HP 6710b, starší kousek ?????

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Visapart

HP 6710b, starší kousek ?????

Příspěvekod Visapart » 15 zář 2007 00:41

Dobrý den,
mohl by jste mi prosím někdo poradit jestli jsem chytil ještě jeden z těch starých kousků moje výrobní čislo je CNU7321R6J. Ono totiž i když dám aby frekvence procesoru byla 37% tak mi furt běží větrák (i když trochu tišejc než normal ale furt to jde slyšet) .
A taky by mě docela zajímalo jestli vám taky NHC neukazuje voltage procesoru, což mě ne a připadá mi to docela divný a podeřelý :-(...
Díky za rady :-)

Visapart

jsem zapoměl ještě :-)

Příspěvekod Visapart » 15 zář 2007 00:45

ta teplota procesoru se drží i na těch 37% pořád na 50°C a ne a ne jít dólu.
A taky mě docela štve to že vyfukovacího místa fouká studený vzdych a větrák furt jede :-( mno popravdě se přiznám že jsem ho ještě ani jednou neslyšel že by přestal pracovat. Jo a tento notebook jsem si koupil před 2 dny :-).. Ještě jednou díky za rady :)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 15 zář 2007 01:47

CNU73xxxxx je uz nova varka.

C

Visapart

Příspěvekod Visapart » 15 zář 2007 08:31

a to vám to fučí ten větrák taky pořád i když to není pod skoro žádnou zátěží ???

Nefertiti
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 06 dub 2007 23:30

Příspěvekod Nefertiti » 16 zář 2007 12:26

Vlastním sice NB HP 6710s, ale přesto využiji tohoto tématu, neboť mám podobný problém..Notebook mám dva dny, takže se s ním zatím postupně seznamuji..a teď jsem zrovna vypozorovala, že větřák běží téměř pořád, přestože nedělám nic jiného než brouzdám po netu..Procesor tedy jede na minimim, jeho teplota se pohybuje kolem 41 stupňů..to není moc, nebo ano? Tomuhle fakt nerozumím..
Dá se s tím větrákem něco dělat? Nebo se s tím mám prostě smířit? Docela mě to ruší..Když už NB, tak jsem si představovala něco trochu tiššího...
Poraďte prosím :(

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 zář 2007 16:22

Ake seriove cislo? Staci prvych 5 znakov...

C

Nefertiti
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 06 dub 2007 23:30

Příspěvekod Nefertiti » 16 zář 2007 16:25

CeCo: Tak teď si nejsem jistá jestli to bylo zrovna na mě, každopádně moje sériové číslo je GB885...

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 zář 2007 16:59

Ano nefertiti, pre teba.
Tamto je vsak part number, seriove cislo by malo zacinat na CNU...

C

Nefertiti
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 06 dub 2007 23:30

Příspěvekod Nefertiti » 16 zář 2007 17:03

Jo aha, tak snad teď :) : CNU7350DR4

mohes
píše často
Příspěvky: 103
Registrován: 09 zář 2007 00:37

Příspěvekod mohes » 16 zář 2007 19:19

Nefertiti: ahoj, plánuju si koput taky tento notebook http://hewlettpackard.mironet.cz/hp-671 ... b+dp76496/ a jak moc je slyset ten větrák?? neni to nic strasnyho?

Nefertiti
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 06 dub 2007 23:30

Příspěvekod Nefertiti » 16 zář 2007 19:47

mohes: Neboj není :) Fouká vcelku tichounce, teda aspoň dle mého názoru, nemám totiž s čím srovnávat..

Tohle je můj první NB, takže nějak nevím, co je normální a co ne..ale žila jsem v domnění, že větrák se zapíná vždycky jen na chvilku po nějakém čase, když je ho potřeba..Ale ten můj fouká opravdu téměř nepřetržitě. Vždycky se jen po nějaké době tak na 15 sekund vypne a pak zas nějakou dobu pokračuje...Tohle mi prostě nepříjde normální..Dokonce měl potřebu se zapínat i ve chvíli, kdy jsem na NB nepracovala a displej byl vypnut :roll:
Tak snad někdo poradí, jestli mám učinit nějaké kroky či se prostě smířit s tím, že z NB bude pořád vycházet slabý fukot..

mohes
píše často
Příspěvky: 103
Registrován: 09 zář 2007 00:37

Příspěvekod mohes » 16 zář 2007 20:50

aha, takže nic strašného?? jinak je to OK notebook??? doporučíš?

Nefertiti
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 06 dub 2007 23:30

Příspěvekod Nefertiti » 17 zář 2007 13:23

mohes: Jak jsem řekla: nic strašného. Fouká potichu, ale holt pořád..Nějaké minus se holt najde na každém NB..Jinak ti ho určitě doporučuju, až na tuhle drobnost jsem s ním zatím maximálně spokojená..

Jinak kdybys měl ty nebo někdo jiný na 6710s nějaký dotaz, tak se klidně ptejte..Ráda poradím zase pro změnu já :D Z vlastní zkušenosti vím, že je hroznou výhodou, když se člověk může předem informovat, ať ví do čeho jde.. :)

spokk
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 25 bře 2012 14:14

Hlučný větráček

Příspěvekod spokk » 25 bře 2012 14:19

Ahoj, potřebovala bych poradit. Vyfasovala jsem notebook HP 6710s a 98% času (tzn. i když se nic neděje - např. mám otevřená 2 okna ve Wordu) mi jede větráček. Hodně mě to při práci obtěžuje. Kdyby jel aspoň opravdu 100% času, ale on se vždycky na 5 s odmlčí a pak zase začne.. :-X
Našla jsem, že by se to mohlo vyřešit upgradem Biosu, ale na to bohužel nemám, protože takový mág opravdu nejsem a nerada bych něco po.. Pak jsem našla, že by to foukání mělo jít upravit programem Notebook Hardware Control, ale vůbec netuším, jak na to. Můžete mi prosím poradit? Byla bych Vám moc vděčná.. Děkuji moc, Slávka

lukas-svk
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2008 16:57

Příspěvekod lukas-svk » 14 kvě 2012 17:41

tak vyuzijem tuto temu, kedze sa mi dostal do ruk notebook 6710b z novsej varky CNU735xx ale taktiez mu isiel dost ventilator a teplota bola aj v idle dost vysoka ..

Na roznych forach som sa docital ze kusy zo starsej varky CNU72x mali nejaky problem s termistorom na doske a preto spustali ventilator na vyssich otackach a adost casto. Myslim ale ze tieto novsie nie su o nic lepsie. Avsak, nedalo mi to a urobil som an tom booku male upravy (len tak pre radost.. ono ten stroj s core2 T7300 uz moc velku buducnost nema ..)

1.) Vymena teplovodivej pasty
klavesnica, switch cover, fan, chladic dole.. ocistit procesor a chladic
- pozor na jednom chladici je aj chipset a tam sa pouziva teplovodiva hmota. Ta chipsetu staci, navyse je hrubsia, takze si ju neposkodte, museli by ste zohnat novu.

V mojom pripade bola pasta na procesore dost zoschnuta a uz ani nepokryvala cele jadro.

Vysledok minus ~10 stupnov

Pri tom som vycistil FAN a rebrovanie chladica.

----

2.) Ventilator aj tak hucal, moc mi to nevyhovovalo (moze to byt dane aj tym ze notebook je starsi, ale v takto starom sa ho vymienat neoplati)

Nasledovala uprava DSDT tabulky a zmena otacok ventilatora na druhom stupni (resp. prvom ).

nejaky rychly postup.

Potrebujeme ASL (Microsoft ASL Compilator/Dekompilator ak sme vo Windows)

IASL (nacitanie tabulky, kompilator, dekompilator)

Precitanie DSDT tabulky.

- precitanie tabulky v binarnej podobe (aml)
mozne sposoby:

Windows
- IASL (Intel ASL Compiller)
parameter -g

- http://tonycr.wordpress.com/xp_dsdt/ (ja som pouzil tento program)

- http://rweverything.myweb.hinet.net/history.html

Linux
acpidump
cat priamo z proc


nacitana tabulka do suboru .aml (u mna zhruba 77KB, u roznych modelov sa lisi)
---

---
dekompilovanie tabulky

asl /u subor.aml


dostaneme subor.asl ( pre moj pripad 533KB)
---

---
editacia tabulky:

6710b by mala mat nejakych 6 modov pri vetrani
start - (0x0)
1 - (0x0)
2 - (0x32)
3 - (0x41)
4 - (0x50)
pri prehriati (0x64)

a k nim prisluchajuce hodnoty otacok ventilatora v percentach

Presne hodnoty kedy sa ktora rychlost spusta nepoznam, nejak sa mi moc nechcelo patrat, urcite je to zistitelne.


v kode to vyzera takto
Name (C3A1, Package (0x06)
{
0x64,
0x50,
0x41,
0x32,
0x00,
0x00
})

Moje upravene hodnoty
Name (C3A1, Package (0x06)
{
0x64,
0x50,
0x41,
0x00,
0x00,
0x00
})

Editoval som v notepade, treba dat pozor niektre editory pridavaju do suboru balast.

Nasledne som skompiloval spat cez Microsoft ASL
asl.exe subor.asl

mal by vzniknut subor .aml
(ak su nejake chyby pri kompilacii, treba ich fixnut, warningy staci ignorovat)
- pozor, ak neico zeditujete co nemate, a pouzijete danu tabulku, riskujete poskodenie hw alebo nefunkcny OS.

loadnutie tabulky
asl /loadtable subor.aml


Toto nacitanie tabulky by nemalo byt nevratne. Myslim ze danu tabulku vytvara bios a OS si ju nacita po starte (za predpokladu ze nema nejaku inu ktoru pouzije pri starte.) My sme teda OS poskytli upravenu tabulku.

(Riesenie v linuxe je noacpi a urobenie patchu znova, vo windows boot z install media, zmazanie jedneho reg kluca - nemam este vyskusane)

Taketo riesenie ma aj nejake slabiny, napr. ak budeme chciet flashnut novsi bios, mame velku sancu ze nam OS nebootne lebo hodnoty v nami dodanej tabulke nebudu suhlasit s tym ako je to v skutocnosti = BSOD vo windowse atd. Vtedy sa odporuca loadnut original pre danu verziu biosu, urobit flash.. a nasledne urobit patch znova



--
Po restarte dojde k stiseniu. V mojom pripade sa vetrak po starte ani netocil a spustil sa az niekedy pri teplote 65 stupnov (citane z jadra CPU).

Kedze ale CPU bez aktivneho chladenia nevdrzi bez tociaseho sa ventrilatora pracovat nejak prilis dlho, podvoltoval som cpu aby mu takato prevadzka necinila problem.

Moj kusok T7300@2.0 Ghz .. 1,25V
Stiahol som program RMClock (a podpisane ovladace pre 64 bit windows)

moj kusok bezi
2.0Ghz; 10 x 200; 0,95V
1,8Ghz; 9 x 200; 0,925V
1,6Ghz; 8 x 200; 0,9V
1,4Ghz; 7 x 200; 0,875V
1,2Ghz; 8 x 200; 0,85V

SuperLFM: 8 - 6 x 100; 0,85V

Mozno by siel este nizsie, ale treba tam nechat nejaku rezervu.
Testovane v prime95 (2 x worker)

Kazdopadne teraz sa teplota citana z jadra pohybuje priemerne okolo 50 - 60 stupnov, najviac co som zatial videl bolo 65 ked sa spusti ventilator a teplota sa dostane pod tuto hranicu kedy uz ventilator nebezi (proste si obcas odfukne a je znova klud).
Preto mozno urobim upravu aby ten ventilator mal iste minimalne otacky nech tam trosku prudi vzduch.


Vetrak je sice zregulovany, no teraz pocujem zasa pevny disk :).

Nie je to idealne, ale lepsie ako pocuvat stale ten neskutocne hlucny vetrak. Vcelku sa uz aj tesim na T530 alebo T520 so SSD miesto disku. To uz taketo problemy odpadnu, akurat celu dobu som rozmyslal nad tym ako si moze HP dovolit vydat takyto biznis notebook, to tie novsie 6530b/6730b su na tom o dost lepsie co sa tyka chladenia.

Spokk: update biosu je u HP jednoduchy, stiahnes si online flash component presne podla OS ktory pouzivas (su tusim pre windows).
Musis mat admin prava, spustis exac a pozeras na stav. Jediny zadrhel moze byt v tom z akeho biosu chces prejst na ten ktory flashujes, obcas byvaju obmedzenia ze musis prejst este na nejaku medziverziu a z nej na najnovsi.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů