HP EliteBook 8560w - WIN 8.1

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
friedrichpetr
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 30 črc 2011 22:51

HP EliteBook 8560w - WIN 8.1

Příspěvekod friedrichpetr » 30 bře 2014 23:43

Ahoj,

zkoušel jste už někdo aktualizovat WIN 8 na 8.1 na tomto modelu? Počítač jsem původně koupil s WIN 7 a následně po vydání WIN 8 aktualizoval. Následně jsem chtěl aktualizovat na 8.1 (hned v prvních dnech po vydání). Nicméně tato aktualizace se jako mnoha jiným nezdařila a já následně musel formátovat disk a nainstalovat původní sedmičky a následně osmičky. Psal jsem dotaz i na HP ohledně aktualizace a tady je odpo:

Dobry den
Dekuji ze jste kontaktovali zakaznickou linku

Pan Friedrich podla vyrobneho cisla sme zistili ze Vas notebook bol zakupeny s operacnym systemom Windows 7 pro. Bohuzel nemozem Vam odporucat aktualizaciu Win 8.1 nakolko nasa firma tuto aktualizaciu s tymto notebookom neoverila.
U niektorych notebookoch sa stava ze pri aktualizacie 8.1 dojde k restartu pocitace a vtedy pod ciernou plochou sa kona aktualizacia. Ked Vam znovu naskoci cierna plocha pockajte cca. 20-30min.

Pre blizsie informacie sa skuste obratit na spolocnost Microsoft.

S pozdravem
Ladislav Varga
hp Kvalifikator

Děkuji za vaše zkušenosti.

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 31 bře 2014 13:14

Jediné co na notebooku nemusí fungovat je ten balast od samotného HP. Jinak na webu HP jsou dostupné drivery jak pro 8, tak 8.1, takže čistá instalace musí fungovat. (Ostatně 8.1 bez větších problémů používám na mnohem starším HW, jako je např. HP 6930p, 8440p nebo DELL E4310, pro které nejsou dostupné ani oficiální osmičkové drivery).
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 31 bře 2014 13:39

Doporučuju před aktualizací odinstalovat HP ProtectTools, nebo jak se jmenujou ty zabezpečovací nadstavby od HP. Právě ty někdy neustojí aktualizaci na 8.1. Pokud se smažou, tak je to pak otázka pouze kompatibility driverů. Po aktualizaci bude nejspíš potřeba znovu nainstalovat ovladače čtečky otisků prstů, touchpadu a možná grafiky. Jinak bych v tom neviděl problém.

EDIT: Samozřejmě na ten aktualizovaný systém můžeš ProtectTools znovu nahrát.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Nyny
píše často
Příspěvky: 196
Registrován: 25 říj 2006 22:43

Příspěvekod Nyny » 23 kvě 2014 20:11

Zkoušel jsem jak update z Win8 na Win8.1, tak čistou instalaci Win8.1 Ale vždy jsem narazil na několik neřešitelných problémů.
Jednak notebook nedokáže v zadaný čas vypnout display, takže furt svítí a pak je problém se SW od HP, například ProtectTool nefunguje vůbec, takže nelze použít čtečku otisku prstů, ale těch utilit, které nefungují je víc.

Vyřešil jsem to tak, že používám Win8, kde vše funguje. Ale mám v sobě hořkost z přístupu HP, protože u takhle drahého notebooku bych si rozhodně představoval jiný přístup k zákazníkovi, než ho odpálkovat větou aby používal dodaný systém. Mám tady čtyři HP notebooku, ale až doslouží, tak se určitě poohlédnu po jiné značce, protože, abych jim zaplatil skoro 60.000,- za notebook a pak se se mnou nikdo nechtěl bavit, tak to fakt ne.
HP EliteBook 8560w - LG664EA,


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů