6710s , vista + XP pro

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
mohes
píše často
Příspěvky: 103
Registrován: 09 zář 2007 00:37

6710s , vista + XP pro

Příspěvekod mohes » 25 říj 2007 07:27

Mám dotaz, ale je opravdu lamáckej mám notebooka HP 6710s s grafikou GMA X3100 a procesorem Intel core 2 duo a chci si tam dát Win XP pro a nechat tam i Vistu, napadlo mi to tím způsobem že bych disk rozdělil na dva disky a na každý znich nahrál jeden OS, tak mě zajímá jestli je to reálný, nebo to bude dělat nějakou neplechu?

adam291
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2007 22:23

HP

Příspěvekod adam291 » 27 říj 2007 19:52

To stačí.. vytvoriť 2 logické disky a na každom je iný operačný systém. A pri bootovaní si vyberieš ktorý chceš...alebo nainštaluješ Boot manager, kde si môžes spravovať aj nastavenie pred spustením...v každom prípade každý systém má mať svoj (aspoň logický) disk.
Mna zaujma ako si spokojný s GMA X3100...ja rozmýšlam o acer as7720
http://www.atcomputer.sk/zbozi/acer-as7 ... p=z:102804

aj keď pozná DX10, neviem či stačí na náročnejšie hry...

mohes
píše často
Příspěvky: 103
Registrován: 09 zář 2007 00:37

Příspěvekod mohes » 27 říj 2007 20:21

mě je ta grafarna ukradená, ja toho kompa nemám na hry, ale ke studiu na čvut a na internet a filmy a to mi stačí a pak na autocad a invertor, jinak s kompem jsem velmi spokojeny dvě jádra jsou znát, včera mi spadla vista a díky recovery disku jsem dnes funkční, mě komp vyhovuje ikdyž neni nijak moc po graficke strance vykony, ale ja hry už moc nehraju tak je mi to jedno....a k tomu memu dotaz, takže je to proveditelné?? a dva logicke disky?? to je co?? ja se v tom vubec nevyznám a jeste mi zajimá jak z kompu vytahnu instalačku Visty?? musí tam být, včera se mi instalovali znovu Visty ale nevím jak je vytahnout

Tristan
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2007 11:42

Příspěvekod Tristan » 27 říj 2007 20:45

pokud mas nb orginalne nainstalovany, je tam utilita BackUp and recovery, tam najdes moznost vypalit instalcni media, z vlastní zkušennosti doporučuju vypálit to jako ISO nejdřív na HDD a až potom na DVD

mohes
píše často
Příspěvky: 103
Registrován: 09 zář 2007 00:37

Příspěvekod mohes » 27 říj 2007 21:38

to jsem asi udělal minuly tyden a jak se mi ted pokazi noťas, tak se to vymazalo, ale kouk sem do toho a žadna instalačka tam nebyla, jen nejake soubory

adam291
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 zář 2007 22:23

subory?

Příspěvekod adam291 » 27 říj 2007 23:26

Sa mi nechce veriť že k tomu nebolo CD. Inštalácia oper. systému na značkové notebooky je iná ako na komp, Lebo inštalácia nemusí zisťovať nový hardvér...tak sa len z CD rozbalí image (napr win. vista) na čistý disk a inštalácia je hotová. Keď tam chceš mať aj XP a nemáš origo inštaláciu XP, je to iné kafe..Inštalácia si musí "omacať" všetky zariadenia a ty zháňaš na to ovládače kde tade po internete. ..A takto máš šancu že rozbehneš všetky zariadenia aj v XP..(Samozrejme výrobca napr. na webkameru robí ovládač len na vistu, ale neaký vietnamec dojde na to že iný výrobca použil rovnaký čip na na inú webcam a ta tú už ovladač na XP je...Takže ja by som postupoval tak, že si najskôr rozdelím disk. Na jeden imagnem original vistu, a na druhý disk začnem inštalovať XP, ktorý zistí že už jeden systém na kompe je a upraví si boot.ini a jeto. /Už len zohnať ovládače.

Tristan
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2007 11:42

Příspěvekod Tristan » 27 říj 2007 23:35

z těch vytvořených DVD by mělo jít nabootovat, problém je vtom, že ti to udělá samo další tři partition, takže pokud chceš svoji intalaci nezbyde ti nic jiné než sehnat nejaká klasická instalační media, nbo pomocí sw ty partition zlikvidovat, jinak skutečně žádne CD se k tomu už nedávají to se dneska už nenosí, když si si koupíš např office 2007 v oem, dostaneš jen kartu s číslem, media si musíš pořešit sám

mohes
píše často
Příspěvky: 103
Registrován: 09 zář 2007 00:37

Příspěvekod mohes » 28 říj 2007 08:36

To dám třeba x tisíc za nějaké čísílko? Maj to zajímavě vymyšlený:-)Ted mi napadlo, když mi to ukousnu kus kus toho disku na tři části, nelze jeste ted ukousnout kousek aniž bych formatoval a mel novy disk??? nebo radsi naformatovat... jeden disk udelat vetsi, ten se pak rozkouskuje a na druhej asi 20GB by šli XP?mě jde o to jestli bych z xp mohl list na soubory ktery mam na disku kde je Vista???

Tristan
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2007 11:42

Příspěvekod Tristan » 28 říj 2007 08:46

ty tisice nedaváš za čísílko, ale za právo používat ten sw, platíš ten know how, když budeš dobrý naprogramuj office sám a ušetříš :) ale uznávám, že vpřípadě reistalace je to pak trochu problém, u hp ne tam je office uz součástí instalace win, k tvému dotazu, fakt nevím jestli by to fungovalo, já bych asi volil čistou instalaci na dvě partition a vzdal bych se těch HP utilit

mohes
píše často
Příspěvky: 103
Registrován: 09 zář 2007 00:37

Příspěvekod mohes » 28 říj 2007 10:03

mě se jich moc vzdávat nechce, jelikož jsem si díky nim ted zachranil kompa, ale žerou moc mista, já jsem byl za to docela rád, že to tam bylo, ale zase se to dá dát na DVD??? ja se v tom moc nevyznam sorry


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů