Compaq 615 vadná deska?

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Kompaník

Compaq 615 vadná deska?

Příspěvekod Kompaník » 01 dub 2013 17:29

Už se mi neprobral ze spánku NB Compaq 615. Svítí jen kontrolky vypínače, CapsLock a WiFi. Ať dělám co dělám, nerozsvítí se ani integrovaný, ani externí displej, nesvítí ani externí myš a klávesnice.
Známý co dělá v servisu to prověřil a řek, že prý je to napájecí čip základové desky. Za opravu, nebo výměnu základky si řekl 3 tis.Kč. Do toho nejdu, koukal jsem na aukru a jsou tam stejně porouchaný Compaqy. Prý je to u nich častá závada. Takže ani náhradní díl jsem nenašel. Nenapadá někoho nějaké jiné řešení než tak drahá oprava, nebo koupě nového (ojetého) NB?
Dík za každou radu

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 01 dub 2013 18:13

Oprava je pouze krátkodobá a za ty peníze se nevyplatí (za ty peníze lze sehnat podobně výkonný notebook). Shánět náhradní desku je taky blbost, protože nemáš jistotu, jak dlouho vydrží. Jediné, co by snad mohlo dávat smysl, je sehnat někde desku z Compaq 610, kde by měla být podobná, ale je to na Intelu a podobný problém tam nebyl. Jen si nejsem jistý, jestli mají oba modely identicky rozmístěné konektory (měly by mít).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Kompaník

Příspěvekod Kompaník » 02 dub 2013 14:28

Díky za rady. Tak jsem si nakonec objednal nový NB.
http://www.czc.cz/hp-probook-4540s/117597/produkt
Starý dám na Aukro na díly.
Nenašel jsem levnější obchod ani tento typ bez OS. Winům8 zrovna nefandím, je ale škoda je zlikvidovat. Je možné na NB nainstalovat také Win7 tak, abych měl z obou přístup na druhý oddíl disku, na své dokumenty na C:/ a na nainstalované programy (Office, přehrávače, prohlížeče, tiskárna,....) Je to možné?


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů