Power Manager - chybí mi

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
yanca
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2007 18:21

Power Manager - chybí mi

Příspěvekod yanca » 22 dub 2008 22:46

Před nějakou dobou mi z dolní lišty zmizel veliký ukazatel stavu vbaterie a ne a ne se vrátit. N astavení Power Manager mám zaškrtnuto: Show Power Manager Gauge in task bar, ale kde nic, tu nic. Mám Win Vista. Netušíte, jak ho tam dolů vrátit (ta miniikonka baterie z Vist mi nestačí)?

Slash
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 22 dub 2008 18:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Slash » 23 dub 2008 00:29

ted jsem to zkousel a vypnuti a zapnuti mi funguje v pohode. mozna to zkus odskrtnout a zase zaskrnout nic lepsiho me neak nenapada...

jinak alternativa http://www.slunecnice.cz/sw/notebook-batteryinfo/ je to free a funguje v pohode..
TP R61..

yanca
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2007 18:21

Příspěvekod yanca » 24 dub 2008 08:16

Slash píše:mozna to zkus odskrtnout a zase zaskrnout nic lepsiho me neak nenapada...

To už jsem zkoušel několikrát i s restartem počítače, ale pořd nic. I když to odšrtnu, tak to při dalším otevření nastavení je zase zaškrtnuté, ale ukazatel na liště není. :-(

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 24 dub 2008 08:56

Přeinstalovat ten ovladač jestli to jde? Nevím, jen návrh.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

MartenP
píše často
Příspěvky: 449
Registrován: 08 srp 2007 13:41

Příspěvekod MartenP » 24 dub 2008 15:59

Tohle se mi před časem stalo taktéž a nevyřešil jsem to. Já jsem se spokojil s malou baterkou v trayi, ale pokud ti nestačí, existují prográmky (stahuj.cz), které zobrazují stejnou baterii jako PM.

djrr
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 28 dub 2007 21:43
Bydliště: Praha

Příspěvekod djrr » 18 kvě 2008 10:16

ona je i jina ikonka baterky? :o to ja mam jen dole jak sou ty hodiny takovou ikonku baterie, má bejt i nějaka jina ikona? Zase mi něco uteklo...
 MacBook Pro 13" 
Intel C2D 2,4 Ghz, 4 Gb ram, nVidia 320m

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 18 kvě 2008 12:00

na N200 Power Manager nechodi
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

majro
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 18 zář 2007 20:46

Příspěvekod majro » 18 kvě 2008 13:12

Skuste to pustit takto:

Start - Run

a tam napisete

rundll32 C:\Program Files\Thinkpad\Utilities\PWRMGRTR.DLL,PwrMgrBkGndMonitor

Parkrat ked sa mi zasekol Windows a musel som ukoncit proces explorer, a spustil som ho znova, tak mi tiez zmizla ta velka zelena baterka.
Ten prikaz hore sa spusta vzdy pri spusteni PC (viem to z msconfig), mne to fungovalo, tak si myslim ze to spustam spravne :)
R61i 8932-AEG Windows XP

yanca
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2007 18:21

Příspěvekod yanca » 09 črc 2008 21:10

Tak nějakou dobu jsem tu ikonu baterky měl a před časem mi zase někam odešla... Předchozí návod mi bohužel nepomohl - zkoušěel jsem spustit z daného umístění i další aplikace, které zaváněli baterií, ale ikonka nikde. V nastavení ji přitom mám zatrženou, že by se zobrazovat měla...

m@x
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 14 črc 2008 18:10
Bydliště: okolí Opavy

Příspěvekod m@x » 07 srp 2008 23:23

tak to mate good,ja mam zase baterku videt porad,ale samy se mi smazaly schemata napajeni a nejdou vytvorit nove,zustalo tam jen maximum battery life a timers off a preinstalace nic nepomohla,nechcete si to se mnou vymenit? :lol:

vk.ref
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 lis 2008 18:25
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Problém se schématy

Příspěvekod vk.ref » 04 pro 2008 14:40

Zdravím,

nefunkční Power Manager jsem přeinstaloval a nastavoval podle návodů z Lenova i odsud, všechno funguje, ale nemůžu volit schémata - můžu je přidat i editovat, ale prostě když na něj kliknu v tabulce přes Fn+F3, tak se tabulka zavře a schéma se nezmění. Další problém je, že se v advanced módu nedají zaškrtnout žádná nastavení, samo se to vždycky zase odznačí, ale to není zas takový problém.
Profily musím zatím měnit přes windows správu napájení.

Nevíte někdo co s tím?

Dík moc.

Vašek
Lenovo ThinkPad W500, Win 7 64bit
Lenovo ThinkPad R61 - mrtvá grafika :-(
HP Compaq 6735s, Win 7 Pro

honzik123
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 03 dub 2008 19:58

Příspěvekod honzik123 » 23 pro 2008 22:33

Toto by ti melo urcite pomoci:

Spustis prikazovy radek a napises tam: powercfg /RestoreDefaultPolicies

ono to pak uvede power manager do zakladniho nastaveni - ani se nemusi davat zadny restart.

vk.ref
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 lis 2008 18:25
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Nový Power Manager nefunguje?

Příspěvekod vk.ref » 22 led 2009 16:08

Zdravím,

nedávno se mi přes System Update stáhla aktualizace Power Manageru, teď je to nějaká verze 1.51a. Vypadá sice pěkně, ale vůbec nechce fungovat, vede si vlastní život bez ohledu na mě.

Po spuštění Power Manager chvilku fungoval, ale pak se zaseknul a následně zmizely 2/3 schémat napájení. Při snaze spustit PM znovu, s restartem NTB i bez, hlásí pouze že došlo k chybě, jestli chci odeslat zprávu o chybách (asi to znáte...). Někdy se ovšem klidně spustí, pak ale nejdou editovat schémata, ačkoli ostatní nastavení zřejmě fungují. Někdy taky přes Fn+F3 hlásí, že nemám oprávnění zobrazit schémata, ovšem někdy to nedělá. Taky se stávalo, že ani nenaběhla ikonka baterie v tray, to už ale běhá (a bez mého přičinění :? ). Nepomáhá odinstalace-reinstalace, ani včetně PM driveru.

Našel jsem si kde v registru jsou (zřejmě ?) uložena schémata napájení:
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\PowerCfg\PowerPolicies
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Controls Folder\PowerCfg\PowerPolicies
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Controls Folder\PowerCfg\ProcessorPolicies
Mělo by jich být tak 10 až 15, ale někdy si tam PM po instalaci vytvoří dalších několik desítek (tak 25 i víc), přičemž některé původní si duplikuje klidně několikrát. Můžu schémata mazat i přidávat jak chci, nepřišel jsem na žádný systém, proč si PM "vybere" právě zrovna "tahle" 4 schémata (a to 2 původní a 2 mnou přidaná ještě ve starším PM). Správa napájení pod Windows zobrazuje také jen ta 4 schémata + 2 původní ("Doma nebo v kanceláři" a "Přenosný počítač"), přestože jich v registru je asi 20.

Zkoušel jsem RestoreDefaultPolicies, ale kromě toho, že to samozřejmě smaže část schémat, tak to funkčnost PM moc nevylepší (jednou se sice poté dal aspoň spustit, ale příště zas nefungoval).

Už si s tím hraju několik dní, ale na nic jsem nepřišel :( . Mám TP R61 8918DFG, XP Pro, začátkem ledna jsem dělal factory restore, takže systém je v dobrém stavu.

Kdyby snad měl někdo nějaký nápad, byl bych moc rád. Vím že jsem to napsal strašně dlouhý, ale chtěl jsem to popsat pořádně, tak děkuju za trpělivost při čtení :wink: .

Dík moc. Vašek
Lenovo ThinkPad W500, Win 7 64bit

Lenovo ThinkPad R61 - mrtvá grafika :-(

HP Compaq 6735s, Win 7 Pro

vladvlad
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 09 říj 2008 07:10

Příspěvekod vladvlad » 25 úno 2009 10:23

Mam podobny problem s tym Power managerom.
Nejdu volit ziadne schemy.
Nedaju sa vytvorit ziadne nove.
Niekolko krat som to preinstaloval (Power manager aj Power manager driver), najnovsou verziou aj starsou, cez System update aj manualne.
Vzdy som to potom restartoval. Precistil som registre (manualne, 2 rozne programy). Vytvoril noveho uzivatela a exportoval schemy napajania odtial a NIČ. Stále mi nejde volit schemy.
Som teda uplne bezradny. Kvoli tomu nebudem reinstalovat Windows (XPSP3).
Ak ma niekto nejaky napad co s tym, budem mu vdacny.

vladvlad
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 09 říj 2008 07:10

Příspěvekod vladvlad » 28 úno 2009 12:43

Takze svoj hore popisany problem som vyriesil podla stranky
http://chris.brandlehner.at/Brandlehner ... BRR-6YWBNV
Vsetko funguje ako ma.
Je ale zarazajuca neschopnost vyvojarov v Lenove, ze dany problem nie je uz skoro dva roky vyrieseny. Stalo ma to dost casu a nervov, aby som to opravil, takze kvalita nielen niektorych notebookov ale aj ich obsluzneho softwaru ide zlym smerom.
Aby sa kupujuci ich produktu hrabal, premazaval a premenovaval kluce v registroch, aby sa s tym mohlo normalne pracovat.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů