R400, Windoze Vista - cistka rootu? co mohu smazat?

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
remus
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 22 srp 2008 23:53

Příspěvekod remus » 15 lis 2008 15:54

Tak prispejem svojou troskou do zbytocnosti tejto diskusie:

Osobne som sa z vistou ani trochu neskamaratil, som dost konzervativny. Nebudem tolerovat na utlom 150 GB disku 12GB priecinku Windows a dalsie hovadiny.
Uz na Viste som postupne odstranoval zbytocnosti od Lenova zaberajuce disk, ram a zvysujuce cas bootu.Povedal som si ze Vistam dam sancu a pouzival som ich asi mesiac. No cim dalej mi bolo jasne ze downgrade bude nevyhnutny.
Pri instalcii XP sa mi sa vsak (ani neviem ako) stalo, ze Windows sa nainstaloval na particiu s oznacenim D, pretoze C zaberala particia na obnovu.
Takze nakoniec som vsetko sformatoval a znova nainstaloval XP. Nainstaloval som drivre a updaty a spravil zalohu cez DriveImage XML.

Jediny software ktory pouzivam teraz od Lenova je Active Protection System, ale aj ten pojde do prec, ked nahodim novy disk so samostatnou ochranou proti padom. :)
Vobec nechapem aku logiku ma pouzivat milion nastrojov na zapnutie a vypnutie funkcii (BT, WiFi) ktore by mal zabezpecovat s prehladom a prehladne OS.
ThinkPad R500 : Intel Centrino 2 : P8400 @ 1066 MHz FSB : 2GB DDR3 RAM @ 1066 MHz : X4500MHD : Windows 7 Professional @ 32 bit

wdolek
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2008 23:07

Příspěvekod wdolek » 15 lis 2008 18:44

remus: no to uz zavani trosku flamewarem :) jinak kez by jen 12GiB :D ... ja jsem zatim (po trech dnech) optimista, co se Vist tyce... ano, boot neni takovy jako na XPckach... a pravda, ze 85 procesu po spusteni daleko prevysuje pocet procesu, ktere sem mel na XPckach (32 po zalogovani !). zatim sem ale neresil vyrazny problem :) ...
a myslim, ze OEM balast bude i v XPckach - to sem ale nepoznal - XPcka sem si poridil zvlast a sam si je nainstaloval - mel sem vse pod kontrolou a vedel sem, co co dela, co kde je a podobne...
jak sem psal nekde vyse - pro takovehle vnucovani funkcionality nenavidim prave treba Ubuntu :shock: ... mno :) nebudeme ale flejmovat :D

kdyby vedel nekdo neco k tematu, budu velice rad za jakoukoliv radu... a mozna by se tenhle thread mohl posunout do "Windows Vista, XP i starší"

wdolek
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2008 23:07

reinstalace

Příspěvekod wdolek » 22 lis 2008 14:15

:) tak sem se odhodlal a uplne sem OEM crap zrusil, nainstaloval ciste windows a do nej pracne ovladac po ovladaci...

1. nejprve sem si stahl ovladace z webu lenova ( http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... 70439.html )

2. udelal sem zalohu aktivace windows

3. vypalil si jeste po druhe "Backup and Recovery Media" a "Product Recovery".

4.1. pri instalaci windows sem smazal vsechny oddily ! oddil "SERVICEV003" je, jak sem zjistil, oddil pro "ThinkVintage" pri bootovani (pri startu pocitace se zmackne modre tlacitko a spusti se cosi...) - to nepotrebuji, tak sem to zrusil.

4.2. dalsi oddil obsahoval OEM Windows s tovarnim nastavenim a vsim tim "crapwarem" - vypalil sem si jeho obsah (v bodu 3) takze sem tento oddil taktez zrusil

disk sem si rozdelil na C (40GiB) (pro Windoze) a D (... zbytek).

5. po doinstalovani sem znovu aktivoval windows ze zalohy a zacal postupne instalovat ovladace...

vysledek: misto 80ti spustenych procesu po zalogovani mam "pohych" 60 - a pritom mam zachovanou puvodni funkcionalitu (vsecky ty ficurky co sou na klavesnici). system je ocividne rychlejsi, neseka se !!! (zatim)

pokud by tedy nekdo o podobnem zasahu uvazoval, zde jsou nejake odkazy na clanky, z kterych sem nasaval moudra:
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=144783
http://forum.notebookreview.com/showthr ... ost2489919
http://www.bleepingcomputer.com/tutoria ... al144.html
http://forum.notebookreview.com/showthr ... ost2407893
http://forum.notebookreview.com/showthr ... ?t=120228/

... samozrejme pokud budu nekdy muset udelat "Factory default" stav, mam na to vypalena DVDcka :) ... ale myslim, ze to nebude nikdy nutne

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 22 lis 2008 17:00

Tak tomu se říká fakt pěkná práce. Ty odkazy co jsi sem dal by si měla prostudovat spousta lidí- zvláště ten poslední by si zasloužil někam vyvěsit, protože to ABR by spoustě lidí mohlo ušetřit budoucí starosti. Hned jsem sosal a jdu zálohovat.
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB

kojot

Re: R400, Windoze Vista - cistka rootu? co mohu smazat?

Příspěvekod kojot » 27 lis 2008 10:28

wdolek píše:zdravim,
ponekud sem se zhrozil, kdyz sem svuj novoucky lenovo notebook pustil a podival se, co mi windows prichystal dobreho v C:\ ...............


Mám stejný problém, mám rád pořádek a Windows mi proto nikdy nevyhovovaly, rád si všechno upravím podle své potřeby a vkusu a tohle Windows nedovoluje, proto jsem přesedlal na Gentoo.

A když už jsem se v tom chaosu snažil udělat pořádek, pozjišťoval jsem který program jaké složky a soubory využívá a pokud jsem program nevyužil (jako většinu ulitek od Lenova), smazal jsem ho i se složkama, respektive po té, kdy jsem zjistil že ty složky stejně nevyužiju.

DomX
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 11 lis 2007 22:32

Příspěvekod DomX » 12 led 2009 02:48

Nehtělo se mi to číst celý ;-)
Ale pokud je to ještě aktuální, tak např. u HP je taky složka SW.... (už nevím jak se jmenuje celá), při instalaci HP ovladačů se do této složky extrahují soubory a pak se ovladače nainstalují... Takže ta složka je v podstatě takovej temp, kterej se sám nemaže...

Takže konkrétně u HP s Vista x64 je na C toto:

$Recycle.Bin
Boot
Config.Msi
MSOCache (v případě, že je nainstalován Office 07)
Program Files
Program Files (x86)
ProgramData
System Volume Information
Users
Windows
bootmgr
BOOTSECT.BAK
pagefile.sys


PS: taky snesnáším ten balast, nejlepší je projít si co tam je, pak disk naformátovat, nahodit čistou instalaci, doinstalova ovladače a soft, keterj se hodí... Nakonec tam mám myslím většinu toho, co bylo předinstalovaný, krom Nortonu... ale aspoň vím, co tam je a k čemu ;-)
HP Compaq 6510b (GR692EA) - Intel Core 2 Duo 2 GHz, 4 GB DDR2 667 MHz, Intel 965 Express, 500GB 7200 ot./min. SATA, Windows 7 Pro 64bit

Silas15
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 02 čer 2008 09:08

Příspěvekod Silas15 » 07 úno 2009 19:32

mě by zajímala ta aktivace, nevíte nemohl by to někdo zhruba popsat v češtině?
ThinkPad SL400


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů