HP Elitebook 8570W - lagy v prohlížeči po upgrade na W10

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

HP Elitebook 8570W - lagy v prohlížeči po upgrade na W10

Příspěvekod tiktak » 09 srp 2015 01:16

Dovolil jsem si založit thread, jelikož jsem nenašel nikde relevantní odpověď a už nevím, co vyzkoušet.
Po upgrade na W10 mi na obou mých 8570W začalo lagovat prohlížení internetu (zkoušel jsem všechny prohlížeče co mám - Edge, Firefox, Chrome, Opera) a ve všech je to stejné - průměrně tak jeden z 10ti prokliků například odkazu na jakékoliv servery se "sekne" - prohlížeč klasicky čeká na download stránky, nebo stránka vyběhne jen v základním html modu (třeba bez fotek, bez formátování atd.) nebo i dokonce dojde k hlášce o stránce offline.
Pak zase třeba několik prokliků je vše OK a znenadání to samé. Systém při tom "nezamrzne", (žádné zamrznutí kurzoru či něco podobného) nezvýší se zátěž nebo frekvence (koukám na Core Temp a Hardware Info)
Protože mám bohužel nebo bohudík dva úplně stejně součástkově vybavené Elitebooky (jediné dva rozdíly jsou, že v jednom je vypalovačka Blue Ray a ve druhém jen čtečka a jeden má 8 GB paměti, druhý 16GB), předpokládám stejný problém (dělají to ba stejně).
Problém s routry vyloučen (jeden je připojen kabelem a druhý přes Wifi, každý na jiném typu routeru respektivě VDSL modemu a ještě v jiných částech Prahy - kancelář, domov), odzkoušel jsem všemožné testy downloadu/uploadu, pingu atd. a podle testů je vše naprosto OK (pingy na velké servery do 20ms, rychlost up/down v podstatě maximální dle mého tarifu u O2 a oba notebooky jsou dost blízko ústředny, takže problémy s připojením podobného typu nikdy nebyly. Při kontinuálním stahování se nedějí žádné výpadky ani "mezery" ve stahování - mám na ploše Bandwith Meter Pro a vidím, jak je spojení kontinuální a rychlost při souvislém downloadu či upladu neklesá.
Manželce na Dellu E6420 se po upgradu na W10 nic takového neděje (je na stejné síti a modemu), takže předpokládám problém jen na Eliteboocích.
Napadá někoho, co ještě bych mohl vyzkoušet, abych odhalil, kde je problém?
Samozřejmě před upgradem jsem měl na obou noteboocích W7 a tento problém neměl.
Za rady typu "tak přejdi zpátky na W7..." děkuji, ale mým cílem je to rozfungovat na W10 - jinak mi systém vcelku vyhovuje a nerad bych se na W7 vracel jen z tohoto jediného důvodu.
Děkuji za nápady (které mně už došly :) )
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 12 led 2016 12:47

Odpovím si po čase sám, ale může to třeba někoho zajímat.
S W10 jsem v celku spokojen, jen právě problém s lagy v připojení, mne neustále strašně s***y (jak návrat o 10 možná více let zpět, kdy jsem používal dial up modem, nebo GPRS/EDGE modem - mobil připojený kabelem s relativně neomezeným FUPem).
Po nějaké době se totiž výrazně zhoršilo i chování manželčina notebooku (také W10 a Intel Wifina), stejně tak X220 s W10 a Intel síťovkou - podobné symptomy - na internetu dlouhé lagy v prohlížeči, občas nenačtení celé stránky, nebo úplný výpadek (server nenalezen). Pak to zase třeba 10 odkazů funguje relativně OK a znovu lagy.
Protože mám stejný ADSL/VDSL modem doma i v práci (Comtrend 3026e) a dělá to jak doma, tak i v práci, začal jsem podezřívat právě nějaký problém v modemech (i když na W7 a W8.1 jely modemy naprosto stabilně a spolehlivě - což také není u tohoto typu úplným pravidlem, ale mne to prostě fungovalo OK).
Někde při pátrání po netu jsem našel i názor, že někomu pomohlo vypnutí zabezpečení Wifi (otevřený přístup bez ochrany heslem, přenastavení jen na cílovou MAC adresu), takže jsem to vyzkoušel a hodně se to zlepšilo, i když to stále nebylo úplně ideální. Nicméně tento způsob ochrany sítě není moc bezpečný (to by ani tak nevadilo - nemám a nepotřebuji nějaké ultimativní zabezpečení sítě - neposílám nikam plány výroby atomové bomby nebo nového typu letadel), ale používám dost věcí připojených na wifi, občas něco někomu opravuji a tak vždycky lézt do routeru a přidávat nové MAC pro zařízení, co budu potřebovat jen dvě hodiny a pak už ho mít doma nebudu, to by byla otrava.
Protože i tak připojení nebylo ideální a v práci jsem připojen pracovním notebookem přímo k LAN kabelem (a i tak to laguje, méně, než přes wifi ale laguje), řekl jsem si, že prostě zkusím jiný model modemu. Zakoupil Asus DSL-N17u (jeden z levnějších, ale slušnějších VDSL modemů na trhu), zapojil, trošku si zanadával při hledání návodu, jak nastavit VDSL pro O2 (není přednastaveno, musí se ručně nastavit v rozhraní modemu), pak restartoval modem a klep klep klep - od té doby mi zase doma vše běhá naproto dokonale - prohlížeč načte obsah okamžitě, na všech noteboocích.
Takže stejná výměna proběhne i v práci, neboť mi to za to stojí (2x cca 1900,- za modem tedy zamrzí :))
Je zajímavé, že Androidí Wifi a systém je vůči tomuto problému přes stejný modem imunní a chová se naproto stabilně a funkčně (na rozdíl od Windows 10 notebooků), je rovněž zajímavé, že s notebooky s W7 a W8/8.1 také vše funguje bezvadně a je to ještě více zajímavé v tom, že modem tohle dělá i "za Wifi sítí", pokud je připojen v práci přímo kabelem k notebooku s windows 10.
Dost to nechápu, ale prostě výměnou modemu za jiný typ, s jiným chipsetem se všechny problémy s lagy na internetu na W10 strojích vyřešily.
Jinak opakuji, že připojení na ADSL/VDSL v práci i doma, přes Wifi i LAN bylo na W7 a W8/8.1 skoro ukázkové, jsem doma i v práci blízko ústředny, nízká agregace, takže rychlost pingů i stahování vždy skoro maximální dle tarifu O2. Na W10 při stahování většího souboru vše naprosto v pořádku (nikdy žádný rozpad spojení nebo výpadky), pingy na servery vždy v rámci maximálně desetin sekundy (taky v pořádku). veškeré testy HW/SW, ovladače i testy připojení rovněž v pořádku, jen při reálném použití v prohlížečích stále pospané problémy.
Takže tak, třeba to někomu s O2 ADSL/VDSL pomůže, že při podobných problémech při přechodu na W10 bych jako první doporučil vyzkoušet jiný modem, než Comtrend (který sice není nijak oslnivě dobrý, ale přesto patří k těm lepším, co O2 nabízí)
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 12 led 2016 17:58

Jo win 10 je ještě stále beta.Mě zase štve to stálé hrabání SSD disku.Ale jak se toho zbavit opravdu nevím.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů