ThinkPad Z61m

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
gigadisk
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 29 dub 2007 18:47
Kontaktovat uživatele:

ThinkPad Z61m

Příspěvekod gigadisk » 29 dub 2007 20:55

Kašlu na jaký koliv recenze tohoto notebooku. Co jsem četl, mě nějak nenadchlo. Tento notebook mám už od konce prosince. Na velkosklad přišel někdy kolem 26.prosince a já ho dostal do rukou 27.prosince. Není ho mám už 4 měsíce a tak s klidem můžu napsat co si o něm myslím. Je to můj nový a PRVNÍ notebook. Ale i tak mám dost výhrad a klidně můžu napsat jestli to mé očekávání splnilo, nebo ne.

Mám model Z61m 9450-HAG
Technické informace z www.lenovo.cz
Jinak cena, 37600,- a nějaké drobné z velkoskladu bez daně
OPRAVA: 30.5.2007 kolem těchto dnů zdražil na 42000 - 43000 jen tak dál, to bude jak víno, zraje s časem :D

Z61m: Intel Core 2 Duo T7200 (2.0GHz),
Genuine Windows XP Professional,
1024MB, 120GB (5400 ot./min) SATA, 15.4" WSXGA+ TFT(1680x1050) s integrovanou kamerou, Multi-burner DVD-RW/CD-RW Dual Layer, Modem, ATI X1400 128MB, Ethernet, 3xUSB, 4v1 čtečka paměťových karet, IEEE 1394 (FireWire), Bluetooth, snímač otisku prstů, Active Protection System, Rescue and Recovery, Intel Centrino Duo 802.11(a/b/g), S-Video, Client Security Solution, titanový (stříbrný kryt), cestovní hmotnost 2.60kg


Proč jsem si tento notebook zrovna vybral ?
Protože jsem chtěl hardwarově dobře vybavený notebook, velice dobrou výdrž baterií a také měl být širokoúhlý, takže jsem sáhl po lepším rozlišení, než jen 1280x800.

Začínáme notebook použivat

1.Den
Hned co mi to přišlo tak jsem rozbalil krabici, vybalil všechny věci a první věc, která mě naštvala, že tam není žádné CD, nebo něco, co by mě zachránilo při pádu systému. Naštěstí je na disku oblast 5 GB kde jsou tovární nastavení i s ovladači. Zasunul jsem baterii, zašrouboval nějaký šroubek a pustil notebook. Předinstalovaná XP na mě začala vyhazovat nějaké hlášky o vyplnění hesla, když mě to pustilo dovnitř, musel jsem si vybrat bezpečnost, vyplnit heslo a začal skenovat prst po prstu. Vše vypadalo dobře, když ke konci vylítla hláška, že je nějaká chyba. Restartoval jsem PC a nechtělo mě to pustit dovnitř na heslo, které jsem vyplnil. Polilo mě horko, naštěstí stačilo vymazat v biosu security čip. Stačilo znovu vyplnit heslo a znovu naskenovat prstíky a tentokrát vše prošlo.

2-hý den - 3-tí měsíc použivání
Notebok jsem začal používat ke každodennímu studiu ve škole. Večer jsem notebook nabil a druhý den používal ve škole na přednáškách a cvičení. Baterie v průměru vydrží 3 až 3,5 hodiny. Záleží nejvíce na podsvícení displaye a na nastavené konfiguraci v Power Manageru. Co mi začalo vadit, tak to byla dlouhá doba najíždění, než jsem se přihlásil do windowsů. Jako první jsem šel do nabídky přidat/odebrat programy a vyházel jsem Symantec antivirus a firewall. Pokud chcete rychlý antivir/firewall tak jako já jistě sáhnete po Keriu a NOD32, jede mi současně i Kaspersky Antivir a nemůžu si stěžovat. Dále šel pryč google search desktop a nějaký grafický prohlížeč. Nechal jsem tu jen disk keeper a soft od Think Vantage. Prostě jen to, co skutečně budu používat. Sám jsem si doinstaloval spoustu blbostí. Začal jsem každý den notebook pravidelně používat a při hodinách se dívat na filmy, psát si poznámky, poslouchat muziku. Na fakultě máme Wifi, takže druhý den jsem si hned sehnal připojení přes VPN a byl jsem na něm pečenej vařenej. Přes tlačítko Fn+F5 je to snadné jako facka. Funkční tlačítka jsem si rychle oblíbil. Kdykoliv to šlo, nabíjel jsem notebook, jednou to na mě vyhodilo něco ve smyslu, že udrží baterka jen 96% původní kapacity. Stačilo dvakrát notebook vybít a nabít naplno a zase jsem dosáhl 100%.

3-tí měsíc

Nainstaloval jsem si hru TrackMania Nations, bohužel grafický ovladač k Atině není nějak kompatibilní a tak na mě vyskočila modrá obrazovka smrti a bohužel reset. Chtěl jsem nouzovej režim a dát si scandisk, byla to nejhorší chyba života. Protože jsem si tím zablokoval nějaký .dll soubory k přihlášení a už žádnej otisk prstu, zase to chtělo to blbý heslo, který nikdy nepoužívate. Sice mi ho zkouslo, ale při každém dalším přihlášení už ty tabulky nebyly hezké a já musel dávat otisk prstu dvakrát. Večer na koleji jsem se naštval a konečně využil modrý tlačítko ThinkVantage butom. Našel jsem si Rescue and Recovery a použil možnost vrátit do továrního nastavení. Než jsem to ovšem udělal, zazálohoval jsem si všechny data z tohoto režimu na flasku přes USB. Prostě pohoda, samotná obnova trvala 45 - 55 minut a po resetu na mě opět čekaly předinstalovaný wokna a já z nich zase vymazal polovinu blbostí a přizpůsobil si to sobě.

4-tý měsíc používání

Momentálně používám notebook a nic mě netrápí, až na ty blbý grafický ovladače od Lenovo, který nejsou aktuální. TrackMania Nations na tom nejde, ostatní hry jako Doom3 ano. Hrál jsem na tom i CoD, ale bez klávesnice to nemá cenu, ta na notebooku je fakt na psaní, ne na hraní. Píšu všemi deseti, takže s klávesnicí jsem spokojený, uzpůsobení je fajn. Jen na můj vkus málo tuhá odezva, tlačítka jdou lehce mačkat a někdy stisknu tlačítko dvakrát i když to ani nechci. Další věc, která mě štve, že při uspání a opětovném probuzení se někdy notebok neprobudí, ale tohle je chyba windowsu, za tohle Lenovo nemůže. Stáhnul jsem všechny aktualizace, hotfixy, používám i aktualizace od lenova, ale bohužel mě to pořád štve.

Závěr:

Notebook splnil má očekávání koupě, výdrž baterek opravdu udrží na těch 3,5 hodinách a nemusím mít nejnižší podsvícení. Výkon notebooku je také vynikající. Ve značce IBM/Lenovo jsem se nezklamal. Pokud budu někdy kupovat druhý notebook, tak si opět vyberu lepší model od Lenova. Propracování je skvělé, notebook nevrže, titanový kryt je super, černé provedení se mi líbí. Doufám, že i vám se líbí tradiční vzhled IBM/Lenova. :P

Aktualizace: Poslední Catalisty jsem nainstaloval, Trackmania Nations jede, ovladače konečně pustí všechny hry. Nejvíc spokojenej jsem asi s NHL2007 na tom ta grafika umí zázraky. Nikdy bych už nechtěl display 4:3 :)
Naposledy upravil(a) gigadisk dne 30 kvě 2007 02:29, celkem upraveno 2 x.
IBM/Lenovo Z61m 9450-HAG T7200 C2D 2GHz/320/3G RAM/Win 7, WSXGA+ TFT(1680x1050), ATI X1400 128MB Stále 24/7 online.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 29 dub 2007 21:19

Pěkná recenze nebo jak to nazvat :)

sáhnete po Keriu a NOD32, jede mi současně i Kaspersky Antivir a nemůžu si stěžovat.


Tohle je ale blbost brrrr dva antiviry najednou to je blbost a nesmysl navíc se budou hádat a budou brzdit. Ne nadarmo při instalaci antivir si detekuje zda není pritomny jiny a upozorni ze to bude blbout.
tento účet již není aktivní.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 29 dub 2007 21:27

Slo by nafotit ten displej ? Hlavne to jak prosvita cerna.

Instalacni CD/DVD si muzes vytvorit sam http://www.lenovoblogs.com/insidethebox/?p=59

gigadisk
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 29 dub 2007 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gigadisk » 29 dub 2007 21:30

Tohle je ale blbost brrrr dva antiviry najednou to je blbost a nesmysl navíc se budou hádat a budou brzdit. Ne nadarmo při instalaci antivir si detekuje zda není pritomny jiny a upozorni ze to bude blbout.


Náhodou, žádný problémy nemám, hádání taky ne, ten kaspesky se mi spíš stará o sítový útoky, který kerio nevychytá. Neseká se nic, jinak by to šlo hned pryč. Vím, že s tím jsou problémy, ale oba jsou nenáročný a už jsem se hodně krát setkal, že nod pustil kde co. :D

Tady přidávám dvě fotky, bohužel mám jen mobil s fotákem, K750i, dva megapixely moc nestačí, foceno bez blesku, jestl ise to tak dá nazvat :D


http://www.gigadisk.ic.cz/notebook/DSC00312.JPG
Fotka kde je display na největší podsvícení.

http://www.gigadisk.ic.cz/notebook/DSC00313.JPG
Tady jsem dal podsvícení na minimum.

Omlouvám se za sníženou kvalitu fotek, ale není místo a není čím :D
Jak je vidět, tak černá je opravdu černá, má to dobrý kontrast :)
IBM/Lenovo Z61m 9450-HAG T7200 C2D 2GHz/320/3G RAM/Win 7, WSXGA+ TFT(1680x1050), ATI X1400 128MB Stále 24/7 online.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 29 dub 2007 22:34

No to chce jen cernou plochu a uplne ve tme ;-)

gigadisk
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 29 dub 2007 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gigadisk » 29 dub 2007 22:38

pokus o to co jsi chtěl, mělo by to být ok, ale ten mobil není žádnej digitál, fotky jsem změnil :D
IBM/Lenovo Z61m 9450-HAG T7200 C2D 2GHz/320/3G RAM/Win 7, WSXGA+ TFT(1680x1050), ATI X1400 128MB Stále 24/7 online.

majki

Příspěvekod majki » 02 kvě 2007 10:41

Tak ti povim, ty bys mel psat recenze :lol:. Az do zaveru jsem mel z tech slov, stylu atd. pocit, ze tu Z61 na konci rozcupujes na kousky :lol:. Ha, opak byl pravdou :lol: Proste coolozni.

mata80
píše často
Příspěvky: 331
Registrován: 09 úno 2007 14:36

Příspěvekod mata80 » 02 kvě 2007 15:06

Ahoj
Ještě k těm antivirům mít dva je dost hlopost protože se budou navzájem požírat a budou si navzájem připadat jako viry.. Takže doporučuju hned jeden smazat to nemusí dopadnout dobře..

gigadisk
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 29 dub 2007 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gigadisk » 03 kvě 2007 00:14

diky majky, tak kdo by spokojenej za ty penize nebyl :D Az na tu hru zatim vsechno pohoda, mam horsi zazitky s PC. Tohle je slabej odvarek, libi se mi ta rychla obnova woken, uz zadna instalace. Jinak si kazdej den ve skole spolu uzivame spousty legrace, nekdy i cela prednaskova sin, kdyz se mi jednou ozvalo "pozor, pozor... všumu personálu..." jsem se zrovna díval na mash :D

Vzkaz pro mata80: Už to tu někdo psal a i tak, tohle mám i na PC druhým rokem a žádnej problém nenastal, ty dva spolu dost dobře fungují, protože kasperskyho pouzivam na kontrolu site, to kerio nezachyti vsechno. Ale byla by to legrace, kdyby se na PC navzajem "požírali". Zkoušel jsi někdy instalovat PC se starou verzí noda ? To vyhazuje nesmysly u divxu, winampu... skoro všechno to označí za vir. :)
IBM/Lenovo Z61m 9450-HAG T7200 C2D 2GHz/320/3G RAM/Win 7, WSXGA+ TFT(1680x1050), ATI X1400 128MB Stále 24/7 online.

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 03 kvě 2007 00:51

<OT>
Nechci tu vyvolávat ot diskuzi(na to můžeme založit extra vlákno), ale mít víc než jeden antivir skutečně není rozumný, respektive není dobrý aby běželo současně víc rezidentních štítů.
</OT>
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

gigadisk
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 29 dub 2007 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gigadisk » 03 kvě 2007 09:20

Tak už mi funguje Trackmania Nations, stahnul jsem si Catalisty 7.4 z ati.amd.com :D verze: 7-4-mobile_xp_dd_ccc_enu_44983.exe odinstaloval jsem ovladace od lenova a naintaloval v pohode tohle. Sice na me aktualizace lenova porad blinka at si stahnu starou verzi ovladace, ale tohle se mi povedlo nainstalovat a hra i vsechno ostatni funguje v poradku. Spokojenost velice vzrostla, protoze tuhle hru u nas na fakulte hraje hodne lidi a konecne muzu i po siti s nimi.
IBM/Lenovo Z61m 9450-HAG T7200 C2D 2GHz/320/3G RAM/Win 7, WSXGA+ TFT(1680x1050), ATI X1400 128MB Stále 24/7 online.

tom028
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 16 dub 2007 08:44

Příspěvekod tom028 » 11 kvě 2007 10:53

No uz jsem chtel reagovat, ale nakonecj sem si to precetl do konce... a dobre jsem udelal. Vcelku napimnave. Vetsina Tebou pospsanych chyb plyne z uziteho OS. Mel jsem potize s Xp a tak jsem to dal na Suse a v klidku. Jen by me zajimalo co rikate na repracky. Me se stava zejmena u prehravani nekvalitni hudby ze chrasti a to hodne neprijemne.

Ale setkal jsem se s tim i kdyz jsem to zapojil na moje bedny. Chrastil levy vyskac, coz na bednach za 15 klascku neexistuje, tak jsem nakonec zjistil ze to obcas udela NB. Pusti tam nejaky bordel.

ALe u tech mene kvalitnich nahravek to dela vcelku pravidelne :( Trosku me to mrzi, protoze jsem mel predtim ASUSE a v otazce zvuku byl vytecny. Ale to bylo tak vse :)

Ja osobne jsem s Z16m naprosto spokojen a nemohu si ju vynachvalit, jen tomu dat 2GB RAM 160 HDD a spokojenost maximalni. Priste jdu opet do IBm Lenovo TP

gigadisk
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 29 dub 2007 18:47
Kontaktovat uživatele:

repro

Příspěvekod gigadisk » 14 kvě 2007 01:53

já jsem spokojenej, všechny písničky na tom jedou jak na repro, tak na výstup. Od začátku pohoda i když jsem tam dvakrát nahrával novej bios, ani nevím co opravoval, ale je lepší mít vše aktuální. Posledně jsem si stáhnul i nový verze programů a ovladačů, ale ani od začátku s tím problémy nebyly.

Jinak dotaz pro ostatní, přemýšlím o dokoupení 1 GB paměti, stačí to dotáhnout do servisu s koupenou pamětí a oni mi ji za měnší poplatek zacvaknou ? Kolik to asi je a na kolik mě vyjde, když si ji pořídím u nich ? :D
IBM/Lenovo Z61m 9450-HAG T7200 C2D 2GHz/320/3G RAM/Win 7, WSXGA+ TFT(1680x1050), ATI X1400 128MB Stále 24/7 online.

Honza130

Příspěvekod Honza130 » 14 kvě 2007 17:13

no myslim ze to zvladnes zacvaknout sam :D .. ja to delal na T60, povolil jsem 4 sroubky, pak jsem odkryl plast pod klavesnici (kolem touchapdu a snimaci otisku) .. a tam je hned pamet. Myslim ze stejny to bude i u rady Z..
jinak je to popsany v manualu uplne podrobne :lol:

gigadisk
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 29 dub 2007 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gigadisk » 14 kvě 2007 22:03

Tak četl jsem, že to není těžký, jen jde o záruku, přemýšel jsem, že časem bych si ji koupil a dotáhl jinak do servisu. Kvůli záruce, vím, že ted to tolerují, ale i tak.... :lol:
IBM/Lenovo Z61m 9450-HAG T7200 C2D 2GHz/320/3G RAM/Win 7, WSXGA+ TFT(1680x1050), ATI X1400 128MB Stále 24/7 online.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů