Problém se skrytou partition

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Arty
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 05 úno 2007 08:59

Problém se skrytou partition

Příspěvekod Arty » 05 úno 2007 09:09

Zdravim,
Koupil jsem si nový thinkpad Z60m. Mam na nem predinstalovane Win XP home EN, po prvním spuštění stačilo pouze dokončit instalaci. Na disku C mám uložené ovladače přímo od IBM, s ničím nebylo manipulováno. Před časem došlo k zamrznutí celého notasu, nedopatrenim jsem spustil Restore a Backup proces (prekliknuti, notebook trhane reagoval na pohyby mysi ). Proces vytvareni zalohy na skrytou partition se prerusil v polovine a vyhodil hlasku ze byl predcasne ukoncen a at jej pro jistotu opakuji. Pochopil jsem ze asi ulozil cast zalohy na servisní partition, kerá není viditelné.

Proč píšu, notebook ted normálně funguje, planuji zvetsit ramku z 512MB na 1,5GB ( kvuli prehlceni notebook prestal reagovat ). Bohuzel tento proces kdy zaloha nebyla provedena korektne mi pravdepodobne ubral z mista na HDD 15GB mista.. Muj cisty notebook ma 70GB HDD, po prvnim spusteni servisni partition zabirala 5GB a mi tedy zustavalo cca 65GB, dnes je 20GB useknuto podle me nepovedenou zalohou a po stisku ThinkVantage buttonu v odeleni Rescue a Backup mi to pise ze zadna zaloha nebyla nalezena. Nemuze mi nekdo poradit jak toto resit? Chtel bych to misto uvolnit a popripade vyuzit k vytvoreni normalni zalohy.

Ciste teoreticky zvazuji postup. V biosu skrytou servisni partition zviditelnit. Balast na ni ve win nebo partition magicem maznout a dal normalne fungovat. Coz mi pripomina ze by pred timto krokem asi bylo dobre vytvorit Restore a Backup CD. :-)

Nemohl by mi poradit nekdo kdo ma s timto zkusenosti jak problem co nejefektivneji vyresit?

Diky moc

kukin
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 12 srp 2006 14:54
Bydliště: Doma, zpátky v ČR

Příspěvekod kukin » 05 úno 2007 18:57

To je nějaké divné, protože uživatelské zálohy se neukládají na skrytý oddíl, tam je jen restore a recovery a "instalce" win a driverů do továrního nastavení. Uživatelské zálohy jsou na oddílu s windows.

Arty
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 05 úno 2007 08:59

Příspěvekod Arty » 05 úno 2007 19:40

Diky za odpoved, zobrazil jsem i skryte soubory na oddilu s windows (disk c) jejich velikost cini presne 13,7 GB

Zde jsou vypsany vsechny soubory a adresare z prvni urovne disk c

Documents and Settings
IBM z60m Files
IBMSHARE
MSOCache
Program Files
Recycled
RECYCLER
RRbackups
System Volume Information
Temp
WINDOWS
AUTOEXEC.BAT
BOOT.INI
BOOTLOG.PRV
BOOTLOG.TXT
BOOTSECT.DOS
CONFIG.SYS
drivez.log
hiberfil.sys
install.log
IO.SYS
MSDOS.SYS
NTDETECT.COM
ntldr
pagefile.sys
SYSLEVEL.IBM
TCPACHIP.LOG

do adresare RRbackup nemam pristup pise mi to u nej access is denied a nevidim ani jeho velikost (pise mi to 0 bajtu ) to je soubor s uzivatelskou zalohou? soubory hiberfil.sys a install.log maji kazdy po 800MB.. Pokud je soubor RRbackup soubor s nepovedenou zalohou, muzu ho smazat klasickou cestou? Diky

phosphorus
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 29 pro 2006 21:27
Bydliště: Dublin, Irsko

Příspěvekod phosphorus » 05 úno 2007 20:01

hyberfil.sys nemaz, to je soubor, do ktereho se ti uklada obsah RAM, kdyz hibernujes (rezim spanku) pocitac. install.log podle mne muzes smazat, prijde mi divne, ze by .log mel takovou strasnou velikost...

Jinak jestli chces smazat nepovedeny backup z adresare RRBackups, bud muzes vlezt do jineho operacniho systemu (napr. linux) a smazat to z neho, nebo proste odinstaluj Rescue&Recovery a znovu nainstaluj... behem odinstalace by ti to melo nabidnout moznost snazani backupu z disku.

Uprimne receno, jestli je velikost VSECH tebou popisovanych adresaru dohromady 13.7 GB, nejsem si jisty, jestli v RRBackups nejaka nepovedena zaloha vubec je, vem si, ze treba na mem pocitaci (par tydnu stary a tudiz jeste relativne nezaneseny ruznym svinstvem) zabira adresar Documents and Settings cca 1.5GB, Program Files cca 8GB a WINDOWS cca 3GB. Takze obrazek si udelej sam.
Compal HGL30, Merom T7200 2.0GHz, nVidia 7600go 256MB, 1GB DDR2 RAM, 120GB 5400rpm HDD, WiFi, BT, Win XP Pro CZ
Predtim: IBM ThinkPad T30, Digital HiNote Ultra2000, IBM ThinkPad365x, MicroStar Notestar NP-740

Arty
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 05 úno 2007 08:59

Příspěvekod Arty » 05 úno 2007 21:28

Diky moc udelal jsem to jak jsi napsal a uz mam na disku o 10GB vice, ted udelam vse jak se patri i se zalohou a bude dobre.. Vsem diky za rekace!


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 hostů