Nefunkční mikrofon u HP 530 - prosím o pomoc

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
bjhp
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2007 11:05

Nefunkční mikrofon u HP 530 - prosím o pomoc

Příspěvekod bjhp » 12 zář 2007 11:39

Mám problém s nefunkčností mikrofonu.
Jedná se o HP530 s T2050, kupovaný s FreeDOSem. Instalace WXP Pro SP2 a všech ovladačů ze stránek HP pro tento NTB proběhla standardně.
Posléze po nainstalování Skype zjišťuji, že nefunguje mikrofon, respektive je velmi potichu. V Ovládání hlasitosti v Možnostech nelze vybrat Upřesnit nastavení a tak u mikrofonu nelze vybrat Upřesnit, kde by potom mělo jít zaškrtnout MIC Boost, což by mělo vyřešit nefunkčnost mikrofonu. Také Testem zvukového zařízení mikrofon neprošel. Repro je však zcela funkční.
Kde je chyba? Zkusil jsem novou instalaci ovladačů na holá XPčka v pořadí : čipset, MUAA, audio. Bohužel se stejným výsledkem.
Ptám se komu z majitelů s instalací WXP mikrofon funguje včetně funkce Upřesnit?
Jedná se podle vás o SW nebo HW (nefunkčnost Upřesnit - vlastnost zvukovky) problém?
Mám začít úplně znova a přeinstalovat i WXP?

Díky za ohlasy.
bj

MiW
občas něco napíše
Příspěvky: 93
Registrován: 06 srp 2007 14:39

Příspěvekod MiW » 14 zář 2007 08:46

Me ve WXP, v ovladani hlasitosti taky nejde vybrat (upresnit nastaveni/ MIC boost). Ale resi to utilitka primo k te me zvukovce.
Tak jestli HP taky nema nejaky svuj specialni SW pro zvukovku...

bjhp
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2007 11:05

Chabá odezva...

Příspěvekod bjhp » 14 zář 2007 12:23

Díky, to mě také napadlo, ovšem zatím jsem nic nezjistil a navíc pochybuji o tom, že to bude řešit mizerný výsledek testu zvukového zařízení.

Zaráží mě, že se dosud neozval žádný majitel HP 530 !!!

lamax
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 28 zář 2007 12:27
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lamax » 28 zář 2007 12:28

taky mam HP 530 a stejný problém :( :(, skoda ze neexistuje nějakej program program co zvýší hlasitost u mikrofonu, nebo jeslti o nějakym víte tak pls napište :(

bjhp
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2007 11:05

Příspěvekod bjhp » 01 říj 2007 09:37

Díky za odpověď, i když mě nepotěšila.
Jsem zvědav, zda se mi ozve někdo komu ten mikrofonní vstup funguje správně !!!

lamax
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 28 zář 2007 12:27
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lamax » 01 říj 2007 14:54

prohledal jsem snad celej google a nic jsem nenašel :(, částečně to řeší moje USB webkamera s mikrofonem, ale není to ono, taky jde si pořídit USB mikrofon či sluchátka+mic, ale to už je nad 500,- :(

bjhp
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2007 11:05

Příspěvekod bjhp » 03 říj 2007 07:10

jj, budu tedy asi muset odzkoušet USB sluchátka+mic, doufám, že to bude použitelný...

lamax
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 28 zář 2007 12:27
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lamax » 03 říj 2007 14:33

ok, dej pak vědět, dík

qfwfq
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 05 pro 2007 23:03

Příspěvekod qfwfq » 05 pro 2007 23:09

Toto je moja skúsenosť:
Mal som podobný prípad. Inštaloval som na HP530 XP home. Packard tento notebook dodáva buď s OS DOS, alebo s predinštalovanými Vistami. XP-čka som nainstaloval v pohode. Drivery u HP na stránke boli všetky, nič nehlásilo zjavný problém. Po 3 dňoch sa mi notebook vrátil s tým, že má problémy s nahrávaním zvuku (nízka úroveň na mikrofónovom vstupe; napr. pri Skype rozhovore na druhej strane nebolo skoro nič počuť). Skúsil som rôzne drivery: od výrobcu zvukovkového chipu, príbuzné HP notebooky, preinštaloval som XPh, XPp, autorizovaný servis HP vymenil základnú dosku notebooku a nič. Po niekoľkých telefonátoch na HP helpline (dozvedel som sa, že HP na tieto noteboky doporučuje inštalovať Visty) som tam nainštaloval Visty. Zrazu všetko fungovalo aj bez driverov od HP. Dodatočne som ich nainstaloval, ale nebolo v podstate treba.
Prišiel som o licenciu XPh a kopu nervov. Pôvodne som si myslel, že Visty dopadnú ako WMilénium, ale komerčné tlaky na distribúciu Visty sú dosť silné. Musíme si zvyknúť!

bjhp
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2007 11:05

2qfwfg :

Příspěvekod bjhp » 06 pro 2007 06:58

2qfwfg : ano, problém jsi popsal přesně a díky za příspěvek. Já sám jsem se pro jiné, pro mě důležitější věci, ke "konečnému" řešení ještě nedostal, ale slibuji, že až to bude, tak sem napíšu.

lamax
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 28 zář 2007 12:27
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lamax » 06 pro 2007 17:51

skus koupit tu USB zvukovku, já vím je to 500,- Kč, ale vypadá, že jiný řešení asi v nejbližší době nebude :shock:
Já už s tím mikrofonuju asi měsíc a v poho 8)
HP 530, 1.6Ghz CoreDuo, 1GB RAM, 80GB HDD

bjhp
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2007 11:05

Re: 2qfwfg :

Příspěvekod bjhp » 20 pro 2007 14:11

bjhp píše:2qfwfg : ano, problém jsi popsal přesně a díky za příspěvek. Já sám jsem se pro jiné, pro mě důležitější věci, ke "konečnému" řešení ještě nedostal, ale slibuji, že až to bude, tak sem napíšu.


Takže, závěrečná zpráva pro všechny, kdo narazili na stejný problém s malou hlasitostí mikrofonního vstupu.
Po pročtení i cizokrajných fór jsem usoudil, že mým řešením bude investice do USB headsetu. Viz např. http://www.youtube.com/watch?v=a9DZlHGRSOs
Funguje na 100%.

Nagash
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 18 kvě 2007 10:58

Příspěvekod Nagash » 29 pro 2007 11:56

Taky jsem koupil externí zvukovku do USB a vše vyřešeno.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51230

lamax
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 28 zář 2007 12:27
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lamax » 29 pro 2007 14:17

jj externi zvukovka je supr, ještě chtít po HP aby mi ji zaplatili :lol:
HP 530, 1.6Ghz CoreDuo, 1GB RAM, 80GB HDD


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů