problem s ThinkVantage

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
NickRabit
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 18 lis 2006 00:21

problem s ThinkVantage

Příspěvekod NickRabit » 09 pro 2006 21:57

lidi mam problem s ThinkVantage...... v Partition magicu jsem si disk rozdelil na 2 casti.... ted vypada tak ze mam:

primarni partition system|primarni partition data|nejaka ta servisni partition

kdyz chcu po startu spustit thinkvantage, tak me napise, ze nelze nabootovat.... poradite nekdo jak to opravit? napadlo me tu servisni partition hodit hned za systemovou, myslite ze to pomuze, nebo mate nejaky overeny postup? dik vsem

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 09 pro 2006 22:29

Vsechno to smazat (predpokladam jsou vytvorene instalacni DVD po prvnim spusteni), spustit znovu instalaci z servisni partition a neposkozovat disk pomoci nejakych pochybnych nastroju.

root
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 16 pro 2006 23:21

Příspěvekod root » 19 pro 2006 21:02

Ja mam disk rozdelen PartitionMagicem na dve casti, tak jak veli logika veci a moje dlouholete zkusenosti s nb. A boot do ThinkVantage recovery systemu je OK. Neprijde mi, ze nastroj od renomovane spolecnosti, ktery je a byl vzdy doporucovan snese naleplu "pochybny". Rovnez nejsem nadsen kvalitou ThinkVantage jako nastroje pro backup, nezvlada pracovat s vice partitions a to je hruba chuba, na stroji prece chcete pouzivat i vice OS. Btw jak vytvorite ty instalacni DVD, celkem by me to zajimalo ? Dal jsem zalohovat system a cca po pul hodine prace napsal, ze nema misto, nikde zadna moznost upresneni kam a jak zalohu ulozit neni - jako programatora me vytaci tyhle "nedodelky" :( [IBM ThinkPad R60]

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 19 pro 2006 21:04

Nezlobte se, ale vice partition na (jeste ke vsemu malem) disku je naprosty nesmysl. Na vice OS jsou virtualni stroje.

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 19 pro 2006 21:33

Tyhle utility na správu systému předpokládají uživatele, který tomu nerozumí a nebude se pídit po funkcích, které mu oni sami nenabídnou. Je to daň za tu jednoduchost použití.

2Puppy: Ne všechno se dá otestovat na virtuálním stroji. A co se týče více partitions, o tom by se dala vést dlouhá debata :wink:.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

root
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 16 pro 2006 23:21

Příspěvekod root » 19 pro 2006 21:50

Puppy píše:Nezlobte se, ale vice partition na (jeste ke vsemu malem) disku je naprosty nesmysl. Na vice OS jsou virtualni stroje.


Coze ? Ze je vice partitions nesmysl ? A muzete mi laskave vysvetlit jak zachranite data z disku kde naprosto selhal system, pouze s instalacnim CD win ? Ja to diky druhe vyhradne datove a prvni vyhradne systemove partition zvladnu cca za pul hodinky bez nejmensich ztrat na datech. Jeste mi reknete ze pouzivate slozku dokumenty a bude hotovo. No flame :wink:

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 19 pro 2006 21:58

Tak ze zalohuji cely image na jiny disk. Pokud selze disk je uz jedno kolik na nem bylo partitions :D Zaloha dat je sice dulezita, ale i pripadna reinstalace a nastaveni vsech aplikaci zabere cca tyden. Takze z hlediska casove uspory mit zalohova (zalohovana = jiny fyzicky disk ci medium) jen data neni az takova vyhra. IBM Rapid Restore zvlada bez problemu zalohu cele partition na externi USB disk.

root
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 16 pro 2006 23:21

Příspěvekod root » 19 pro 2006 22:05

S tim souhlasim. Mno ja se na to divam tak, ze pridana hodnota toho reseni s dvemi partitions spociva v tom, ze je to elegantnejsi. Muj zpusob vyuzivani je nasledujici : striktne systemova partition s veskerym nastavenim je zalohovana jako image, striktne datova je zalohovana napriklad inkrementacne kazdy den. Pokud selze system a selze obnova systemove partition mate stale kryta zada. Pokud chcete veskere svoje dokumenty, fotky ... vyvoj prenest jinam .. staci pouhe zkopirovani nekolika slozek z datove partition. Kazdopadne diky za tip na IBM RapidRestore, vyzkousim :wink:

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 19 pro 2006 22:09

V praxi to rozdeleni na "system" a "data" prilis nefunguje. Alespon pokud se zabyvate napriklad programovanim :D Proto na "experimenty" volim radeji virtualni stroje. Rapid Restore neni v zasade spatne, ale pozor , pred pouzitim si stahnete z IBM/Lenovo webu jeho aktualizace (ktere byvaji oznacene jako "critical") pokud mate starsi verzi.

I kdyz nejradeji mam Acronis TrueImage spusteny z bootovaciho CD. Prece jen mam vetsi duveru k image disku, ktery nebyl vytvoren za behu operacniho systemu. Nicmene i obnova pomoci Rapid Restore fungovala. Stejne tak umi Rapid Restore i obnovu individualnich souboru z archivu a to i na jiny disk (byt se nekde tvrdi ze to neumi).

isidor
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 12 srp 2006 22:40

Příspěvekod isidor » 20 pro 2006 01:45

Puppy píše:Nezlobte se, ale vice partition na (jeste ke vsemu malem) disku je naprosty nesmysl. Na vice OS jsou virtualni stroje.

To by som chcel vidiet, ako mi *nix vo virtualnom stroji prepne wifinu do promiskuitneho rezimu ;)

NickRabit
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 18 lis 2006 00:21

Příspěvekod NickRabit » 21 pro 2006 09:10

no nevim, ale me rozdeleni na 2 partition vyhovuje, jednu mam na system a druhou na data, v pripade preinstalace windows zazalohuju dokumenty a system ciste nainstaluju, nebo prehraju celou partition image z Ghosta.

Uz me to parkrat dokokonce zachranilo data....nakousnuta ntfs partition atd, pouzivam vice partition vice nez 15 let a zatim jsem s tim problem krome spadlyho thinkvantage nemel

prometka
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2006 07:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prometka » 24 pro 2006 12:13

Think Vantage je pekne na nic. zvlast to jejich zalohovani a obnovovani ze zalohy.....
Tenhle tyden jsem se snazila obnovit data ze zalohy a ve vysledku mi to odstranilo celou tu jejich skvelou servisni partiton.... Ted budu muset dat cca 300 za recovery cdcka s originanima woknama a vsim dalsim. pekne k nicemu:-/

Kvak
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 25 říj 2006 12:21

Příspěvekod Kvak » 25 pro 2006 09:59

root píše:Jeste mi reknete ze pouzivate slozku dokumenty a bude hotovo. No flame :wink:

Jen ze zvedavosti...Co je na pouzivani slozky Dokumenty spatneho?

Predpokladam, ze myslite tu standardni Win slozku.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 25 pro 2006 16:57

prometka píše:Tenhle tyden jsem se snazila obnovit data ze zalohy a ve vysledku mi to odstranilo celou tu jejich skvelou servisni partiton....
Lidi co s tim proboha delate :D Vzdyt to funguje naprosto jednoduse. Obvnovu lze provest primo po bootu pres tlacitko "IBM" ze servisni aplikace. Instalacni DVD bylo mozne si vytvorit ihned po prvnim spusteni, neni treba za nic platit.
Naposledy upravil(a) Puppy dne 25 pro 2006 17:00, celkem upraveno 1 x.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 25 pro 2006 16:58

Kvak píše:Co je na pouzivani slozky Dokumenty spatneho?
Jiste ze nic, je to soucast profilu uzivatele. Nekdo ale asi trvale pracuje jako administrator ... a pak se divi ze ma zavirovano :)


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů