HP_OMEN_17-an106nc

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Janek_HP_omen17
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 20 led 2020 18:41

HP_OMEN_17-an106nc

Příspěvekod Janek_HP_omen17 » 20 led 2020 19:36

cau kluci resim dilema vlastnim notebook hp omen 17-an106nc je na nem zalostne chlazeni! chipset se hreje i na 95 stunu po snizeni napajeni to neni o moc lepsi ale jde oto ze ten muj notebook ma chlazeni resene takto :
https://ibb.co/pK44L6t

a to lepsi chlazeni vypada takhle:
https://ibb.co/jhL9J2m

rozdil mezi nimi je:
https://ibb.co/rHXLk5x

jde mi oto ze chci zakoupit tohle lepsi chlazeni a namontovat jej do meho stavajiciho stroje aby se lepe chladil protoze grafika i cpu drzi teplotu v normalu ale temp hori vim ze je poteba jeste doresit upevneni toho chlazeni pac u meho modelu tam nejsou montazni matice ale to nejak pujde vyresit.

jak je znamo u notebooku nelze regulovat otacky ventilatoru tudiz se chci zeptat zkusenejsich zdali jde napojit oba ventilatory na jednu vetev tak aby ten na gpu pracoval soucasne s cpu a kdyz bude potreba aby chladila vice gpu prebrala zpet praci ta druha vetev za pomoci nejakeho zarizeni ktere by se vmestnalo do utrob notebooku. neni tam cd rom takze je tam mista habakuk poradi nekdo jak nato? pri procitani for jsem narazil ze se jedna o celkem problem u modelu hp s chlazenim ze je spatne vyresene spinani ventilarotu v biosu a hp to nijak neresi. rad se v tom hrabu a zkousim takze pokud mate moznost jak pomoci sem s tim.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10669
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: HP_OMEN_17-an106nc

Příspěvekod roman2277 » 21 led 2020 17:45

Jediné správné řešení je koupit jiný notebook.Herní HPčka mají velmi blbě řešené chlazení bez možnosti regulace ventilátorů.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: HP_OMEN_17-an106nc

Příspěvekod orgasmic » 21 led 2020 18:56

Šasi vypadá stejně, nebál bych se toho.
Ale levnější řešení bude nanést na chipset teplovodní pásky a přidělat k té části na levé straně měděný plíšek a připevnit.
Asus ROG Strix G18

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: HP_OMEN_17-an106nc

Příspěvekod orgasmic » 21 led 2020 18:58

Každopádně přijdeš o záruku, jestli ji ještě máš.
Jestli nebude lepší notebook prodat jak píše Roman a koupit něco použitelného.
Podle mě to nevyřešíš a akorát se s tím budeš srát.

Ale jestli tě to baví...
Asus ROG Strix G18

Janek_HP_omen17
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 20 led 2020 18:41

Re: HP_OMEN_17-an106nc

Příspěvekod Janek_HP_omen17 » 21 led 2020 20:20

no tak kluci trosku hravosti do toho! jj zakladni desky jsou plne totozne je jen zmena komponent ale usazeni je totozne uz jsem nasel komplet chlazeni za 1500kc( ventilatory + trubky ) takze ted jen obednat a pockat az to dojde.
jasne koupit novej notas nebo to nedelat vubec je jiste reseni ale me to bavi a kdyz clovek neriskuje nic neziska. ta regulace otacek pak pri nasazeni novejch trubek mozna uz nebude treba.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: HP_OMEN_17-an106nc

Příspěvekod orgasmic » 22 led 2020 09:05

Pak dej vědět jak jsi dopadl.
Asus ROG Strix G18

Janek_HP_omen17
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 20 led 2020 18:41

Re: HP_OMEN_17-an106nc

Příspěvekod Janek_HP_omen17 » 04 pro 2020 22:53

Ahojte Kluci. Po delsi odmlce jsem se dostal konecne k realizaci (castecne) upravy chlazeni meho notebooku.
kvuli penezum jsem zakoupil pouze ventilator ktery obsahoval chlazeni tempu ktery me vysel na 1200kc cely system jsem nasel za 3 litry coz zatim nemam, mozna zase dalsi jezisek.pustil jsem se do vymeny ventilatoru a ta sla v celku bez potizi je to celkem dobre udelane takze system je vymenytelny za par minutek. jeste musim kvuli absenci matic na spodni strane desky system uchytit pomoci plastovych cvocku ktere aktualne nemam a musim je obednat. zatim provizorne upevneno pres stredovy sroub ktery slouzi pouze pro pripevneni plastoveho spodniho deklu. po zapnuti systemu se teplota drzi pod 40 stupnu pri praci na netu a zaplem youtube a fb kdy mi notebook lital k 50 stupnum takze je to castecny uspech. bohuzel nemam na noteboku nainstalovanou zadnou narocnou hru abych zjistitl zdali je posun k lepsimu i pri hrani her snad brzo nainstaluju nejakou hru narocnou na grafiku( pac chlazeni tempu je na ventilatoru grafiky) zde je par foto z instalace.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


mam na Vas par dotazu treba dokazete poradit!

1. v biosu je moznost nechat bezet neustale ventilatory i bez potreby chlazeni (Fan Always on) kdy ventilator cpu jede neustale na nizke otacky pri pouziti programu speedfan ukazuje ze cpu jede na 1600 a gpu na 300 coz ale u gpu neni pravda pac gpu se netoci vubec coz me nemile zaskocilo.nevite zdali jde nejak donutit k otackam aby se aspon otacel na minimalni otacky pomoci nejake utility?

( napadla me poradna prasarna napojit oba ventilatory na stejne napajeni aby se tocily oba dva na stejne vetvi jenze pri opravdu nutnem chlazeni si myslim ze na jeden vystup bude napor obou ventilatoru jiz moc nebo se pletu? ) jde to nejak vyresit? proc HP neudela v biosu nejakou upravu co maji za problem pomoct zakaznikum?

2. na desce je volnej konektor u ktereho je oznaceni BL neni to konektor po dvd romku? pokud ano by tam sel pridat dalsi disk ne? mam sice ssd a klasiku ale mam doma jeste 250gb ssd ze starsiho notasu na kterem mam programy coz by se mi libilo to mit v notasu. myslite ze by bylo realne kdyz sezenu redukci z notebooku kterej ma dvd romku ze to po zapojeni pojede? mswlim zdali to neni jen slepej konektor beu ovladace atd.

Obrázek

Janek_HP_omen17
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 20 led 2020 18:41

Re: HP_OMEN_17-an106nc

Příspěvekod Janek_HP_omen17 » 08 pro 2020 18:52

nebo me napadla jeste jedna mozna jeste lepsi varianta. v mem notebooku neni dvd rom a proto je tam tato skuliny o velikosti dvd romky. sem bych dal ventilator ktery byl puvodne na miste noveho chlazeni a nasmeroval bych vydech nanej a zapojeni a regulace by byla provadena pres externi napajeni

Obrázek


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti