Přeinstalace HP Pavilion G6

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Přeinstalace HP Pavilion G6

Příspěvekod orgasmic » 05 bře 2017 15:14

Ahoj, mám tu ségry noťas, kde byly osmičky, které ji nevyhovují.

Rozhodl jsem se ji tedy nainstalovat sedmičky.
V BIOSU jsem přepl mod legacy na enable, aby šlo bootovat z USB, disk zformátoval v instalačním okně, ale nejde na něj nainstalovat systém.

Hlasí to, že je vybraný oddíl GPT Partition.

Zkusil jsem tedy flashku zkonvertovat do této partition přes cmd, ale po použití programu na vytvoření BOOT zařízení asi dojde zase ke změně.
Následně nelze vůbec z flashky nabootovat.

Zkusil jsem instalaci vypálit na DVD, ale zase po nabootování z DVD hlásí, že nenalezl nějaký DVD ovladač.

Nevíte někdo, co s tím?
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 05 bře 2017 18:14

GPT musíš zkonvertovatna MBR především na tom pevném disku počítače. Nějak si nejsem jistý, jestli jsem přesně pochopil ty tvé kroky, ale tohle mi z toho nějak nevyznívá.

Windows 7 se neumí nainstalovat v BIOS módu na pevný disk, který je GPT.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 05 bře 2017 20:31

Máš pravdu, já to blbě pochopil a odpálil si flešku několikátou změnou partition...je to možné? :D
Já to totiž blbě pochopil a myslel, že mám změnit na GPT tu flashku, ale on se má změnit HDD.

Koupil jsem novou fleshku s tím, že přes MS boot software chci nahrát bootovací verzi OS, ale pokaždé to najednou píše, že soubory zkopíroval, ale nemohl nastavit bootsec...nechápu proč...
Asus ROG Strix G18


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů