nefunkcni LCD u ntb hp 6735s

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
volnicko
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 17 srp 2008 22:07

nefunkcni LCD u ntb hp 6735s

Příspěvekod volnicko » 25 lis 2013 13:38

Ahoj, poprosím o radu.
Mamka ma ntb hp 6735s (byl jsem rad, kdyz jsem se ho zbavil :)) s nefunkcnim displejem. Potreboval bych ho nejak zfunkcnit. :) Takova hadanka, kde by mohl byt problem. :)
LCD melo naruzovely obraz, pak vypadavalo podsvetleni. Pri pokusu o vymenu LCD je jiz LCD uplne cerne, neni na nem videt obraz vubec.
- Externi monitor jde.
- Vymenil jsem LCD, pocitac ho detekuje, ale nerozsviti. Melo by byt funkci, v jinem pocitaci beha.
- Zkousel jsem menit flex (byl po ruce, pouzity ale mel by byt ok), nijak nepomohlo. Navic nepusobi nejak poskozene.
- Bral jsem z ebay pouzity invertor na tenhle typ ntb, byl deklarovany jako funkcni, ale nemam moc moznost vyzkouset nekde jinde. :/
Nejak se mi nechce naslepo kupovat ruzne soucastky, takze pokud me nekdo nejak navede nebo vymysli v cem by mohl byt problem, budu vdecny.

honzabu
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 09 bře 2010 11:02

Příspěvekod honzabu » 17 pro 2013 22:01

Tenhle problém už jsem řešil na třech stejných notesech. Bohužel u všech jsem skončil stejně jako ty. Nicméně jsem se snažil dál dohledat co by to mohlo způsobit a podle dalších zdrojů je problém na základní desce ve vedení signálu mezi grafickou kartou a konektorem na základní desce pro jeho připjení. Díky tomu na externím LCD normálně funguje. Bohužel to postihuje snad všechny modely této řady.
Neexistuje na to žádná jednoduchá oprava, která by se dala v normálních podmínkách provést
Lenovo ThinkPad T420s, Core i5, 16GB RAM, Samsung SSD EVO 840 500GB, Lenovo X200, IBM X31-dead

volnicko
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 17 srp 2008 22:07

Příspěvekod volnicko » 26 pro 2013 22:59

Dekuji za odpoved. Dobre vedet, na cem jsem.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů