Lenovo recovery partitions?

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
admxx
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 29 pro 2006 23:16

Lenovo recovery partitions?

Příspěvekod admxx » 07 bře 2009 16:53

Ahoj.
Mam takovy dotaz ohledne lenovo rozdeleni disku a softwaru.

Mam Win Vista, po instalaci z lenovo DVD byl disk rozdeleny na 3 casti. C: system, Q: Lenovo (20GB, zbrano je 5), S:ServiceV003 (1,4GB, zabrano je asi 1gb).

Protoze jsem tak zvykly a protoze mam duvody proc to tak chcu rozdelil jsem C na dalsi dva oddily (D a E).

Takze ted se chci zeptat k cemu jsou odily, ktere tam jsou standardne od Lenova? Jestli to je na recovery(ciste systemu co je na dvd) tak proc ma 20GB? Daji se pouzivat na nejake to zalohovani (utilita Rescue and recovery od lenova ve windows)? Ale 20GB je pomerne malo na zalohu celeho disku a ta utilita chce stejne zalohovat na disk D nebo USB a nevim jak to zmenit. Jde to nejak nastavit co vlastne chcu zalohovat. Pokud jsem se dival tak nemuzu nastavit skoro nic. Zadne adresare, jednotky...prijde mi zvlastni zalohovat obsah partition na ni samotnou...

Prosim muzete me trochu poucit jestli se vyplati ten jejich software pouzivat, k cemu je dobry a jak se to pak da obnovovat? Pripadne jestli nekdo ma nejake nacvicene postupy? K cemu tam jsou ty partition (20GB fuc mi celkem vadi pokud by mely lezet nevyuzite na zalohy), pripadne jestli je mozne je nejak skryt?


Diky moc.

admxx
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 29 pro 2006 23:16

Příspěvekod admxx » 10 bře 2009 12:16

Opravdu se nikdo nenajde? Nikdo to nepouziva?

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 10 bře 2009 16:20

ja som vypálil recovery plus som obraz hodil na ext. disk a recovery odstránil lebo viac sa mi hodí to miesto na disku a recovery by i tak odstránilo linux

Rorry
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 27 úno 2009 21:38
Bydliště: Havířov

Jsem hlupej

Příspěvekod Rorry » 14 bře 2009 22:10

Zdravim

tak na tohleto jsem se taky chtel zeptat lenovo (sl500) mi prislo nedavno zatim spokojenost jen opravdu me zarazilo to rozdeleni hardisku na ty dalsi mensi casti. Jsem hlupej :D a proto se ptam co to vlastne je ,na co to je, jak to funguje anevim co jeste...

poradte mi fakt by me to zajimalo a kdyz tak i nejake finty (jetli v tom nejaky jsou)

dik za help

pavolzetor
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 21 led 2009 20:54

Příspěvekod pavolzetor » 15 bře 2009 08:38

keď odstránim tie oddiely a mám recovery DVD tak to potom obnoviť ide bez problémov?

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 15 bře 2009 09:54

áno, urobil som to tak

NNNTomas
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 23 zář 2008 08:44

Příspěvekod NNNTomas » 15 bře 2009 19:29

co přesně se ukrývá v jednotlivých partitions? V Q: je tuším pro vypálení recovry DVD, ale v S: ? Ta se může smazat bez zálohování?

pyropus
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2009 07:27

Příspěvekod pyropus » 03 dub 2009 02:07

Můžu taky poprosit o vysvětlení tohoto? "co přesně se ukrývá v jednotlivých partitions? V Q: je tuším pro vypálení recovry DVD, ale v S: ? Ta se může smazat bez zálohování?" Děkuji

dwg
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 22 zář 2008 22:43

Příspěvekod dwg » 04 dub 2009 02:16

vtipne.. me to zas recovery cd s win xp soupli na jeden oddil, i kdyz bych to rad rozdelil .)

xxsml
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 07 srp 2008 22:09

Příspěvekod xxsml » 04 dub 2009 21:01

Když klinku dvojklikem na svém SL500 na S:, tak se dozvím, že jsou tam soubory nezbytné pro bootování systému (nejsou náhodou na C ?) Osobně bych si tipnul, že tam se ukrývá Recovery utilita, která se nabootuje z této části disku, pokud se dá obnova při startu BIOSu a pak ta utilita provede obnovu z Q:, ale ruku do ohně bych za to nedal, je to jen můj osobní tip.

vladvlad
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 09 říj 2008 07:10

Příspěvekod vladvlad » 05 dub 2009 11:45

Ked som priniesol svoj novy notebook domov, zalohoval som povodnu vistu a nasledne odstranil vsetky tie (pre mna uplne zbytocne) oddiely.
Vytvoril som si vlastne a nainstaloval XP.
Nepaci sa mi ten ich system rozdelenia disku po kupe, stacilo by jeden diel windows a data, dalsi diel zaloha. Tiez je hlupost ak sa teda chcem vratit k tomu zazalohovanemu (co samozrejme nikdy nevyuzijem), ze mu nestaci vyhradit volnu nenaformatovanu particiu, ale ze mi ten program prerozdeli nanovo cely disk. Mozno sa to da nejakymi nastrojmi spravit, ale mne ide o to, ze to nejde jednoducho cez ten standardny recovery program.

dwg
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 22 zář 2008 22:43

Příspěvekod dwg » 06 dub 2009 15:38

uz jsem se ptal vedle ve vlakne.. ale nevite nekdo jak s pomoci recovery cd rozdelit disk? v xp to pri nainstalovanem systemu neumim, utilitkou to delat nechci..

celkem me to stve, protoze kdyz uz tam ty windows musim mit a platit za ne, tak bych je rad plnohodnotne vyuzival. Nechapu, proc je takovej problem k tomu dat normalni instalacky.. jedno cd by snad lenovo a microsoft nepoložilo .)


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů