Stránka 1 z 5

Nastavenie System Update (od 31.5.2009 funguje SU jako dřív)

Napsal: 07 kvě 2009 10:24
od wern_er
UPDATE: Oficiálně od 1.6.2009 (neoficiálně již od 31.5.2009) byla obnovena původní funkčnost System Update ve spolupráci přímo s Lenovo/IBM servery. Níže zmíněný návod může tedy sloužit k vytvoření vlastní Repository a jejímu využívání ve spolupráci s SU, ale můžete vrátit původní hodnotu v registrech na SUPPORTCENTER a tím znovu využívat přímo Lenovo/IBM serverů. Taktéž je možno provézt celý postup s tím rozdílem, že vytvoříte nový klíč RepositoryLocation2 a budete využívat dle dostupnosti jak lokální tak vzdálenou Repository.

-------------------------------------------------

Takže - několik lidí mě kontaktovalo přes PM - napíšu tedy jednoduchý stručný návod (v AJ je velmi podrobný v dokumentaci k SU).

Návod je tvořen dle Windows Vista Business 32bit (u jiné verze může být jiná cesta v registrech - viz např. WVB 64bit).

SU = System Update
UR = Update Retriever

1) Stáhněte si Update Retriever
2) Nainstalujte ho, restart
3) Vytvořte si Repository (nějaký adresář, který bude nastaven jako cesta k Repository v Update Retrieveru) - dejme tomu na externím disku s písmenem "F"
4) Nastavte si v Update Retriever - jak cestu k Repository, tak především na záložce Update's default status položku "Status" na "Active" (pokud chcete, aby stažené updaty bylo možné rovnou nainstalovat - pokud necháte defaultní "Test", SU nenabídne dané aktualizace k instalaci - je možné nastavit status "Active" i později jen vybraným aktualizacím atd.)
5) Změňte nastavení SU, aby stahoval aktualizace z lokální repository místo ze serveru Lenova. Můžete mít nastaveno i vícero Repository - pro jednoduchost upravte jen na jednu stávající v registrech ("regedit" do příkazového řádku - pokud nevíte co to jsou registry či nevíte "jak na ně", raději se do těchto úprav ani nepouštějte a použijte Thin Installer (stručný návod v AJ) či si nechte někým pomoci):
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Lenovo\System Update\Preferences\UserSettings\General
Položka:
RepositoryLocation1
Změňte na:
F:\cesta_k_vasi_repository\
(písmeno F je ukázkové viz výše - musí odpovídat označení disku s repository ... taktéž může být síťová adresa v dobře známém tvaru \\server\cesta\ a je možné také zadávat uživatelské jméno a heslo k přístupu do síťové repository - více v dokumentu k rozšířenému nastavení SU, kde najdete i tuto nejjednodušší úpravu).
6) Stáhněte si pro svůj NTB požadované aktualizace pomocí UR (vytváříte repository, tedy stáhněte vše, co budete potřebovat pro svůj machine type např. po reinstallu aj.) - číslo svého machine type naleznete naspod notebooku a vyplníte do UR po jeho instalaci či později (je možné zadat i vícero modelů) - pozor, naspod NTB je číslo machine type včetně model number - toto číslo se nezadává do UR - tedy zadejte jen machine type (4místné číslo - např. u mého 7664-18G je požadované machine type 7664 a 18G je model number, které se do UR nezadává).
To co zde stahujete, neznamená, že potřebujete k instalaci ihned - jedná se o software odpovídající machine type vašeho NTB - tedy veškerý software, který je určen pro váš NTB (včetně toho, který máte již nainstalovaný - bude se vám ale hodit např. po reinstallu aj., takže stažení doporučuji - minimálně softwaru, který víte, že využíváte nebo možná využívat budete chtít ... software ke stažení je nabídnut nezávisle na vašem OS (operačním systému) - takže si vyberte zda stáhnete vše, nebo jen software určený pro vámi požadovaný OS atd.
7) Spusťte SU a aktualizujte ...

V případě chybné úpravy či čehokoliv jiného vám bude chyba ohlášena (ať už prostřednictvím UR nebo SU) - pak jí řešte ... :) za nic neručím, píšu to z hlavy a velmi stručně, v AJ je návod více než podrobný ... taktéž na něj výše odkazuji ...

Hodně zdaru ...

PS: Pokud jsem na něco zapomněl, tak se předem omlouvám - dyžtak mě kontaktujte a já to sem doplním ...
PS 2: Možná by z tohohle postu šlo po nějakých kosmetických úpravách udělat téma s označením "Důležité" - tuším že 99% uživatelů ThinkPadů fungující SU i pouze s lokální Repository více než uvítá - je to vhodné i kdyby fungovalo dřívější řešení přímo z IBM serverů - při nedostupnosti internetu či reinstallu máte vše již stažené a nemusíte vše hodiny stahovat znovu a znovu (stažení pomocí SU nikdy nebylo moc rychlé).

//Ghost: presunute. mozes kozmeticky upravovat :)

// Díky :) prozatím to nechám jak je, pokud bude problém či nejasnosti, budu upravovat ...

Napsal: 07 kvě 2009 12:57
od caver
Velmi pekne dakujem, bolo to riadne rychlo :-)

Napsal: 07 kvě 2009 17:16
od yanca
Mo děkuji, lámal jsem si s tím hlavu, četl ty jejich děsivé návody na desítky stránek a až tohle mi pomohlo to celé zprovoznit.

Napsal: 10 kvě 2009 20:51
od zvonicek
Díky moc, opravdu to funguje

Re: Nastavenie System Update

Napsal: 11 kvě 2009 09:44
od Medmen
Jej, já si tohohle vlákna nevšimnul a zrovna včera jsem celé odpoledne přeinstalovával svoje R61.
Nicméně dle nějakého návodu tady na fóru se mi to také povedlo, ovšem bez zásahu do registrů. Stačí si do zástupce Thin Installeru dopsat -repositary a plnou cestu k vašemu update adresáři.
Ale to už je také zmíněno v prvním příspěvku zde. :wink:

SU nenachází stažené aktualizace

Napsal: 11 kvě 2009 16:50
od Tesak
Ahoj...mám bohužel problém a prosil bych o radu...

UR jsem přesně podle návodu rozchodil a stahuje mi aktualizace do zvolené složky na C: , ale SU mi už nenabízí instalaci po jeho spuštění.

Jak je v návodu, regedittem jsem změnil data RepositoryLocation1 ze SUPPORTCENTRE na C:\Documents and Settings\Honza\Dokumenty\Programy\REPOSITORY\

Po jeho spuštění mi posléze napíše, že žádné aktualizace k dispozici nejsou.

Nevíte kde jsem mohl udělat chybu? Aj návod je nepřehledný(prolínají se zde 3 způsoby) a já jsem laik.

Díky

Napsal: 11 kvě 2009 19:05
od wern_er
2 Tesak: pravděpodobně viz bod 4)
4) Nastavte si v Update Retriever - jak cestu k Repository, tak především na záložce Update's default status položku "Status" na "Active" (pokud chcete, aby stažené updaty bylo možné rovnou nainstalovat - pokud necháte defaultní "Test", SU nenabídne dané aktualizace k instalaci - je možné nastavit status "Active" i později jen vybraným aktualizacím atd.)


Jinak je možné, že není k dispozici žádná nová verze žádného software - viz bod 6)
To co zde stahujete, neznamená, že potřebujete k instalaci ihned - jedná se o software odpovídající machine type vašeho NTB - tedy veškerý software, který je určen pro váš NTB (včetně toho, který máte již nainstalovaný - bude se vám ale hodit např. po reinstallu aj., takže stažení doporučuji - minimálně softwaru, který víte, že využíváte nebo možná využívat budete chtít


Jaké 3 způsoby se prolínají?

Většinou stačí pořádně číst ...

Napsal: 11 kvě 2009 21:19
od Tesak
Díky za odpověď...., status Active nastavený mám, zapoměl jsem to napsat. Je mi divné, že mi to nenabídne například instalaci Power Manageru, který jsem po jeho kolapsu odinstaloval

Napsal: 11 kvě 2009 21:39
od wern_er
Vzhledem k mezerám v cestě, je taktéž pravděpodobně potřeba dát cestu do uvozovek - tedy:
"C:\Documents and Settings\Honza\Dokumenty\Programy\REPOSITORY\"

Máš to tak?

Napsal: 11 kvě 2009 23:04
od Tesak
Tak už vše funguje...chyba byla v tom ,že některé a právě ty nové aktualizace měli status Test oproti zbytku a tak se nic neinstalovalo. Nasel jsem to ve spravci aktualizaci v UR. Cesta funguje i bez uvozovek.

Díky za rady!

Napsal: 22 kvě 2009 19:25
od zsofre
ahoj mam otazku: ked update je stiahnuty tak uz je naistalovany ci nie? lebo potom tie aktualizacie neviem nainštalovat , či dačo ešte musim nastavit

Napsal: 22 kvě 2009 20:48
od liam
retriever ti len stiahne aktualizacie, ked nastavis spravne update na repo tak ten ti potom aktualizacie nainstaluje

Problém

Napsal: 24 kvě 2009 23:46
od ludler
Zdravím. Narazil jsem na problém. Postupoval jsem přesně podle výše uvedeného návodu, stahl aktualizace pres UR, ale system update mi je vůbec nechce najít. Cestu k repozitory jsem v registru nastavil určitě správně. Při spuštění SU se objeví tato hláška: A problem occurred while loading the System Update configuration settings. Please wait while System Update restarts. Dam OK, SU se restartuje a pak se připojuje k Lenovo Help Center. Když se podívám pak do registrů, tak SUPPORTCENTER tam mám dvakrát. Jednou s nastavenou cestou k adresáři, kde jsou aktualizace a podruhé s hodnotou "RepositoryLocation1". Nevěděl by prosím někdo, co s tím? Díky moc

Napsal: 25 kvě 2009 16:52
od wern_er
Pravděpodobně jsi nepostupoval správně při úpravách registru. Zkontroluj nastavení cesty (plná cesta - disk, zpětná lomítka, ... nejlépe bez mezer a interpunkce - ale nemělo by vadit) a ponech pouze jednu Repository Location ...

Problém

Napsal: 25 kvě 2009 18:49
od ludler
Cestu mám zadanou následovně:

d:\Install\SystemUpdate\

Když spustím SU tak to vyhodí tu chybu, restartuje se a v registru se vytvoří znvova další Repository Location...