Lze single sign-on pouze s power-on heslem na R61 14"?

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
slovan
píše často
Příspěvky: 304
Registrován: 24 zář 2007 15:57
Bydliště: Brno

Lze single sign-on pouze s power-on heslem na R61 14"?

Příspěvekod slovan » 30 čer 2010 17:14

Ahoj, mám 14" R61 a doteď jsem používal single sign on funkci společně s čtečkou prstů, kdy se mi počítač nabootoval a přihlásil do systému díky zadání pouze jednoho otisku prstu při bootu počítače.

Ovšem v dokovací stanici mám notebook většinou zavřený a je to pak dost nepraktické. Přesto bych chtěl mít notebook chráněný již na úrovni biosu (co kdyby mi ho jednoho dne čistě náhodou někdo ukradl) a tak bych místo otisku chtěl zadávat heslo.

Bohužel se mi nedaří zprovoznit funkci single sign on v thinkvantage fingerprint software...i kdyz je ta volba dostupná/zapnutá a možnost používání otisků prstů při startu PC vypnutá...

Nevíte někdo jestli to nějak jde zprovoznit?

Nebo alespoň jestli lze požadovat heslo do systému při probuzení ze sleepu a při hibernate ne? (při přechodu ze sleepu se nevyžaduje bootovací otisk/heslo, z hibernate ano).

Chci aby pokaždé člověk musel zadat heslo, ale jen jednou (až na čistý start, tam mi to nevadí) a aby to bylo pokud možno stále bootovací (u sleepu stačí windows heslo)...

Systém mám windows 7...

Za odpovědi a návrhy díky
Stolní Mini PC: Node 304 (MiniITX), Core i5 3470, 8GB RAM, GTX650Ti, 1TB HDD.
Notebook: Thinkpad R61 14,1", Win 8, dock

pistek.jiri
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 30 pro 2009 06:11
Bydliště: Praha

Příspěvekod pistek.jiri » 01 črc 2010 01:19

Máš aktuální všechen software od lenova? Něco takového tuším řešila jedna aktualizace na T60...

BTW když ti ho někdo ukradne a nebude to na první pohled jasné, tak skončí třeba u mě na stole (nebo u někoho jiného, když to jasné bude), odheslovat to není problém, u R61 to jde proti R60 zase jednoduše přes 24RF08 čip. Trvá to ale +- hodinu a musí se to rozebrat, takže výhoda je jako u každé ochrany jen v prodloužení doby potřebné k jejímu prolomení. Tzn. že jakékoliv thinkpadovské heslo je dobré jen k tomu, aby ti ten notes nikdo nezapnul když si zrovna odskočíš. To heslo se dá navíc přečíst, tzn. "útočník" ho potom zná, takže doporučuji používat jiné, než kdekoliv jinde. O něco větší bezpečnost zajišťuje používání passphrase, to už ani nejde tak jednoduše odemknout (=10 minut práce navíc:)). Jestli ti jde o bezpečnost dat, tak je šifruj, tam je ta pravděpodobnost prolomení při použití silného hesla a algoritmu mnohem, mnohem, mnohem, mnohem nižší.
Institution of Black Magic

slovan
píše často
Příspěvky: 304
Registrován: 24 zář 2007 15:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod slovan » 05 črc 2010 23:49

OK, ale předpokládám, že se nikomu nevyplatí ukradnout notes 2 a ctvrt roku starý, který se dá na aukru prodat tak za 5k, s tím, že jej nechá odblokovat a pak prodá dál...to si myslím, že je dost nepravděpodobné..

Spíš mi jde o to, že hypoteticky kdokoliv by ho ukradnul, by se do něj jen tak nedostal a byl mu tak notes k ničemu...

A taky mi jde o to, že je daleko příjemnější zapnout počítač, zadat hned heslo a pak si někam třeba odskočit než ntb nabootuje (cca 45s-1minuta) s tím že se automaticky zaloguje do winů, než pak zadávat heslo a ještě čekat...

Problém ovšem je že nevím co všechno potřebuju, aby se to dělo automaticky. U fingerprintu to funguje...ale ten je mi na nic, když mám notes většinu času zavřený.

Nevíte někdo, co na to potřebuju a jak to zprovoznit?
Stolní Mini PC: Node 304 (MiniITX), Core i5 3470, 8GB RAM, GTX650Ti, 1TB HDD.

Notebook: Thinkpad R61 14,1", Win 8, dock

slovan
píše často
Příspěvky: 304
Registrován: 24 zář 2007 15:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod slovan » 10 črc 2010 16:19

nikdo?
Stolní Mini PC: Node 304 (MiniITX), Core i5 3470, 8GB RAM, GTX650Ti, 1TB HDD.

Notebook: Thinkpad R61 14,1", Win 8, dock


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 61 hostů