc by se nerozrostl, i kdyby se spojil s potencionalnimi zakazniky ze slovenska.

Zkuste se na ten problem podivat z pohledu pripadneho prodejce. Zakaznici, kterym jde o kvalitu a spolehlivy servis, jsou urcite i v cr/sr. Pokud se ale podivate na internetovych shopech po vetsinovych pozadavcich, zjistite, ze majorita hleda notebooky kvůli hram. Zakazniku, kteri hledaji notebook na hrani je take podle toho nejvic. S tim odpada (podle meho nazoru) ThinkPad od Lenova jako vyhodny komercni produkt. Dotklo se to uz i displeju a uhlopricky pro normalni zajemce s 16:10 vyrobci vytlacili na ukor majority. Prodejce musi uspokojit potreby zakazniku a z marze mit rezervy na nakup novych produktu. Bylo by prijemne mit cesko/slovensky obchod se sirsi nabidkou produktu!!! Obchodnik by musel mit ale sve sluzby zarucene i zajmem zakazniku, aby se mu to vyplatilo a nezkrachoval.
...

Sama ted musim resit prechod z klasickeho PC na notebook a jelikoz nejsem technicky typ, nechala jsem si od naseho IT technika poradit. Jediny problem je, ze si notebook budu sice objednavat pres firmu, ale pouze jeden, protoze zbytek osazenstva ma sve notebooky uz rok k uzivani. Financni strop mam na ctyriceti tisicich i s prodlouzenou zarucni dobou, celkem plovouci na to, ze potrebuji opravdu kvalitni pristroj.

Mela jsem tyto naroky:
Kvalitni zpracovani: spickovou klavesnici (budu na nem hodne psat a mam rada pohodli)
Mobilitu: vydrz na baterii, nizkou vahu (denni prenaseni nebo cestovani, schuzky s klienty..)
Co nejlepsi displej (fotky z redakce si dodelavam sama, vetsinou jen orezy a mensi upravy.. ale presto jsem trvala uz jen kvuli ocim na kvalitnim dipleji)
Servis + lepsi zivotnost: nemuzu cekat tyden na opravu a radeji bych byla, kdyby vydrzel i samotny notebook delsi dobu (notebook si po trech letech muzu za pakatel nechat pro sebe, tak by bylo vhodne, aby fungoval dele nez v zaruce)

IT technik mi doporucil tri znacky Lenovo, Dell, nebo HP. Sam si poridil pred rokem, kdyz firma objednavala notebooky ostatnim pracovnikum, Lenovo W 15" (venuje se grafice) nevim uz presny nazev a jak jsem pochopila, tak je Lenovu nakloneny nejvic. Do tri dnu mi prinesl notebook ukazat, abych mela lepsi predstavu. Byla jsem nejdriv prekvapena z toho tracpointu (polohovaci zarizeni), ale urcite bych se s tim nejak poprala. Pak design. Z tech tri doporucenych znacek se mi Lenova libily asi nejvic. Nemam rada veci upatlane od prstu a treba u HP jsem zase nestravila klavesnici. Dell vypada jako ideal pro lidi, kteri maji na utraceni a designove je to znacka pro i proti... jednoduse jsem se zacala zabyvat Lenovem.

Po roce pouzivani a zkusenosti na firme, jsem patrala po reakcich. Firma nakoupila dvacet notebooku, ale modely pouze ThinkPad. Nebyly po celou dobu potize s reklamaci: tri krat se menila klavesnice, pet notebooku odeslo na vymenu, servis sedm krat menil disk. Vsechny reklamace probehly podle reakci na slusne urovni.

Ted premyslim (po dlouhem cteni zdejsiho fora) o jakem notebooku od Lenova bych mela realne premyslet, abych s nim byla pozdeji spokojena i jako privatni uzivatelka.
Stale bych u notebooku vyzadovala vyse popisovane priority. Cestuji i v osobnim volnu. Brouzdam po internetu a sleduju denne desitky meilu. Rada se podivam na hezky film. Posloucham kvanta kvalitni hudby. Cas od casu hraji s byvalymi spoluzaky online hry, ale jde o piskvorky a podobne... Kdyz si neco vyfotim, tak to nejsou hned umelecke dilka a musim je jeste doupravit.
Lenovo by tohle melo splnovat na jednicku a navic bych mela mit jistotu, ze kdykoli selze bude do druhohe dne schopny pokracovat v pracovnim nasazeni.

Vilca
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2011 15:49

Příspěvekod Vilca » 26 dub 2011 15:17

ModreZnebe - Tomu rozumim, mozna jsem to i psal, ze jsem delal na druhe strane barikady (u dodavatele sluzeb a zbozi) a mam predstavu o tom co stoji za nabidkou a poptavkou. Pro zacatek by stacilo vice komunikace a starosti o firemni zakazniky. Cert vem displeje 16:9, ale o firmy je treba se starat. Dela to spousta jinych velkych IT firem, mohlo by urcite i Lenovo. Asi jako kazdy ITík mam zkusenosti s Microsoftem, IBM, Ciscem a spol. a pristup je mnohem "zivejsi". Jak na stranu partneru tak i zakazniku.

Co se tyka konkretne NB muze byt DELL prikladem. Plne konfigurovatelne NB na webu a funguje to. Mit alespon na dosah konfigurace dostupne pro nasi malou republiku.

Vyber Lenova urcite jenom schvaluji. Myslim, ze tri znacky, ktere jste jmenovala jsou na pracovni NB asi nejlepsi. Taky nemam rad zadny leskly design, milion cudliku a svetylek. Mrzi me, ze Lenovo se zaclo pozicovat do role NB pro vsechny. Driv (u IBM) byly Thinkpady opravdu NB pro firmy nebo naproste, bezduche nadsence - drahe, relativne osklive (ne pro me), ale odolne a funkcni mnoho let. Skoda, ze to tak nezustalo a Lenovo nam zrusilo radu R, rozplaclo displeje na 16:9 a vubec :-) Displeje 16:9 zazlivam vsem vyrobcum asi nejvic. Uz rok to povazuji na nehoraznost a asi jeste dlouho budu. Chapu co je k tomu vedlo, ale takhle brutalne odsunout firmy na druhou kolej snad nema v jine branzi obdoby. Pritom bysme klidne platili o 2000 nebo 4000,- víc ale ani tu moznost preplacet uzkroprofilove zbozi nemame.

K vasemu vyberu. Patrne ted budeme kupovat T420 s dvema disky - kombinace SSD a HDD kvuli rychlosti systemu a kapacite pro data nebo T420s - mala vaha, vetsi vydrz ale ten jsme zase chteli s SSD a to bohuzel u nas nemame k dispozici. Ale myslim, ze i s HDD to neni zla volba a pokud fotite asi by SSD brzo prestalo stacit :-) T520 zase lepsi displej (pry), ale jestli to ma cenu, kdyz maji stejne (mizerne - 1600x900) rozliseni. Trochu smutne je, ze T420 s dvema disky zase ma dve grafiky a to si myslim taky neni uplne potreba a pro nekoho to muze zbytecne zvedat cenu, ale ja bych si ho asi vzal :D

ModreZnebe
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 21 dub 2011 19:21

Příspěvekod ModreZnebe » 26 dub 2011 16:17

Vy chlapi jste vesmes stejni :D nic ve zlem, ale kdyz jsem volala priteli o jaky typ noteboku mam vazny zajem, vrnel blahem.

Zatim mam na potvrzeni objednavky jeste cas. Nastesti. Az na ten w-neco model od IT technika, ktery byl dost velky i tezky, jsem se zatim nemela moznost s jinymi typy setkat. Urcite bych si vybirala neco mensiho. Prece jen radeji na kline snesu mensi vahu a teplo, nebo vetsi vahu pritelovy hlavy, nic mezi tim.

Za par tydnu se vracime do cech. Snad by uz mohly byt nektere ty nove modely i po recenzi. Jestli se najde cas, rada bych si prohledla nejake typy z rady X. Pokud se mi bude libit stejne tak jako na internetu, mam u vyberu jasneho kandidata.

PS: Jsem vazne technicky antitalent. Pritel si me proto casto dobira, kdyz jdeme nakupovat nejake veci ze spotrebni elektroniky. Kdyz jsem se mu sverila s tim, ze budu muset vybirat notebook, :oops: tak se nejdrive zamyslel, pak rozesmal a nakonec se me zeptal, kolik mi firma prida na osobniho IT technika?
Kdyz jsem se mu pred par dny sverila s tim, ze jsem rozhodnuta pro nejake Thikpady, tak mlcel o dost dele... a ted cekam jestli si po objednavce tim svym vyberem u nej nevydobydu i zasnubni prsten :D

JR
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 18 srp 2007 15:08

Příspěvekod JR » 26 dub 2011 23:15

Modré z nebe: Pokud chcete značku Lenovo a požadujete mobilitu a současně slušný displej, pak je pro vás asi řešení model X220. Pokud zvolíte typ s klasickým HDD, tak se do vámi požadovaného rozpočtu 40 kk i s rozšířenou zárukou bez problémů vejdete.
ThinkPad T420

ModreZnebe
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 21 dub 2011 19:21

Příspěvekod ModreZnebe » 04 kvě 2011 16:49

Vilca píše:K vasemu vyberu. Patrne ted budeme kupovat T420 s dvema disky - kombinace SSD a HDD kvuli rychlosti systemu a kapacite pro data nebo T420s - mala vaha, vetsi vydrz ale ten jsme zase chteli s SSD a to bohuzel u nas nemame k dispozici. Ale myslim, ze i s HDD to neni zla volba a pokud fotite asi by SSD brzo prestalo stacit :-) T520 zase lepsi displej (pry), ale jestli to ma cenu, kdyz maji stejne (mizerne - 1600x900) rozliseni. Trochu smutne je, ze T420 s dvema disky zase ma dve grafiky a to si myslim taky neni uplne potreba a pro nekoho to muze zbytecne zvedat cenu, ale ja bych si ho asi vzal :D

Ahoj,
prave jsem se procitala vasim prispevkem a narazila na doporuceni T420. Zajimalo by me v cem by podle vas mel byt lepsi oproti X220, o kterem premyslim ja sama?
- vetsi displej
Ano, ale X220 ma IPS displej
- moznost dvou HDD
Ano, ale to lze prece stejne tak s X220 pridanim druheho HDD namisto mechaniky v docku
- mobilita (no snad to neni neprekonatelne, je to stale do 2kg)

Vazne bych rada vedela proc jste doporucoval prave T420?
Je pravda, ze uz pomalu zacinam premyslet i o alternativach, ale preci jen chci v teto cene co mozna nejkvalitnejsi pristroj!
***
Ma X220, eSATA port? Az ted jsem si uvedomila, ze potrebuji zakoupit i externi disk (podle pritele asi 1TB :D i kdyz rozumim jen tomu '1').

Vilca
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2011 15:49

Příspěvekod Vilca » 10 kvě 2011 10:40

Ahoj,
nejak mi neprisel mail, tak odpovidam az ted. No, doporucoval je silny slovo, psal jsem, ze my je budeme kupovat :-) Duvod je jednoduchej. Myslim si, ze pro komfortni praci je 1600x900 hranicni rozliseni - uz me vyrobci donutili k tomu, ze mam systemovou listu vlevo a ne dole :-(. A cokoliv mensiho je proste male, nic se na obrazovku nevejde. Obcas clovek potrebuju mit aspon dve tabulky vedle sebe nebo nejaka okna a je treba, aby v nich byly videt aspon nejaka data. Kazdy to muze mit jine, ale pro nase uzivatele nebudu kupovat nic mensiho nez 1600*900. Jedine, ze by mi podepsal, ze mi NB nehodi na hlavu az bude travit pulku dne rolovanim oken :-)

S tim druhym diskem jsem ted docela nastavany. Druhy SSD disk v modelu T420 je realizovan pripojenim mSATA disku do slotu misto 3G modemu - model ma dva disky bez pouziti redukce v UB. Coz je fajn, ale uz neni kam pripojit 3G modem. Takze tady uradovala lehce lziva reklama - muzete pripojit 3G modem (vsechny NB jsou WWAN ready), ale pouze pokud vyndate systemovy disk. Neni to skvele? :-)

Jak jsem psal vyse. IPS ani jakykoliv jiny displej mi nevynahradi ztratu rozliseni. Dokonce kvuli tomu budem kupovat i T520 s full hd - coz me obraci naruby, ale ztrata vertikalniho rozliseni je proste otresna, ze vymenim mobilitu za pracovni komfort. Myslim, ze je jasne proc jsem vybral 14" a ne mala, lehka X-ka :-)

Budem brat i T420 a T420s a dokupovat SSD disky, tak muzu dat vedet jak se to chova :-)

mystikp
píše často
Příspěvky: 284
Registrován: 13 dub 2009 23:39

Příspěvekod mystikp » 10 kvě 2011 11:28

Na druhou stranu někomu může to vyšší rozlišení na malém displeji vadit.
Samozřejmě písmo se ve win dá zvětšit, ale stejně mně to moc nepřesvědčilo, rozhodně doporučuju vyzkoušet předem naživo.

Osobně mi na cestách rozlišení 1280x800 stačí a na delší práci mám externí monitor...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 10 kvě 2011 11:45

Jo, ve Win se dá zvětšit DPI, ale výsledek není zas tak super a hlavně už pak mizí výhoda vyššího rozlišení (když se pak na obrazovku vejde stejně jako s nižším).

Sám beru jako ergonomické 1600x900 pro 15,6" a 1366x768 pro 13/14". Radši budu častěji scrollovat, než abych zbytečně moc namáhal oči při čtení dokumentů. Uznávám, že pro určité činnosti je přechod na širokoúhlejší displeje pohroma, ale vyrovnávat to obrazovkami s DPI 130-150... to není řešení.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

ModreZnebe
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 21 dub 2011 19:21

Příspěvekod ModreZnebe » 15 kvě 2011 13:53

Vilca píše:Budem brat i T420 a T420s a dokupovat SSD disky, tak muzu dat vedet jak se to chova :-)

Ahoj,
pokud byste ho objednavali drive nez ja, tak bych uvitala nejake fotografie a uzivatelskou recenzi. Hlavne bych potrebovala mit nejake srovnani, ale toho se asi nedockam. Na T i na X radu nikde recenze modelu prodavanych v cr neni. Navic nejsou ani skladem coz me uz rozciluje, ale co jsem mohla cekat.

Priletela jsem vcera v noci a dnes pri obede uz jsme se na vrub toho vyberu zacali hadat s kolegy. Podle nich je X220 bez toho i7 s USB 3.0 prilis okousany model a dokola do me husti, ze i grafikou nestoji za moc.
Me se ale libi. Nevyznam se v tech grafikach ani procesorech a stale vidim u Xka jako velke plus prave mobilitu spojenou s vykonem.

Chte nechte jsem ale zacala na jejich doporuceni uvazovat i o ThinkPad T420. Bojim se jen displeje. Jinak vypada zajimave. Podle znamych z redakce je prave grafikama nejak lepsi, i kdyz i drazsi. Tak uz nevim.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 15 kvě 2011 14:08

Oni ti tvoji známí tomu evidentně moc nerozumí, když u X220 řeší grafiku (kterou poznáš jen ve hrách). Nevim, jestli se dá mluvit o ořezaném modelu bez USB 3.0 (na které dnes beztak nic neni) a Core i7, když Core i3 dnes stačí úplně na všechno.

Ale tak kolegy si většinou vybírat nemůžeme, že?
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 15 kvě 2011 14:10

jak psal Swarm, pokud nebudete počítat neaké složité rovnice v mathcadu, maplu atd... tak i3 bohatě stačí
Naposledy upravil(a) Python.P dne 15 kvě 2011 14:18, celkem upraveno 1 x.
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 15 kvě 2011 14:15

USB 3.0 si tam mozes kedykolvek pridat pomocou expresscard karty, stoji to okolo 700 korun. http://www.alza.cz/doplnky-komponenty/r ... 842838.htm co sa tyka i7-2620M vs i5-2520M tak ja osobne by som 6tisic za o 7% vykonnejsi procesor nepriplacal. T420 ma sice displej s vacsim rozlisenim ale aj s 3x horsim kontrasom a o hodne horsimi pozorovacimi uhlami (IPS vs TN). Nvidia grafiku vyuzijes maximalne tak na hry. v nejakom Lenovo centre http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/cont ... er_locator ich uz nemaju?
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů