obnova windows pomocí rescue and recovery

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 05 črc 2009 15:20

velice chytra otazka... Treba protoze nemuzou :wink: existuji urcite pravidla a ta proste porusit nemuzou :roll:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

honzyk2
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 22 čer 2009 21:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honzyk2 » 05 črc 2009 16:47

protoze ti mohou dodat Recovery pouze k tomu, co jsi si koupil. To, ze downgradovals ci upgradovals jde mimo Lenovo. Vyjimkou je, kdyz jsi si koupil system s XP i Vista. Ale pokud napriklad downgradujes na Win 2000, tak je to stale stejne. Proste Recovery DVD jsou pro ten system, ktery jsi si koupil.

A to jsou pravidla, o kterych je tu take zminka.

Izmail
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 11 dub 2007 15:56

Příspěvekod Izmail » 05 črc 2009 20:03

Ale v tom pripade kdybych si to sehnal, tak jak to muze byt legalni? Kdyz jsem si to nekoupil. Dalsi vec je, ze nekdo rikal, ze se nemusi zadavatseriove cislo, takze mam prave strach abych nemel koupeny windowsy ale nejakou takovouto instalaci jsem neporusil nejake podminky.

Ted jsem nasel toto http://www.lenovogadget.cz/zpravy/cz/zp ... ery_discs/ to si teda asi muzu ty dvd vytvorit sam. Bude to pak fungovat stejne?
DELL LATITUDE e6400

honzyk2
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 22 čer 2009 21:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honzyk2 » 05 črc 2009 23:48

reknu to na jinem prikladu.

Kdyz si koupis krabicovou (ne oem) verzi windows, mel bys ji instalovat z daneho media. Nejsem sice expert na microsoft licencni politiku, ale to, ze system nainstalujes z jineho media (oem, recovery dvd apod), tak sice mas stejnou verzi windows a zda se, ze je vse ok, ake ve skutecnosti neni. To jsou pravidla microsoftu (je-li tu nekdo vetsi expert, budu rad, kdyz to potvrdi, vyvrati ci upresni).

Takze kdyz si koupis lenovo, mel bys z originalnich Recovery disku obnovovat pouze system, ktery sis koupi (vyjimkou je, pokud jsi obdrel napr. Recovery pro win vista i win xp). Takze to, ze downgradujes ci upgradujes neznamena, ze je spravne si sehnat recovery dvd daneho systemu a z toho to instalovat.

a vypalit recovery jdou pouze, pojud jsi to z recovery dvd nainstaloval. Pokzd system nainstalujes z oem media, nelze technicky vypalit recovery dvd.



A na okraj: pokud mate notebook koupeny s vista a mate soucasti i recovery dvd na xp a jen tak je nainstalujete, tak to take neni licencne spraven. Nejdrive je treba u MS provest downgrade licence, aby MS vedelm ze ted neuzivate visty a pak teprve muzete na instalovat xp. Uplne stejne, pokud notebook koupite s vista licence a preddowngradovane na xp - pokud ypetne chcete opet uzivat visty, opet musite nejdrive u MS upgradovat a pak teprve nahrat visty.

Obecne to, ze neco jde technicky, neznamena, ze to je spravne licencne.

Izmail
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 11 dub 2007 15:56

Příspěvekod Izmail » 06 črc 2009 09:25

Dekuji za vysvetleni :).
Jeste bych mel jeden dotazek trosku mimo misu,tak se omlouvam.
Na tech lenovo strankach, jak zadam o upgrade na windows 7 - tak je nutne toto podstupovat, pokud instalacni media na Windows 7 mam (budu mit ze skoly)? Staci jen zavolat do MS a rict, ze chci upgradovat?
Dekuji
DELL LATITUDE e6400

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 24 črc 2009 00:29

Tak jsem taky chtěl obnovit zpět do továrního nastavení. Klasika, mám 2 partitions. 141GB a cca 6GB (skrytá). Reset, ThinkVantage tlačitko -> R&R, pak jsem odklikal restore to factory state (jako už jednou předtím), všechno ok. Objevil se klasický "graf průběhu", nejprve to psalo "Prepairing the HDD for recovery" nebo něco podobného, tak jsem si šel uvařit kafíčko. Ale když jsem to přišel asi za 5min zchecknout, tak tam visela hláška, že restore se nepodařil. No nic, tak jsem v R&R zvolil reset, že to zkusím znovu, ale Win už nenajel. Pouze PC DOS. Tak jsem zase vlezl do R&R a tam jsem po nějakém hledání našel, že na C:/ vlastně nic nemám, ale ta skrytá partition (cca. 6GB) by tam pořád měla být (zobrazuje se tam). A restore nejde... tadadam dam...

Takže co teď? Dá se ještě něco s tou 6GB particií dělat? Nebo se na to mám vykašlat a nahodit Win7? Při bootu a před instalací samotných Win můžu zvolit formát kompletně celého disku, že? (isa Win7 + důležité zálohy (nikoli backup files, prostě soubory) mám na exteráku.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

honzyk2
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 22 čer 2009 21:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honzyk2 » 24 črc 2009 09:00

Tezko rici, co se stalo. Pokud mas recovery CD/DVD pro OS, ktery chces mit, tak doporucim nasledujici:

- smazat z disku (pomoci nejakeho diskoveho naradi) tu skrytou partici, dostat disk do cisteho stavu bez particii
- nastavit v BIOSu bootovani z DVD
- bootnout z prvniho recovery DVD a provest recovery z DVD
(nejdrive to nahraje obsah prvniho DVD na disk, pak je tusim restart, pak to dohraje ostatni media na disk (vytvori skrytou particii) a nakonec to z tech dat nainstaluje OS; tedy vse se dostane do puvodniho stavu jako kdyz jsi notas dostal poprve do ruky)

Baky.21
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 25 čer 2009 13:30

Příspěvekod Baky.21 » 13 srp 2009 16:23

Ahoj, chtěl bych vás poprosit o radu. Pořídil jsem si Lenovo ThinkPad R500 a předinstalovaným systémem Windows Vista Bussines. K PC jsem dostal i 2 recovery CD/DVD s Windows XP, z nichž je jedno označeno jako SP2. Chtěl bych Windows Vista nahradit Windows XP, ale nevím, jak postupovat, abych nesmazal skrytý partition s cca 6GB. Nemohl byste mi někdo napsat postup, kterým bych docílil instalace Windows XP se základními programy od LENOVO (nesmazaná skrytý partition).

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 13 srp 2009 16:30

ak si chces zachovat moznost vratit sa na vistu tak si musis najprv vypalit recovery media pre vistu (start menu - programy - thinkvantage - create recovery media). po pouziti recovery medii pre XPcko sa ti skryta particia pre vistu zmaze a nahradi ju particia pre XP lebo tie recovery media su prave na vytvorenie tej skrytej particie. obnova OS uz potom prebieha z HDD.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Baky.21
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 25 čer 2009 13:30

Příspěvekod Baky.21 » 13 srp 2009 18:16

Děkuji za odpověď. Jen bych se chtěl ještě optat, jak mám XP nainstalovat. Stačí použít pouze jedno CD se SP2 (v balení jsou dvě CD Windows XP). Vždy jsem instaloval OS pomocí bootování při startu PC. Jak to mám provést nyní? Mám vložit CD s Windows XP do mechaniky, když je NTB zapnutý a nainstalovat?

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 13 srp 2009 20:29

nabootujes z rescue discu a potom uz podla pokynov na obrazovke. tu asi najdes podrobnejsie postup. http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=5211
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Asahi
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 07 led 2008 14:38

Příspěvekod Asahi » 27 srp 2009 00:26

Podle toho co jsem tu vycetl by melo fungovat nasledujici, ale radeji se jeste ujistim. Mam TP R61 s Vista B., kdyz si ted necham udelat Rescue and Recovery media a nasledne vyjmu HDD a upgradnu na vetsi, budu moct z tech vytvorenych medii nainstalovat zpetne system (tzn. vytvori se mi ta skryta partition, ze ktere zase nahodim cely system)?
Pripadne pokud by toto neslo, tak muzu na originalni dvd Vist B. pouzit kod ze spodku ntb, ze?
Predem diky za odpovedi.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 27 srp 2009 09:19

odpoved na obe otazky je ano. akurat u toho instalacneho media si nie som isty ci nebudes potrebovat OEM verziu (nie retail).
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů