HP 625 problém wireless module (701) a system board (00A)

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
koncentrak
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2011 12:12

HP 625 problém wireless module (701) a system board (00A)

Příspěvekod koncentrak » 23 srp 2013 10:52

Dobrý den,
mám notebook HP 625 na kterém původně běžel linux. Bohužel momentálně když notebook zapnu vyskočí dvě chybové hlášky:
The followind product information programmed into the system board is missing or invalid.
SYSTEM BOARD (00A)

Product Name
....

a hláška:
the system has detected that the wirelles module is not installed correctly or not functioning.
wireless module (701)

osobně vidím problém v tom že je poškozený bios a informace v něm. Jenomže při pokusu o jakoukoli změnu konfigurace biosu se vždy po uložení vrátí do defoultního nastavení a pokud chci bootovat z něčeho jiného než z disku (disk je nejspíš poškozen) tak mě bios nepustí. Nedovolí mi změnit bootovani na cokoliv jiného, po zmáčknuti F9 se nic neděje jen blikne daná nabídka, jako že sem ji vybral ale okno pro změnu boot media se neobjeví. Takže dá se přehrát bios u tohoto notebooku aniž bych musel změnit bootovací medium na usb, respektive existuje nějáká zkratka která by automaticky detekovala usb a natáhla z něho bios?? Vím že u některých notbooku byla zkratka myslím ctrl + F11, která při nepovdeném flash biosu dotáhla nový bios z flash disku. Je něco takového? Děkuji za odpověď

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 23 srp 2013 11:25

Odpojeni adapteru, vyndani baterie a zmacknuti tlacitka pro zapnuti na nekolik sekund jsi zkousel?
http://h30434.www3.hp.com/t5/Wireless-I ... 0970#M9939

A kdyz ten disk vytahnes a zapojis do USB bootovaci flashku, tak nabootuje? Pripadne z CD/DVD?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

koncentrak
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2011 12:12

Příspěvekod koncentrak » 23 srp 2013 11:59

zivan píše:Odpojeni adapteru, vyndani baterie a zmacknuti tlacitka pro zapnuti na nekolik sekund jsi zkousel?
http://h30434.www3.hp.com/t5/Wireless-I ... 0970#M9939

A kdyz ten disk vytahnes a zapojis do USB bootovaci flashku, tak nabootuje? Pripadne z CD/DVD?


Takže sem vytáhl disk z mého druhého notebooku a dal ho do tohoto hp najel sem do systému a aktualizoval bios to mi pomohlo vyřešit hlášku z wifi ovšem hláška o chybějících údajích a nemožnost cokoliv v biosu měnit a bootovat z čehokoliv jiného zůstala a po vytažení disku a připojení usb a vložení disku s hirens boot to flash disk vůbec nedetekuje (flah disk neblika) a cd to načte ale bios ho ignoruje vypíše se hláška non systém or disk error...

při hledání u strýčka googla sem narazil na toto řešení:

http://diypcrepair.wordpress.com/2013/c ... mation-hp/

ovšem jak to řešit když nemůžu nabootovat z usb :(

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 23 srp 2013 12:48

A stale mas problem s tim, ze se neulozi zmena v BIOSu? Zkousel jsi ho resetovat/nahrat defaultni stav? Co ten vyber, z ceho se ma bootovat, funguje uz?

A to odpojeni adapteru, baterie a podrzeni zapinani jsi zkusil?

V nejhorsim jde nahrat DOS i na HDD.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

koncentrak
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2011 12:12

Příspěvekod koncentrak » 23 srp 2013 18:14

zivan píše:A stale mas problem s tim, ze se neulozi zmena v BIOSu? Zkousel jsi ho resetovat/nahrat defaultni stav? Co ten vyber, z ceho se ma bootovat, funguje uz?

A to odpojeni adapteru, baterie a podrzeni zapinani jsi zkusil?

V nejhorsim jde nahrat DOS i na HDD.


Reset do defaultniho nastaveni sem vyzkoušel a nepomohlo, vyndal sem baterku, a bez adaptéru sem držel cca 20s vypínácí tlačítko a nepomohlo. Bohužel když postupuju dle návodu a nahraju na flash disk dos plus ten soubor,a následně to nakopíruju na disk tak to na svém notebooku rozjedu ovšem pokud dam disk do hp notebooku tak se okamžitě restartuje (free dos se nespustí) další nápady? Jinak disk s win 8 funguje až na to že nejede wifina a zvuk jinak je vše ok a změna bootovaciho zařízení zase nefunguje bios se po restartu vždy nahodí do svého defaultního nastavení tlačítko f9 nefunguje :( (naskočí text že bude možnost vybrat boot zařízení a následně to pošle k výběru F1 informace o systému F2 diagnostika .... F8... F9 vyber boot zarizeni jen problikne ale nic se nestane pri zmáčknutí

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 24 srp 2013 08:43

Držet zapínací tlačítko při odpojeném napájení ti samozřejmě nepomůže. Zivan myslel tento postup: vyndat baterii, odpojit adaptér, stisknout a držet zapínací tlačítko a připojit adaptér. Tímto postupem se spouští "blind flash". Nenech se oklamat tím, že se nezapne monitor.
Pokud mají být tvé pokusy úspěšné, musí být flashdisk který používáš bootovatelný. Použij k tomu program hp_tools, jako jmenovku svazku ponechej HP_TOOLS.
Pokud vládneš angličtinou, více se dočteš tady
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB

koncentrak
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2011 12:12

Příspěvekod koncentrak » 24 srp 2013 10:42

Dorota píše:Držet zapínací tlačítko při odpojeném napájení ti samozřejmě nepomůže. Zivan myslel tento postup: vyndat baterii, odpojit adaptér, stisknout a držet zapínací tlačítko a připojit adaptér. Tímto postupem se spouští "blind flash". Nenech se oklamat tím, že se nezapne monitor.
Pokud mají být tvé pokusy úspěšné, musí být flashdisk který používáš bootovatelný. Použij k tomu program hp_tools, jako jmenovku svazku ponechej HP_TOOLS.
Pokud vládneš angličtinou, více se dočteš tady

Takže sem postupoval dle navodu "blind flash" a žádná změna a u boot z usb flash je problém ze v biosu jsou usb zakázané a jelikož se vždy při změně a následnem restartu nastaví původní hodnoty tak to ani nejde změnit :( cesta bude spíš snaha nahrát dos na disk a snažit se ty údaje doplnit dle toho odkazu co sem dával na začátku jen nechápu proč se mi free dos na asusu spustí ale na hp se okamžitě restartuje :(

koncentrak
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2011 12:12

Příspěvekod koncentrak » 27 srp 2013 16:59

Dobrá tedy,
můžete mi někdo poradit jak dostat dos na hard-disk? Nejsem schopný ho tam ani za boha dostat na usb ano ale na hard disk nebo za jakoukoli radu děkuji

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 27 srp 2013 18:16

Nevím, v čem máš problém. Stáhni si iso freeDOSu, vypal ho, nabootuj, vytvoř DOS partition a nainstaluj... Podrobnosti máš tady. Je to sice návod pro virtualbox, ale instalace je stejná.
HP 4520s WT290EA#ARL

Toshiba Satellite A200-1ZB

koncentrak
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2011 12:12

Příspěvekod koncentrak » 30 srp 2013 07:42

Dorota píše:Nevím, v čem máš problém. Stáhni si iso freeDOSu, vypal ho, nabootuj, vytvoř DOS partition a nainstaluj... Podrobnosti máš tady. Je to sice návod pro virtualbox, ale instalace je stejná.


Zdravím,
takže dos nainstalován nic méně návody:
http://wintegrity.blogspot.cz/2012/12/h ... n-not.html
http://diypcrepair.wordpress.com/2013/0 ... mation-hp/

nepomohly. Začínám být zoufalí :( . Už mě nenapadá co s tím. Snad jen nevíte jestli není alternativní bios kompatibilní s tímto notebookem? (HP625) To by mohlo být řešeni, jelikož problém je předpokládám v biosu od HP.

koncentrak
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2011 12:12

Příspěvekod koncentrak » 30 srp 2013 23:04

Takže po všemožných pokusech, kdy sem konečně našel utilitu, která je kompatibilní s hp625 sem se zasekl na problému, když změním údaje tak se neuloží a vypíše se SLP is disable našel sem tedy dalších x utilit které při spuštění v dosu měli SLP aktivovat (enable) ale ani jedna z nich nefungovala nevíte teda jak SLP aktivovat (povolit)?

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 01 zář 2013 10:26

Poskytuješ málo relevantních informací. Co systémový čas, neresetuje se? To by ukazovalo na vadnou baterii BIOSu. Dále, kdy se ti vypisuje hláška SLP is disable? Pokud ji vypisuje jeden z tebou odkazovaných programů, znamená to, že v BIOS je neaktivní tabulka SLIC která slouží k ověření legálnosti instalace OEM windows. Notebook tedy byl pravděpodobně zakoupen s linuxem. SLIC tabulka se za pomoci HP DMI tools aktivovat dá, ale není to již legální.
HP 4520s WT290EA#ARL

Toshiba Satellite A200-1ZB

koncentrak
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2011 12:12

Příspěvekod koncentrak » 01 zář 2013 12:19

Dorota píše:Poskytuješ málo relevantních informací. Co systémový čas, neresetuje se? To by ukazovalo na vadnou baterii BIOSu. Dále, kdy se ti vypisuje hláška SLP is disable? Pokud ji vypisuje jeden z tebou odkazovaných programů, znamená to, že v BIOS je neaktivní tabulka SLIC která slouží k ověření legálnosti instalace OEM windows. Notebook tedy byl pravděpodobně zakoupen s linuxem. SLIC tabulka se za pomoci HP DMI tools aktivovat dá, ale není to již legální.


Dobrý den,

Můj problém a vše co sem zatím zjistil:
Mám notebook HP625 (suse linux...), když notebook zapnu objeví se (vypisuje bios při startu notebooku):

Product information not valid.
The following product information programmed into the system board is missing or invalid
System board (OOA)-
Product name
Product configuration ID
Product serial Number
Product Sku

Enter - continue...

Pokud bootuju z disku (windows 8) nefungují usb, zvuk a wifi jinak je vše ostatní ok.
V bios nejde nic měnit, pokud něco změním tak po restartu systému se vždy nastaví zpět do svého defaultního nastavení. (systemový čas je OK neresetujese takže baterii to není)
Nejde bootovat z ničeho jiného než z disku. Při stisku F9 se nic neděje (nejde změnit boot zařízení).
Updatoval jsem bios: 68DVA ver.F.21. To nepomohlo. V jiném notebooku jsem nainstaloval na disk FreeDos vrátil disk do notebooku a
spustilNbDmifit.bat vypsali se informace JemnEx:... a Cannot terminate permanent FreeCom instance
System halted ... reboot or power off now, informace se nedoplnili.
Spustil jsem hpset152.exe then
Press p to program mode
then
Press 4 for HP625
doplnil jsem údaje a vypsalo se:
SLP is disable system board sucessfully programmed!
ale když teď pustím znovu hpset152 a
press d to display mode
tak údaje nejsou doplněny :(
uuid 0x0000...
Product serial Number=
...
SLP is disable

tak jsem chtěl změnit SLP na enable

spustil sem soubor
hpbi103.exe read SLP
:SLP value: Disabled
potom jsem napsal:
hpbi103.exe write SLP ON: Asset utility... done.
ale když teď napíšu hpbi103.exe read SLP
tak se znovu vypíše
:SLP value: Disabled

použití HDMI tools je nelegální? Pokud tedy je notebook zakoupený s linuxem tak tam nic jiného nainstalovat nepůjde i když mám originál (windows 7 home)? Pokud tedy nainstaluju linux tak se bios opravý? Děkuji za pomoc

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 01 zář 2013 17:28

Nepsal jsem, že použití HP DMI TOOLS je nelegální. Psal jsem, že jeho užití k aktivaci SLIC tabulky by za jistých okolností za nelegální mohlo být považováno. Samozřejmě windows lze nainstalovat a aktivovat i pokud je SLIC tabulka neaktivní- pokud máš svou zakoupenou verzi. Tato tabulka se používá k ověření předinstalovaných verzí windows. Takže instalace linuxu samozřejmě není východiskem.
K tvému problému. Máš pravdu, že za problémem je pravděpodobně BIOS. A právě zde by ti HP DMI TOOLS mohly pomoci. Pokud se ti totiž nepovede úspěšně zadat serial number desky, tak se nikam nepohneš. Pokud ho neznáš, zkus zadat samé nuly.
HP 4520s WT290EA#ARL

Toshiba Satellite A200-1ZB

koncentrak
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2011 12:12

Příspěvekod koncentrak » 01 zář 2013 19:20

Dorota píše:Nepsal jsem, že použití HP DMI TOOLS je nelegální. Psal jsem, že jeho užití k aktivaci SLIC tabulky by za jistých okolností za nelegální mohlo být považováno. Samozřejmě windows lze nainstalovat a aktivovat i pokud je SLIC tabulka neaktivní- pokud máš svou zakoupenou verzi. Tato tabulka se používá k ověření předinstalovaných verzí windows. Takže instalace linuxu samozřejmě není východiskem.
K tvému problému. Máš pravdu, že za problémem je pravděpodobně BIOS. A právě zde by ti HP DMI TOOLS mohly pomoci. Pokud se ti totiž nepovede úspěšně zadat serial number desky, tak se nikam nepohneš. Pokud ho neznáš, zkus zadat samé nuly.


mám několik verzí HP DMI Tools ovšem nevím jak respektive který soubor použít pro zadání serial number desky, a kde se da to číslo najít? Mám tady několik sériových čísel pod baterkou a pak SN číslo z opačné strany krytu základní desky,


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů