Vista/XP

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
whitness
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2007 11:14

Vista/XP

Příspěvekod whitness » 07 říj 2007 16:33

Mohl by mi někdo říct nejaký důvod proč přejít na XP. Četl jsem neco že to není tak jednoduché a je potřeba sehnat ovladače. Tak by mě zajímalo jestli to za to stojí, jestli sou XP v něčem o mnoho lepší ... třeba kdyby žraly méně baterii apod. páč sem s vistou spokojený. Díky :)

whitness
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2007 11:14

Příspěvekod whitness » 07 říj 2007 16:35

p.s. zaujatost proti Viste a dobu nabíhaní systému nepište :D používám stejne režim spanku :wink:

T.L.A.K.

Příspěvekod T.L.A.K. » 07 říj 2007 17:44

Vista -system pre lamerov(bez urazky), ktory nikdy nic nenastavuju ani sa nejak nezaujimaju o pocitace a ku stastiu im staci na PC pustit nejaky film a ist na internet
XP-je na tom lepsie co sa tyka vyssie uvedeneho(linux este ovela viac,ale podla mna az prehnane)

420kotliik

Příspěvekod 420kotliik » 07 říj 2007 18:21

me se libily asi prvni tejden..pak se zacaly dost srat a ted po dvou mesicich odesly Visty bezduvodu uplne...recovery nepomahalo a zasek po par sekundach od nabehnuti...zadal jsem teda v recovery format C: coz obetave zformatovalo i oddil D se zalohou Vist :D

jinak jsou na tom odost hur nez byly Xpcka po svem vydani a ze tu Visty uz nejakej ten patek jsou...nejsou ovladace..kodeky..spousta veci nejde nastavit, naopak ta bezpecnost tam je asi jen pro otravovani uzivatelu...po mesici uzivani nabobtnaji tak ze zabiraji 40 GB na disku....to nacitani musim zminit protoze to je fakt vopruz....ale hlavne nechapu ze snima prodavaji i nb s 512MB operacni pameti...to musi bejt uplne nepouzitelny, ja je mel na amd64 a 2GB RAM a stejne se to chovalo tak jak by se novej pocitac chovat rozhodne nemel !!!

Radek.n
píše často
Příspěvky: 164
Registrován: 01 srp 2007 00:37

Příspěvekod Radek.n » 07 říj 2007 18:35

Ja také nevidím důvod, proč se vracet k XP.. Visty mi létají jako blesk, se vším jsou kompaibilní a ještě jsem s nimi nemělžádný problém.. 8)
ThinkPad T400 & R61, Dell XPS M1330

T.L.A.K.

Příspěvekod T.L.A.K. » 07 říj 2007 20:38

no tak by ma potom zaujimalo co vlastne na tom pocitaci robis, len si klikas medzi oknami?

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 08 říj 2007 13:43

Jako sice mi na Viste vsechno pekne slape jak ma, nic co by nefungovalo, ALE Vista se mi nacita az do uplneho zobrazeni plochy a moznosti neco zacit delat 2min 15s a vypíná se 2min 45s. Je to strasne otravne zabezpeceni, ktere me docela dost uz zacina stvat. Vsechno dela za vas a kdyz uz chcete neco nastavit urcne, tak trva asi 5 minut nez najdete kde a zakazete Viste delat neco za vas. 30 minut jsem hledal jak nastavit pripojku na net pres VPN az jsem na to konecne dosel. Asi takthle. To co muze Vista nastavit za vas je tucnym pismem hned pri prvnim pohledu videt a tlacitko pro rucni nastaveni jsou malinkatym pismenkem nekde v levem panelu. No kdyz jsem prestoupil na XP z 98 x let zpatky, tak jsem nemel v podstate problem s hledanim nastaveni a ovladanim systemu. Ve viste po tydnu nevim kde co nastavovat a nebo to 30 min hledam. Takze asi takhle. System slape diky vselijakym programkum od HP asi jako XP na 512 MB masine po roce pouzivani. NEJVIC MI ALE VADI RYCHLOST ZAPINANI A VYPINANI SYSTEMU. Das ist hruza.

Az bude cas tak proste downraguju na XP a dam z5 Visty az to bude nezbytne nutne (vidim tak v horizontu 1,5-2 roky). Je sice pekne jak se vsude cpe Vista a vsechno na ni bezi, ale proste XP je asi pro me nejlepsi OS co jsem od MSoftu mel (od Win 3.1, 95, 98, Me, XP, Vista). Radsi si pohraju s nefungujicim WiFi na XP nez se drbat se zapinanim systemu pres 2 min.
6715b- Turion 64 X2 TL-60, 2GB RAM, 160 GB HDD, ATI Radeon X1250, Win Vista B/XP Pro

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 08 říj 2007 13:58

stastik_p píše:ALE Vista se mi nacita az do uplneho zobrazeni plochy a moznosti neco zacit delat 2min 15s a vypíná se 2min 45s.

Tohle rozhodně není standardní chování Visty, nicméně není důvod to pořád startovat a zase vypínat, stačí uspat/hibernovat.
stastik_p píše:30 minut jsem hledal jak nastavit pripojku na net pres VPN az jsem na to konecne dosel.

Tak to sorry, ale to už je vážně chyba mezi klávesnicí a židlí. :lol:
I kdybych viděl Vistu prvně v životě, tak:
Start -> Help(Nápověda) -> Search(Hlaedat) "vpn" -> 2. položka
.....když hodně tak 30s :wink:
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 08 říj 2007 14:02

Jojo pisu to hledani trochu nadsazene, Jasny no je to proste rukama :). Ale taky jedna vec kdyz uz mluvis o napovede. Docela casto jsem narazil pri pozivani napovedy, ze u jednotlivych hledanych vyrazu byla neco jako "Definice" ale uz to nevypsalo jak danou polozku nastavit.
6715b- Turion 64 X2 TL-60, 2GB RAM, 160 GB HDD, ATI Radeon X1250, Win Vista B/XP Pro

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 08 říj 2007 14:14

Jj, nápověda nikdy nebyla silnou stránkou windows, ale řekl bych že ve Vistě je o velkej kus lepší něž XP a dost často pomůže.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Nefertiti
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 06 dub 2007 23:30

Příspěvekod Nefertiti » 08 říj 2007 19:20

Tak já mám NB necelý měsíc..Z počátku mi Visty moc nevadily a docela mě překvapily. Nyní se mi ale začínají neustále sekat, nabíhají i vypínají se celou věčnost, nemůžu v nich nic najít, minimálně půlka programů, které používám s nimi není kompatibilní, navíc když se podívám na to rozdělení disku na tři části, tak ve mně vře krev.. atd. atd. Zkrátka uvažuju o návratu k XP..

T.L.A.K.

Příspěvekod T.L.A.K. » 09 říj 2007 09:01

...nicméně není důvod to pořád startovat a zase vypínat, stačí uspat/hibernovat.


No tak to mi pripada take riesenie ako ked upratujes doma a smetie zameties pod koberec... :)

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 09 říj 2007 10:45

Proč? Naopak vypínání považuju v dnešní době za přežitek, Vista nemá problém běžet třeba měsíc bez restartu a žádný pokles výkonu se neprojevuje. Já restatuju v průměru jednou za 2-3 tejdny kvůli aktualizacím, nevypínám vůbec, jen uspávám.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 09 říj 2007 12:38

Tak s Vistou se dá žít, to určitě nikdo netvrdí, že nedá. Má určitě oporti navyklému XPčkovskému stylu pár věcí, na které si musíte zvyknout. Je to poměrně nový OS. Taky jsem samo zaznamenal občas problémy s aplikacemi. Např. ve FireFoxu mam občas useknutý kus lišty atd.

Peca-on-line: Ještě k tomu načítání. Doba načtení (2min 15s) jsem myslel od prvního zobrazení takového toho behajícího prouzku na cerné obrazovce jeste pred obrazovkou "Vítáme vás..." az do zobrazení plochy. Ne od ukázání "holé" plochy. Ale zase vypínání Xp je proti tomuhle bleskovka. Nacítání by se dalo trosku asi srovnávat. Vypínání vůbec.
6715b- Turion 64 X2 TL-60, 2GB RAM, 160 GB HDD, ATI Radeon X1250, Win Vista B/XP Pro

Ardie
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 05 zář 2007 17:39

Příspěvekod Ardie » 09 říj 2007 13:38

Rozhodně nechci obhajovat Visty, neboť mají spoustu věcí, které člověka často otráví(nezvyk na jiný systém se projevuje dost často, přecijen jsme ty XP používali pěkně dlouho :D )
De facto před koupí NB jsem si začal stahovat drivery na XP a prostě pevně věřil ve výměnu systému.
NB nemám dlouho, asi 2-3 týdny, ale Visty mám pořád. Dlouho jsem na ně nadával, obzvlášť při hledání nastavení, boot systému a především načtení aplikací je delší než XP, ale v závěru jsem si celkem zvykl.

Tímto příspěvkem chci říct, že tohle vlákno působí pro čtenáře jako by Vista byly absolutně nepoužitelné - což rozhodně neplatí.

Jen to chce nějaký čas na zvyknutí a je nutné počítat s tím, že všechno má své klady a zápory.

A btw. ruku na srdce - kdo přešel z W98 na XP tak, že byl hned nadšený a spokojený??? Jak já, tak i spousta lidí okolo mě používala ještě celkem chvíli 98, i když byly dostupné XP... A podobná situace je u XP-Vista.

A ohledně vypínání - boot ze spánkového režimu, hibernace mi připadá rychlejší než na XP. Vypínání u NB je stejně méně časté, než spánkový, či hibernační režim.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů