Windows 10 aktualizace

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
MyEgo.cz
píše často
Příspěvky: 120
Registrován: 28 úno 2008 23:09

Windows 10 aktualizace

Příspěvekod MyEgo.cz » 16 říj 2018 00:24

(viz https://www.facebook.com/radekhulan/pos ... 4868992525)

Windows 10 build 1809, upgraduji z předchozí stabilní verze na systém, co mi nabídnul Windows Update. Klik, restart, hotovo? Kdepak...

Jde o značkový notebook HP EliteBook 840 G5. Je to fantastický stroj, pokud jste programátor, jako běžný uživatel totiž toto nedáváte:

- 10 minut se stahuje nová verze
- 30 minut se instaluje nová verze
- 3x se restartuje notebook
- promaže se většina ovladačů a nefungují (minimálně) klávesy na změnu jasu displeje, takže spouštím HP Support Assistant a ten mi nabídne automatickou instalaci dalších 8 ovladačů co tam najednou nejsou
- proč je neinstaloval nový Windows sám? Proč je vůbec smazal?
- stahují a instalují se HP ovladače, přičemž ignoruji HP Asistentem 3x požadovaný restart, udělám jej až poté..
- nabízený Intel I2C se z neznámého důvodu nenainstaloval, tak jej po restartu stahuji ručně a znovu dělám restart, pak už jede
- nefungují stále klávesové zkratky pro změnu jasu displeje...
- hledám co za to může, pak stahuji z webu HP.com ručně HP Hotkey Support a HP Collaboration Assistant (HP Support Assistant je nenabízí) a instaluji a zase restart
- když už jsem na HP.com, stahuji také nový UEFI BIOS 1.04.00 (HP Support Assistant jej nenabízí) a restart, instalace zabere 8 minut
- spuštím "Vyčištění disku", potvrzuji smazání předchozí verze Windows, a získávám 35GB místa navíc na SSD, zabere to 10 minut

Tak super, po 2+ hodinách práce mám počítač funkční +/- jako předtím, než jsem s tím začal. Nic mi to nepřineslo, jen pozoruji drobně lepší hledání v systému, které jsem ale nepotřeboval. Aktualizace instaluji automaticky kvůli lepší bezpečnosti.

Opravdu je kvůli takové kravině nutné reinstalovat celý systém a půlku jej inicializovat / promazat? S Windows 10 se velice dobře pracuje, ale proč je aktualizace pořád takový mega oser? Microsoft CZ
Naposledy upravil(a) MyEgo.cz dne 16 říj 2018 08:13, celkem upraveno 1 x.
ThinkPad T420s -> Surface Pro 3 -> Dell XPS 13 -> Dell XPS 15 -> HP EliteBook 840 G5 -> HP zBook 15u G6 -> Dell XPS 15 7590 -> HP Spectre x360 14 -> ASUS Zenbook 14X AMD -> ThinkPad T14 G3 (Intel) -> HP ZBook Firefly 14 G10A

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10669
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Windows 10 aktualizace

Příspěvekod roman2277 » 16 říj 2018 07:24

Sem by se měl podívat PeterNR aby procitl.Ano toto je bohužel zcela normální jev u MS.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 975
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Windows 10 aktualizace

Příspěvekod leon » 18 říj 2018 12:50

nejvíc mě "blaží" případy, kdy to napíše, že došlo k chybě, ale žádná další specifikace problému, takže jen můžeš hádat :roll:

Becvys
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 24 bře 2018 17:01

Re: Windows 10 aktualizace

Příspěvekod Becvys » 19 říj 2018 21:39

No upgrade u mne,stáhnul se, instaloval se na dvakrát. Po prvním restartu vypsalo nějakou chybu. Po nainstalovaní problém se zvukem pár dnů. Po připojení sluchátek nic. Pak zlobilo podsvícení displaye, po restartu nebo spuštění najel ntb s 50% jasem. No zkoušel jsem laborovat, ale na nic nepřišel jen jsem smutně sledoval jak postupně na web stránkách lezou ven problém, které uživatelé měli po updatu. Nyní je stav, že se "nevím jak" vše opravilo a koukal jsem do historie aktualizací a přišla pouze jedna 10.10.2018. Update jsem dělal 3.10.2018. No příště už rozhodně spěchat nebudu, ale to víte zvědavost. Co se týká HP Support Assistant tak ten už je nějakou dobu mrtvý. Takže nezbývá než chodit přímo na stránky online web podpory. Na to, že mám ještě 5 měsíců do vypršení záruky podpora nic moc. NTB mě stál necelých 33tis a ještě jsem udělal upgrade SSD a RAM. Celkem tedy konečná cena 40 tis. Za to bych si mohl zasloužit trochu více, co myslíte. Momentálně ani online podpora nefunguje. Nelze načíst stránky. An error occurred while processing your request. V pořádku. NTB HP Pavilion gaming 17-ab201nc. :roll:

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 975
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Windows 10 aktualizace

Příspěvekod leon » 20 říj 2018 21:16

upgrade nebo update?
jaký si měl původní OS na novém notebooku?

Becvys
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 24 bře 2018 17:01

Re: Windows 10 aktualizace

Příspěvekod Becvys » 21 říj 2018 19:50

Update, pardon překlep. Aktuální verze WIN 10 pro, verze 1809, build 17765.55. Podsvícení stále zlobí. Dnes to najelo znovu s 50% jasem. :|

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 975
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Windows 10 aktualizace

Příspěvekod leon » 26 říj 2018 02:24

neni tam náhodou čidlo pro automatickou regulaci jasu LCD podle okolního světla? (pravá myš na ploše > Nastavení zobrazení)

Becvys
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 24 bře 2018 17:01

Re: Windows 10 aktualizace

Příspěvekod Becvys » 26 říj 2018 05:13

Není, neudělá to pokaždé.Je to tak 50/50, ale nic zásadního. :wink: Třeba se to časem opraví nějakou aktualizací.

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 975
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Windows 10 aktualizace

Příspěvekod leon » 28 říj 2018 20:29

by mě zajímalo, jestli je to víc chyba MS nebo výrobců notebooků, kde je chyba v komunikaci

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10669
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Windows 10 aktualizace

Příspěvekod roman2277 » 29 říj 2018 09:45

Já jsem musel u HP 430 co mám v podpisu vrátit ovladač za stránek HP.On si totiž Win 10 rád přeinstaluje co se mu zachce.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Becvys
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 24 bře 2018 17:01

Re: Windows 10 aktualizace

Příspěvekod Becvys » 29 říj 2018 14:33

No co se týká ovladačů, tak aktualizace přes HP Support Assistant se již nekoná delší dobu. Poslední, pokud si dobře vybavuji, poslední přišla aktualizace na Bios, která se vám přes tento nástroj vůbec nenabídne a je potřeba zajít sem tam na online podporu kde se toho stejně moc neděje. Jak jsem psal, záruka zanikne 13.3.2019. Takže je dobré, že si občas natáhne ovladače NTB ze stránek microsoftu. A co si vybavuji tak si stahuje akorát na integrovanou grafiku sem tam. Když jsem zkoušel manuálně hledat ovladače přes správce zařízení tak jsou to většinou ovladače na síťovou kartu nebo bluetooth. Co se týká pro změnu systému win 10, nechci teď lézt do zadku microsoftu, ale asi není úplně jednoduché odladit systém na X miliónů zařízení od různých výrobců a dle mého je možná i trochu zázrak, že to nějak funguje. Najde se spousta prskalů, kteří windows odsuzují za bůh ví co, ale nikdo je přeci nenutí se systémem win 10 pracovat. Já jsem celkem spokojený a s každou aktualizací přichází něco nového a postupně se vylepšuje, ale jdou s tím i problémy, no co už. Když teď přejdu k jinému soudku, u mého mobilu taky dochází a nejen u mne k jistým problémům a mám na mysli když se přechází z androidu na vyšší řadu a to není tak masivně rozšířen z pohledu výrobce, který si ho ještě upravuje k obrazu svému. U předchozí aktualizace(A8O) vím, že byly problémy různého druhu, které se časem opravily různými updaty. Od bráchy mám zprávu(Sony xperia XZ2C), že přechod na A9P taky nese sebou nějaké problémy, drobnosti, tak jsem zvědavý co bude u mne na Sony xperia XZ1C. To jen pro takové srovnání. U mého HP věřím, že bude časem v pohodě. Předchozí NTB jsem měl 3 od Asus. Pak jsem přešel na HP ENVY 17-n105nc a momentálně HP Pavilion Gaming 17-ab201nc s doplňujícím upgradem SSD na 500gb do M.2 slotu a RAM na 2x8GB a to jen kvůli Forza Motorsport 7. Jinak HP ok a myslím, že příští bude opět HP jestli nepřijde výhodnější nabídka. :wink:


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů