HP ProBook 455 - přehřívání ?

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
wieszak
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 17 dub 2012 11:27

HP ProBook 455 - přehřívání ?

Příspěvekod wieszak » 08 črc 2014 07:15

Zdravím. Mám tenhle ntb teprve týden a při hraní náročnějších her (AC III, TES V Skyrim) se teplota zvedne až na necelých 140°C (takto mi to udává alespoň CPUID HWMonitor). Ve specifikacích má tenhle noťas (konkrétně procesor) max. teplotu do 105°C. Chtěl jsem se zeptat, jestli mu takové "přehřívání" nějak škodí, případně jestli má nějakou tepelnou ochranu proti tomuhle přehřívání? Díky za odpovědi :)

Konkrétní model: HP ProBook 455/15,6/A10-5750/8G/1TB/ATI/DVD/W8 F0X70EA#BCM

soban
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2014 20:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod soban » 08 črc 2014 10:30

No pochybuji že tam máš 140°C :-) to by jsi na tom mohl vařit vajíčka.

Většina NT se při přehřátí sama vypne a vypíná se většinou jak je teplota nad 99-105°C.

Samozřejmě grafiky mají tu teplotu o něco větší, ale i tak určitě to nemá 140°C.

Prostě jak je NT teplý? Spustil se ventilátor na plno? Jak ho máš starý nemáš bordel v chlazení?

Samozřejmě NT nejsou určeny na hraní her:-)

Nemáš ho položen na peřině? Jsou volné otvory v NT, pomůže jak NT podložíš že bude víc nad stolem?

wieszak
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 17 dub 2012 11:27

Příspěvekod wieszak » 08 črc 2014 11:16

Noťas mám starý teprve něco přes týden a byl koupený nový v obchodě. Takže počítám s tím, že procesor nebude zanesený bordelem :D Jestli se ventilátor spustí úplně na maximum, to nevím, ale při větší zátěži je slyšet, že se roztočí o hodně rychleji. Noťas mám celou dobu na stole a někdy jej položím z poloviny na knihu, aby přes všechny otvory mohl proudit vzduch. Zkusím ještě na něm změřit teplotu přes jiné programy, ale taky se mi moc nechce věřit, že by hřál až na +- 140 °C :wink:

soban
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2014 20:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod soban » 09 črc 2014 18:08

Prostě NT nejsou na hry, tipuji že bude hřát grafika, kdyby se to přehřívalo hodně tak se bude NT vypínat.

Pokud se spustí ventilátor, a když přestaneš hrát tak se to uchladí tak to bude OK, jedině co budeš moci udělat pořídit si nějakou chladící podložku pokud na tom chceš hrát náročnější hry.

wieszak
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 17 dub 2012 11:27

Příspěvekod wieszak » 09 črc 2014 19:13

To, že noťas není určený na hry, je mi jasné :wink: Zatím neměl potřebu se samovolně vypnout kvůli přehřátí. Hlavně mě zajímá to, jestli takové "větší" zahřívání nějak rapidně nezkracuje životnost NTB. Ale i tak díky za odpověď :)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 10 črc 2014 09:13

No okolo 90 je to ještě v normě.Moderní čipy to unesou.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

soban
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2014 20:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod soban » 11 črc 2014 11:20

Čím větší teplota tím je to namáháno více a určitě se životnost skracuje.

Čipy to vydrží ty jsou na to stavěné, ale ti ekoteroristi co prosadily pájky bez olova ty třeba střílet.

Prostě bezolovnatá pájka nevydrží ty změny teplot a praskne většinou pod čipem grafiky a pak grafika blbne (netýká se to jenom NT) a potom se to uživatelé snaží péct v troubě.

Takže teplota čipům nevadí (samozřejmě jak je to moc tak to vadí i čipům) ale víc to vadí spojům pod čipem kde bezolovnatá pájka praská teplotními změnami a nakonec je tam studeny spoj.

Dřívější NT http://www.abclinuxu.cz/hardware/sestav ... u601es-akb který jsem měl s AMD dost hrál a odešel na přehřátí.

Dnes mám http://www.abclinuxu.cz/hardware/sestav ... 6r34es-bcm který nehřeje jenom bývá vlažný - proto jsem bral NT bez externí grafiky hry si zahraji na desktopu a logické hry nepotřebují výkonnou grafiku.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů