Signalizácia stavu nabíjania Pavilion6

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Uživatelský avatar
EduardSK
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 16 led 2021 15:56
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Signalizácia stavu nabíjania Pavilion6

Příspěvekod EduardSK » 16 led 2021 16:17

Ahojte,
som čerstvý člen. Chcel by som poprosiť o radu. Nakoľko nemám návod na používanie k môjmu NB, neviem si poradiť s jedným javom.
S najväčšou pravdepodobnosťou mám HP Pavilion dv6-6c80 B0B34EA a teraz so doňho kúpil novú batériu. Nabíjanie sa však chová divne.
Pri prvom nabíjaní svietila oranžová LED nabíjania vyše 12 hodín a potom prešla do režimu blikania bielej LED.
Pri druhom a treťom nabíjaní sa mi NB nabil asi za 3 hodiny a LED svietila na bielo.
Už som batériu nabíjal odvtedy asi 3 x a stále mi nabíja NB aj 8 hodín v oranžovej LED až potom naskočí blikajúca biela LED.
Manželka má tiež HP NB neviem typ, ale s i3 procesorom a tam keď sa nabíja, je oranžová LED a keď sa nabíjanie skončí, prejde LED do bielej farby a je vybavené. LED nikdy nebliká.
Neviem si vysvetliť na mojom NB tú blikajúcu bielu LED po skončení nabíjania.
Chápem že sa batéria možno "formátuje" lebo je nová, ale prečo raz koniec nabíjania svieti a inokedy bliká na bielo.
Ďakujem za každé vysvetlenie.

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Re: Signalizácia stavu nabíjania Pavilion6

Příspěvekod admin » 18 led 2021 17:07

doba nabíjení je ovlivněna i tím, jestli je notebook zapnutý a v zátěži nebo vypnutý

blikání je při zapnutém nebo vypnutém notebooku? ... obvykle je blikáním indikován režim spánku

Uživatelský avatar
EduardSK
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 16 led 2021 15:56
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizácia stavu nabíjania Pavilion6

Příspěvekod EduardSK » 18 led 2021 20:46

Zatiaľ všetky cykly nabíjania boli robené pri korektne vypnutom NB. Dokonca niekde som čítal, že aj zastrčený prijímač ovládania bezdrôtovej myši môže mať vplyv na to že sa z mašiny niečo odoberá a môže vzniknúť pri nabíjaní anomália, ale to vylučujem. To je blbosť aby používateľ pri každom nabíjaní vyťahoval ten špunt z NB.
Inak blikanie tej LED bola vždy vtedy, keď sa NB nabíjal čo ja viem viac ako 6-8 hodín a viac. Keď sa NB namlátil za tri hodiny, LED svietila.
Každý rozumie niečomu. Úmrtím systému Win XP som sa vo svete ovládania a víťazenia nad PC stratil. :|

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Signalizácia stavu nabíjania Pavilion6

Příspěvekod orgasmic » 19 led 2021 00:04

Zásadní dotaz, je baterie originální díl nebo nějaká náhrada?
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Re: Signalizácia stavu nabíjania Pavilion6

Příspěvekod admin » 19 led 2021 02:13

tipuji náhradu

Uživatelský avatar
EduardSK
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 16 led 2021 15:56
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizácia stavu nabíjania Pavilion6

Příspěvekod EduardSK » 19 led 2021 10:24

Zásadná odpoveď: Batéria je náhrada. A keďže som počul že HP-čko je mimoriadne citlivé aj na zmeny HW v jednotlivých modeloch zariadení, táto otázka aj predurčuje odpoveď, ktorú by mi poskytla aj zákaznícka podpora HP: Používajte výhradne originálne príslušenstvo HP.
Baterka je táto: https://www.nabitabaterka.sk/p/bateria- ... 1v-4400mah
Každý rozumie niečomu. Úmrtím systému Win XP som sa vo svete ovládania a víťazenia nad PC stratil. :|

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Re: Signalizácia stavu nabíjania Pavilion6

Příspěvekod zivan » 19 led 2021 12:26

Podpora HP ti nic jineho nemuze rict. Pokud se ten notebook chova s originalni baterii jinak (i kdyz ta originalni treba uz skoro nic nevydrzi), tak bych tu novou nahradu reklamoval.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
EduardSK
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 16 led 2021 15:56
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizácia stavu nabíjania Pavilion6

Příspěvekod EduardSK » 19 led 2021 17:29

[quote="zivan"] Ale áno, veď ja by som od nich ani nič iné nečakal.
Čo sa reklamácie týka, ono v podstate, dal som za tú batériu 35€. Tá batéria sa nabije na 100% a nakoľko má NB procesor i7, čo je energeticky trošku náročnejšie, NB dokáže pracovať pri spustenom mailovom klientovi, Firefoxe a exceli fungovať na čistú batériu 3 hodiny. Mne to stačí, nesťažujem si, myslím že sa tá batéria nabije naplno. Aj SW indikácia hovorí o 98-99% nabitia po zapnutí. V prípade že by náhodou bola chyba v NB že nedokáže spolupracovať s neorigo batériou, bol by som tam, kde som dnes.
Akurát čo bolo hlavnou otázkou v téme, chcel som aby mi niekto ozrejmil ako sa má chovať LEDka pri nabití.
A ešte jedna vec, tento NB som kúpil bez batérie, takže nemám ako porovnať s origo batériou HP. A vôbec, označenie tohto NB bolo také záhadné, že som doňho týždeň hľadal batériu na nete. :D
Každý rozumie niečomu. Úmrtím systému Win XP som sa vo svete ovládania a víťazenia nad PC stratil. :|


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti