po výměně pevného disku nefunkční Windows update

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
wwwenca
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 24 srp 2007 10:36

po výměně pevného disku nefunkční Windows update

Příspěvekod wwwenca » 13 bře 2011 22:50

Dobrý den,
vyměnil jsem u svého R500 pevný disk. Pomocí recovery dvd, jsem přinstaloval systém. Vše jede, jak má ale Windows update bohužel přestal fungovat. Při pokusu o vyhledání aktualizací systém hlasí chybu: System Windows nemůže provést vyhledání nových aktualizací. Zjištěné chyby: Kód 8024A000. Zkoušel jsem ručně stáhnout a nainstalovat service pack 2 pro Windows Vista.To se ale také nezdaří. Neměl jste prosím někdo stejný problém?

wwwenca
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 24 srp 2007 10:36

Příspěvekod wwwenca » 14 bře 2011 23:12

Dneska jsem původní disk přes recovery media obnovil. Vše na něm funguje jak má, včetně aktualizací. Pak jsem naklonoval původní disk 1:1 na nový disk. A jak jsem čekal všechno funguje zase kromě Windows Update. Vypadá to jako by instalace Windows přes recovery media byla vázaná na původní disk. Ale tím to asi není. Moje otázka z ní: pokud bych sehnal OEM medium s Vista Business (netuším kde, asi na aukru), udělal čistou instalaci a použil svůj klíč, co mám na notebooku, vezme tento klíč instalace? Nebo má lenovo aktivace windows ošetřeno nějak speciálně? Diky.

wwwenca
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 24 srp 2007 10:36

Příspěvekod wwwenca » 18 bře 2011 10:37

Po týdnu pokusů se mi podařilo problém vyřešit. Napíši pro ostatní postup. Problém se týká TP R500 po výměně pevného disku za 500 GB WD AV http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=75302 Připomínám, že problém se projevil po čisté obnově přes recovery media ve Windows Vista, Windows 7 i Windows XP. Nefunguje stažení ani případné ruční instalace aktualizací Windows, nelze spustit rezidentní štít antivirů, nejdou instalovat některé programy a podobně.

Celý problém způsobuje Intel Matrix Storage, který je i na recovery mediích. Proto aktualizace nefunguji již po čisté obnově. Zkoušel jsem použít i oem media…tam všechno fungovalo, než mi Lenovo Systém Update nabídnul instalaci Matrix Storage. Poté začali stejné problémy jako u instalace přes recovery média.
Píši postup pro opravu ve 32 bit Windows Vista instalovaných přes recovery media:

1) Nainstalovat nejnovější verzi Intel Matrix Storage Manager v8.9.0.1023 ze stránek Intelu. http://downloadcenter.intel.com/Detail_ ... storageeng
Verze, co nabízí Lenovo System Update nebude s tímhle postupem fungovat.
Systém potřebuje restartovat.

2) Po restartu počítače je potřeba balíček, který jsme před chvílí instalovali, zase odinstalovat :)
Restart Windows.

3) Po restartu systém sám nainstaluje ovladače pro DVD mechaniku a pevný disk.
Opět restart.

4) Je potřeba stáhnout ze stránek Microsoftu Windows Update Agent a nainstalovat jej.
http://support.microsoft.com/kb/949104/cs
(Díky instalaci a odinstalaci Matrix Storage v 1 a 2 bodu se instalace Windows update agenta nyní povede).

5) Nyní je třeba ve službách zastavit službu Windows update a Službu inteligentní přenos na pozadí (BITS)

6) Po zastavení služeb je třeba v adresáři C:Windows přejmenovat složku SoftwareDistribution např. na SoftwareDistribution _old. Restart Windows a vše se rozběhne.

7) Hlavně vyhodit v Lenovo System Update Matrix Storage, protože když bychom ho nainstalovali, tak to zase přestane chodit

-je třeba dodržet přesně sekvenci kroků, jak píši včetně restartů. Zkoušel jsem různé varianty celý týden a až tahle je jediná, která mi funguje. Doufám, že nebudete mít při upgrade disku takové problémy, jako jsem měl já.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů