Rámeček místo CD/DVD mechaniky pro HP Probook 450G1

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Krop
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 27 říj 2014 18:58

Rámeček místo CD/DVD mechaniky pro HP Probook 450G1

Příspěvekod Krop » 27 říj 2014 18:59

Zdravím všechny,

prosím o velikou radu. Vlastním notebook HP Probook 450 G1 a rozhodl jsem se, že si tento notebook osadím SSD diskem. Koupil jsem si tedy SSD disk (Intel SSD 530 - 120GB) a dal ho na místo původního HDD. Pro HDD jsem koupil rámeček místo mechaniky konkrétně Evolveo DF095. Nainstaloval jsem windowsy 8.1 na SSD disk (bez druhého osazeného disku) a potom jsem tam vložil ten druhý. V tu chvíli mi počítač zamrzl na načítací stránce Windows (černé pozadí, uprostřed logo windows 8 a pod tím, indikátor načítání). Cca po 10 minutách se počítač přepl do režimu spánku. Zkoušel jsem rámeček v dalších 2 NTB - konkrétně HP Probook 4530s a Acer Extensa 5235 - v obou disk i s rámečkem fungoval i po 5 restartováních jmenovaných nb. Zakoupil jsem tedy s podezřením nekompatibility rámečku s HP Probook 450 G1 rámeček SilverStone Treasure TS08. Opakovalo se to samé jako s rámečkem Evolveo. Máte někdo s tímto problémem zkušenosti? Nebo nevíte, který rámeček by mohl být s NB kompatibilní? Popřípadě, co by mohlo pomoci při zprovoznění?
Předem díky všem za odpovědi.
PS: provedl jsem i aktualizaci BIOS základní desky

soban
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2014 20:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod soban » 01 lis 2014 10:42

Podle mě bude problém v tom že ten HDD bude mít příznak že je botovací a UEFI či SECUREBOOT s tím budou mít problém.

Takže skusit si s tím pohrát skusit kompletně ten HDD smazat aby tam nebyly oddíly pro UEFI a nemělo to příznak botovacího HDD.

Samozřejmě taky může být zrada v BIOSu který nepočítá s tím HDD místo mechaniky.

V rámečku problém být nemůže protože tam je pouze redukce z jednoho druhu konektoru na normální sata.

U nějakého NT byla zrada že v konektoru DVD mechaniky nebyly zapojené všechny napájecí piny a pak tím pádem HDD co je vyžadoval neběžel.

Krop
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 27 říj 2014 18:58

Příspěvekod Krop » 01 lis 2014 19:23

Disk je zcela zformátován a jak píšete, v BIOS není možnost ani místo mechaniky HDD osadit. Takže mě spíše zajímá, jestli existuje někdo kdo na HP Probook 450 používá nějaký rámeček, který na tomto notebooku chodí, nebo jak to nastavit, aby to fungovalo?

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 01 lis 2014 20:58

Nezkousel jsi mit zapojeny jen jeden disk, ale mít ho v té redukci?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

soban
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2014 20:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod soban » 01 lis 2014 22:35

Jak říkám rámeček za nefunkčnost nemůže!

Není v něm žádná elektronika pouze upevňuje HDD do šachty a přispůsobí konektory které jsou propojené 1:1 !

Krop
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 27 říj 2014 18:58

Příspěvekod Krop » 01 lis 2014 22:57

zivan píše:Nezkousel jsi mit zapojeny jen jeden disk, ale mít ho v té redukci?


Zkousel, ale ani to nepomohlo.

Krop
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 27 říj 2014 18:58

Příspěvekod Krop » 01 lis 2014 22:58

soban píše:Jak říkám rámeček za nefunkčnost nemůže!

Není v něm žádná elektronika pouze upevňuje HDD do šachty a přispůsobí konektory které jsou propojené 1:1 !


Vsak dobra, ale tak existuje nejaka moznost, jak na tom notebooku druhy disk zprovoznit?

soban
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2014 20:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod soban » 02 lis 2014 11:30

Pokud se kousne bios když tam nenajde DVD a místo toho nejde HDD tak s tím nic neuděláš jedině upravit bios. (Pokud se nedá v biosu nastavit aby při chybě se nezastavil).

Co můžeš skusit tak prohodit ten SSD dát do rámečku a HDD spět co to udělá.

Pokud jsi měl ten HDD v rámečku roztočil se motor při zapnutí NT pokud ne signalizovalo by to problém s napájením. (Potom proskoumat zda na tom konektoru při zapnutém NT jsou všechna napájení jak mají být - kdyby ne musel by jsi NT rozebrat a přivést napájení odjinud - původní DVD může mít jiné nároky na napájení jak ten HDD)

Krop
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 27 říj 2014 18:58

Příspěvekod Krop » 02 lis 2014 14:48

soban píše:Pokud se kousne bios když tam nenajde DVD a místo toho nejde HDD tak s tím nic neuděláš jedině upravit bios. (Pokud se nedá v biosu nastavit aby při chybě se nezastavil).

Co můžeš skusit tak prohodit ten SSD dát do rámečku a HDD spět co to udělá.

Pokud jsi měl ten HDD v rámečku roztočil se motor při zapnutí NT pokud ne signalizovalo by to problém s napájením. (Potom proskoumat zda na tom konektoru při zapnutém NT jsou všechna napájení jak mají být - kdyby ne musel by jsi NT rozebrat a přivést napájení odjinud - původní DVD může mít jiné nároky na napájení jak ten HDD)


Všechno jsem provedl, BIOS se nekousne, když nenajde mechaniku, ale jednoduše tam není možnost změny z optické mechaniky na něco jako notebook upgrade bay. Disk normálně v rámečku běží.

soban
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2014 20:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod soban » 04 lis 2014 02:03

No tak když se to nekouše v BIOSU tak si vytvoř USB flash s linuxem, vypni secure boot a skus nabotovat ten linux.

A pak to skus s tím HDD místo mechaniky a nabotovat ten linux z USB.

Pokud linux pošlape tak je HW v pořádku a zrada bude někde na straně windows v botování.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů