HP Compaq nc6320 - es479ea

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
goodjenny
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 21 říj 2006 23:49
Bydliště: Vimperk / Praha

HP Compaq nc6320 - es479ea

Příspěvekod goodjenny » 22 říj 2006 00:05

Ahojky, vybírám svůj první NB a jsem bezradná.

Docela se mi zalíbil hp nc 6320 es479ea. Nemáte ho někdo? Nemůžete mi o něm někdo něco napsat? Názory, zkušenosti, atd.

Už dřív jsem si vybrala asus a3fc 8055, který stáhli z trhu :cry: Pak jsem narazila na acer aspire 5671 a na acer tm 4672. Pořád váhám a vybírám. Tady na fóru (sekce acer) jsem si taky nepřečetla zrovna dobrý ohlasy...

Dík goodjenny.

leon

Příspěvekod leon » 22 říj 2006 19:38

nevim co od notebooku očekáváš, ale myslim, že s timhle notebookem budeš spokojená

goodjenny
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 21 říj 2006 23:49
Bydliště: Vimperk / Praha

Příspěvekod goodjenny » 23 říj 2006 00:48

Ahojky, děkuju za odpověď.
Od NB očekávám hlavně to, že se nerozbije za pár dní po nákupu, že za cenu, za kterou ho koupím, budu mít počítač na delší dobu.
Určitě na něm nebudu hrát žádný 3D hry, budu ho používat především na věci do školy, na pouštění filmů, apod. Bude se mnou pořád, potřebuju ho na všechno. Na zábavu, na surfování. Jinak bych se asi unudila k smrti.

Jde mi především o to, jak moc poruchovej je a jak se můžu spolehnout na dílenský zpracování, na panty u displeje, a tak.

Ale celkově se mi moc líbí, jen bych prostě chtěla znát názor někoho, kdo počítačům rozumí víc než já.

leon

Příspěvekod leon » 23 říj 2006 09:51

začnu od konce ... protože Tě neznám, tak nevim jak moc rozuíš počítačům ;)

dílenský zpracování je celkem dobrý, ale pokud chceš co největší ochranu, hledej tvrzený notebooky z pevných slitin atp. ... počítej však s tím, že budou dražší a 100% záruku Ti stejně nedají ... hodně záleží taky na tom, jak uživatel s notebookem zachází

poruchovostí se výrobci zrovna 2x nechluběj takže těýžko říct kdo je na tom líp a kdo hůř ... každopádně vím, že porouchat se může každá značka ... čim delší záruka tim lépe

na věci do školy, internet, fotky a video Ti tenhle notebook bude stačit bohatě

goodjenny
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 21 říj 2006 23:49
Bydliště: Vimperk / Praha

Příspěvekod goodjenny » 23 říj 2006 15:41

Teď už se vyznám docela dobře, troufám si říct. Už jsem přečetla miliony recenzí, konfigurací, nápověd, apod. Diskutovala jsem s několika prodejci, poradci a s nadšenci do NB a počítačů.

Samozřejmě chápu, že hodně záleží na štestí. Na tom, jaký NB se Ti zrovna dostane do ruky. Stoprocentní jistotu nemá nikdo nikdy.

Ale i tak děkuju za pomoc. Jsem ráda, že se tady neobjevilo nic jako: "Tenhle book mám a je to pěknej kšunt..." atd. Jako třeba v tématu týkajícím se zmiňovaného acer aspire 5671 (dost lidí si stěžovalo, že se přehřívá jen při prohlížení netu, apod.). No, a musím doufat, že se tady taky nic takového neobjeví. Jímá mě hrůza z vybírání dalšího počítače.

Goodjenny.

leon

Příspěvekod leon » 23 říj 2006 15:43

no ja osobne mam s predchozi generaci HP nx6120 dobre zkusenosti

kosch
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 23 říj 2006 20:38

Příspěvekod kosch » 23 říj 2006 20:42

jenom menší dotaz - co znamená ta zkratka WVA co jsem u něj někde viděl v popisu displeje, neoznačuje to doufám ten zku***ný lesklý displej

goodjenny
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 21 říj 2006 23:49
Bydliště: Vimperk / Praha

Příspěvekod goodjenny » 23 říj 2006 21:41

Podle mě zkratka WVA znamená velký pozorovací úhel, kterým daná obrazovka či displej počítače disponuje. A nikde jsem ji u tohoto NB neviděla...

leon

Příspěvekod leon » 23 říj 2006 22:23

přesně tak ... WVA znamená větší pozorovací úhly z boku ... je to vidět na fotce z recenze na nx6325 viz http://notebook.cz/__/,clanky,recenze-n ... index.html ... když to porovnás s fotkama z jinejch recenzí, tak rozdíl je jasnej

to kosch:
... a co se týče lesklých displjů ... mě to přijde celkem v pohodě ... prada je to spíše na práci v místnosti, ale kvalita obrazu a barev je znatelně lepší ... hlavně u videa a fotek to oceníš

CeCo

Příspěvekod CeCo » 23 říj 2006 22:28

15" SXGA+ displeje pri HP mavaju WVA - Wide Viewing Angles (siroke pozorovacie uhly) - proste su to jedny z tych lepsich TN displejov (WVA maju takisto WSXGA+ panely a pod.). Nie je to sice IPS ako pri Lenovo T60 15" SXGA+ (ktore maju v podstate pozorovacie uhly 178° horizontalne i vertikalne), ale pri notebookoch su to jedny z tych (naj)lepsich TN panelov.

Obraz pri nich je pozeratelny zo stran v podstate pod akymkolvek uhlom (vhodne k viacerym ludom VEDLA SEBA), celkom este ujdu aj uhly smerom nahor (t.j. ludia stojaci nad displejom) a jediny biedny uhol je zospodu (odkial vsak pozera malokto, mozno tak mysi, psy a batolata :mrgreen: )

Pozorovacie uhly znamenaju asi tolko, ze pod akym uhlom sa mozes pozerat na obraz pri urcitom kontraste tak, ze sa obraz nebude velmi lisit od priameho pozorovania (t.j. neinvertuju sa farby, nezacnu sa zlievat a pod.).

Poznamka:
TN a IPS su vyrobne technologie LCD. TN je stara, ma dost siroku skalu pozorovacich uhlov, farebnosti, kontrastu a pod.; je vsak lacna. IPS ma slusne podanie farieb, vyborne pozorovacie uhly, je vsak sakra draha a do NB ju robia tak 2-3 firmy. TNka robi niekolko desiatok firiem (na TN totiz postaci viacmenej akakolvek novsia linka, na IPS je liniek jednak malo a jednak drahych).

C.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů