rescue and recover

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
macabe

rescue and recover

Příspěvekod macabe » 22 čer 2009 11:44

čau potřeboval bych poradit zda umi z baliku thinkvantage rescue and recover zalohovat jen system nepotřebuji zalohovat všechny ostatni věci stačilo by mi aby si zalohoval jen system a v připadě pádu by se obnovil system a soubory by zustaly na disku prijde mi zbytecny zalohovat znovu soubory ktere uz tak mam 2x zalohovane
diky za rady

MARTIN

honzyk2
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 22 čer 2009 21:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honzyk2 » 22 čer 2009 21:54

umi i neumi.

zalohuje se bud vse, nebo lze nastavit, co nema (datovy adresar napr.) nebo co se ma udrzovat jen v jedne posledni kopii (napr. velky pst soubor).

pri obnove systemu pak lze zvolit obnovu jen windows nebo celeho snapshotu.

macabe

Příspěvekod macabe » 22 čer 2009 23:10

nehodil by jsi screen hledal jsem to ale nenasel jsem nikde zzadny adresar kde se nastavuje co nema zalohovat je trochu blbe mit na 160GB disku kolem 50gb zalohy kdyz vsechny veci mam zalohovane jinde

honzyk2
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 22 čer 2009 21:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honzyk2 » 23 čer 2009 08:14

Nevim,jak sem dat screenshot.

1. Kazdopadne, kdyz pustis R&R (pokud mas nejakou posledni verzi), tak vlevo dole mas tlacitko Advanced Mode.

2. Pak si muzes nastavit, kma se ma zalohovat - vrele doporucuji smazat zalohy z lokalniho disku a dat je na USB disk nebo sitovy.
2a. jednak proto, ze nezabiraji misto na lokalnim disku
2b. jednak proto, ze kdyz ti odejde disk, tak z druheho disku obnovis cely system (bootovanim z daneho USB disku ci z CD, ktere si musis vyrobit pomoci Start - Programy - ThinkVantage - Create Recovery Media - Rescue Medium)

3. v Advanced rezimu mas pak nahore v menu Advanced -> Exclude Files, vyberes slozky ci soubory a je to.

Pri obnove zmacknes modre tlacitko a vlevo mas polozku Restore system, kde mas na vyber obnovu jen Windows nebo celeho systemu. Vzdy doporucuji obnovu celeho systemu vcetne dat, protoze to je jistejsi na provazanost s nainstalovanymi programy a daty.

Vyplati se zalohovat vcetne dat, je pak rychlejsi obnova, vyjimkou jsou avi, mp3 apod.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů